serkanbb06

Profesör
28 Ocak 2017
109
89
1,035
Arkadaşlar merhaba aracım 2007 Honda civic fd6 kasa
farlara Led ampül taktırmayı düşünüyorum.
Öneriniz nedir?

Endişelerim de var aslında karşıydı rahatsız etmemesi gerekiyor bu cok önemli
Bir de kısa uzum ve sislere de takılabilir mi Led ampül? Uzun holojen kısalar Led çok çirkin olur.
Siz ne önerirsiniz?
Ve önerdiğiniz ampüller nedir neye dikkat etmek gerek?
Ve hangi tip ampül almalıyım :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Benim bildiğim sonradan kısaya takmak pek faydalı olmuyor. Hem göz alır hem sizin önünüzü aydınlatmaz. Uygunundan iyisinden bi kısa ampül uzuna da led takarsanız daha iyi bence

serkanbb06

Profesör
28 Ocak 2017
109
89
1,035
Benim bildiğim sonradan kısaya takmak pek faydalı olmuyor. Hem göz alır hem sizin önünüzü aydınlatmaz. Uygunundan iyisinden bi kısa ampül uzuna da led takarsanız daha iyi bence

Teşekkürler cevabınız için
YouTube ve forumlarda o kadar cok bilgi kirliliği var ki :)
Kullananlarla da konustum iyi cevaplar aldım hep
YouTube da inceledim iyi gibi geldi bana

Burda da örneği var o yüzden daha iyi bilenlere sorayım dedim
Burda kullanılan 100-150 liralık Led ampüller
İnwells diye bir marka

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
TRY 154.94 44%OFF | HLXG 2 Pcs Ile SAMSUNG CSP Mini H7 LED H4 4 taraf 10000LM 40 W H1 H8 H11 LED 9005 HB3 HB4 Araba kafa lambası ampulleri 6500 K Sis Işık 12 V
Bu üründen kullanıyorum bir kaç aydır. Aracımdaki eski halojenlere göre aydınlatması çok daha iyi. Farları bi tık yukarı kaldırttım menzilide çok iyi oldu yağmurda görüşü normal en büyük avantajı da 5 saat kullansam bile fara dokunduğumda hâlâ buz gibi olması halojen ampuller gibi enerjinin çoğu ısıya dönüşmüyor. Sisleri sisli havada kullanıyorsanız (bence öyle kullanın apacilige lüzum yok) halojen yada sarı ampul kalsın. Ben uzunlarıda sürekli kullanmadığım için halojen duruyor. Led olursa tepki süresi artıyor. Kısa ledse uzunda led olsun diye bir mecburiyet yok bence siz bilirsiniz. Benim araçta mercek olduğu için odaklaması güzel oluyor homojen dağıtıyor karşıdan herhangi bir tepki almadım şimdiye kadar mercek yoksa çok göz aldığını söylüyor insanlar

serkanbb06

Profesör
28 Ocak 2017
109
89
1,035
TRY 154.94 44%OFF | HLXG 2 Pcs Ile SAMSUNG CSP Mini H7 LED H4 4 taraf 10000LM 40 W H1 H8 H11 LED 9005 HB3 HB4 Araba kafa lambası ampulleri 6500 K Sis Işık 12 V
Bu üründen kullanıyorum bir kaç aydır. Aracımdaki eski halojenlere göre aydınlatması çok daha iyi. Farları bi tık yukarı kaldırttım menzilide çok iyi oldu yağmurda görüşü normal en büyük avantajı da 5 saat kullansam bile fara dokunduğumda hâlâ buz gibi olması halojen ampuller gibi enerjinin çoğu ısıya dönüşmüyor. Sisleri sisli havada kullanıyorsanız (bence öyle kullanın apacilige lüzum yok) halojen yada sarı ampul kalsın. Ben uzunlarıda sürekli kullanmadığım için halojen duruyor. Led olursa tepki süresi artıyor. Kısa ledse uzunda led olsun diye bir mecburiyet yok bence siz bilirsiniz. Benim araçta mercek olduğu için odaklaması güzel oluyor homojen dağıtıyor karşıdan herhangi bir tepki almadım şimdiye kadar mercek yoksa çok göz aldığını söylüyor insanlar
Teşekkürler cevabınız için mercek yok bende boşuna taktırıp insanları rahatsız etmeyeyim en iyisi :)
Yoksa cok heveslenmiştim :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bizde mercekli halojen var, bu mercekler led far için uyumlu-sağlıklı oluyor mu? Xenon un merceği farklı falan diye duymuştum çünkü ledde fark etmiyor mu

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Bizde mercekli halojen var, bu mercekler led far için uyumlu-sağlıklı oluyor mu? Xenon un merceği farklı falan diye duymuştum çünkü ledde fark etmiyor mu
Bence aliden ortalama üstü bir LED alıp dene bazı tasarımlar halojene yakın olduğu için odaklama homojenlikte sorun yaşamazsın. Normalde led ve xenon farkların mercek tasarımları farklı oluyor dediğin doğru. Ama ben tatmin oldum performansından

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bence aliden ortalama üstü bir LED alıp dene bazı tasarımlar halojene yakın olduğu için odaklama homojenlikte sorun yaşamazsın. Normalde led ve xenon farkların mercek tasarımları farklı oluyor dediğin doğru. Ama ben tatmin oldum performansından
Şuan için fabrikasyon halojenlerin aydınlatmasından memnunum ama bunlar biraz eskiyip özelliğini kaybettiğinde veya patladığında yenilemişken lede geçmek isterim onun için sordum biraz da. Dediğiniz gibi odaklayabiliyorsa işini yapıyor demektir herhalde

serkanbb06

Profesör
28 Ocak 2017
109
89
1,035
Kısalara alıp deneyeyim 100-150 lira zaten :)
Peki bi 8.000 lumen bi de 10.000 lumen olanlar var sanırım 10.000 daha mantıklı

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Kısalara alıp deneyeyim 100-150 lira zaten :)
Peki bi 8.000 lumen bi de 10.000 lumen olanlar var sanırım 10.000 daha mantıklı
10000 yazanlardan alın deneyin hocam ama o verdikleri lumen değerleri genelde tam olarak veremiyorlar ama standart halojenden daha parlak oluyor. Mümkünse ışık sıcaklığı 4300K olanlardan alın 6000K üzeri kesinlikle almayın

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
00-04-51-8aGNbQ.jpg

00-07-12-BaVy6g.jpg

00-08-52-8aGNDa.jpg

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
Merhaba 2015 corolla da ınwells kullanıyorum.
1 sene dayandı anca kırpma yapmaya başladı ama yağmur sis çamur her türlü hava koşulunda daha iyi sarı orijinallerden tavsiye ederim önünüzü daha iyi görüyorsunuz daha aydınlık oluyor eğer paraya kıyabilirseniz 500 liraya philips veya 250 300 liraya Atölye Semih'ten alabilirsiniz.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Merhaba,

LEd değil de, Philips, OSRAM veya GE nin yüksek güçlü ampulleri sanırım daha iyi sonuç veriyor..
Ben GE nin kini kullanmıştım, gayet memnun kalmıştım. Fiyat olarak ta makullerdi.

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Aman merceksiz farlara led vb ampuller takmayin. Hem sizin gorus aciniz genislemez, hemde disari ciddi rahatsizlik veriyor.
İllede led yada xenon istiyorsaniz mutlaka mercekli kit alin.

En uygun ve yasal yol ise guclendirilmis halojenler. Beyazada yakindir rengi

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım