Farkli bi subap sistemi. Aciklayabilir misin ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Abi bu nasil bi mevzudur ? Mantiği nedir ? Hani subaplarin o sekilde durmasinin sebebi nedir ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-02-26-21-28-50_1.jpg
    Screenshot_2017-02-26-21-28-50_1.jpg
    179.2 KB · Görüntüleme: 267

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Bu şekilde çalışıyor
Detayları bilmiyorum ama ismi flat head çoook eski motorlarda kullanılıyordu @motorsinann detayları biliyordur

Son düzenleme:

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Bildiğim kadarıyla, (doğru bilenler beni düzeltsin) o subaplar dışarı doğru açılarak çalışıyor. Baya eski bir teknoloji. Subaplar dışarı doğru açılıyor ve oradan yakıt-hava karışımı içeri veriliyor. Kafanın subaplara denk gelen kısmına borularla yakıt ve hava geliyor. 8valf olduğuna göre zaten ya Corvette'tir ya da eski teknoloji bir Amerikan V8'lerinden biridir. Çooook eskiden bununla ilgili bir şey okumuştum. Hatam varsa af ola...

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
has amerikan motorudur krankdan hareket alır subaplar direkt ve öldürülemez denilen motorlara bir örnektir verimi düşük ama aşırı uzun ömürlü motordur diye biliyorum ben makina dersinde anlatılan buydu en azından:D

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
has amerikan motorudur krankdan hareket alır subaplar direkt ve öldürülemez denilen motorlara bir örnektir verimi düşük ama aşırı uzun ömürlü motordur diye biliyorum ben makina dersinde anlatılan buydu en azından:D
Amerikalilarin motorlarinin hemen hemen hepsi ölümsüz. Dusuk guc demek daha az yipranma demek cunku

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,448
4,970
İstanbul
SD yani Side Valve olarak geçiyor, bir diğer türlüde bloktan subap denilebilir benim favori motorumdur ne triger kayışı ne zincir direk dişli ile aktarma var koy benzini git nereye istersen.. sıkıştırma oranları düşük olmasından ötürü verimsizdir fakat verimlilik anlayışı benim gibi uzun ömür olanlar için en verimli motordur :)

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
SD yani Side Valve olarak geçiyor, bir diğer türlüde bloktan subap denilebilir benim favori motorumdur ne triger kayışı ne zincir direk dişli ile aktarma var koy benzini git nereye istersen.. sıkıştırma oranları düşük olmasından ötürü verimsizdir fakat verimlilik anlayışı benim gibi uzun ömür olanlar için en verimli motordur :)
Hemi motorlarda kayışsız zincirsiz ortadan eksatrik li onlarda mi favorin :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım