Ferrariyle patlayan adamcağız

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,188
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Düzde olduğuna güvenip gaz pedalına b*ka basar gibi basarsa tekerlerden birinin tutunması biraz bile farklı olsa bu durum kaçınılmaz olur. Elektronik sistemleri kapatmış gibi, yoğun elektronik destek olmadığı sürece hayatta kurtaramazdı.

Ama skntı yok, sıfır halinin fotoğraflarını getirsin, bizim oto sanayide her türlü toplanır bu.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Kurtarabilir miydi kurtaramaz mıydıyı tartışmak doğru olmaz, kaza psikolojisi adama bildiğini unutturur kontra vermeye çalışması bile takdir edilesi. Muhtemelen elektronik denge sistemleri kapalı, değilse de en az etki edecek konumda. Üstteki yorumda da belirtildiği gibi düze güvenip dip gaz yapmak bile bu güçteki otomobil için oldukça konsantre gerektirir. Olayın getirdiği duygusal ve hormonal boyutu bir kenara bırakırsak direksiyonun başında az da olsa yarış kariyeri olan bir sürücü ile toplanabilirmiş gibi duruyor. Sürücünün kim olduğunu vs bilmiyorum ancak kontrolü kaybettiği an gazı kesmede geç kalmış ve sağ tarafa kontratı fazla vermiş gibi gözüküyor videoda. Tabi dediğim gibi kaza psikolojisi o anki adrenalin vs kontra vermeye çalışması bile takdire şayan

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
415
1,360
2,645
Marka
Ford
İlk gaza yüklendiğinde arabanın tekerleklerinin tutunamadığı ve saçmalayacağını anladığı anda gazı bıraksaydı kontralarla kurtarabilirdi fakat son ana kadar gazı kapatmatdığı için o raddeden sonra imkansız o dar köprüde.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Haddini ve altındaki aracı bilmesi, kurtarır-kurtaramaz denecek duruma düşmemesi bence öncelikli olan. Kurtaramazdı.
bu da tecrubeyle yada olgunlasmakla oluyor, 21 yasimdaki ben de muhtemelen videodaki gibi davranirdi, nitekim bir pert gecmisim var Allah korumus , net cahillik yapmisim diyorum, bu videodaki soforde 10-15 sene sonra izlerse belki cahillik yapmisim diyecek belki de ayni cahil kafayla devam edecek, en tehlikelisi bazilari da hic olgunlasmiyor.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Gaz kontrolüyle şansı vardı ama ortadan motorlu, ne kadar kontrol edebilirdi emin değilim sağ(yolcu) koltukta olsam cevap verebilirdim.

Daha önemli olan şey öyle bir spor otomobilde çekiş kontrolü neden tamamen kapattığı.

Edit: 2. izleyişimde çok fazla kontra verdiğini de fark ettim, baya arabayı atar gibi yaptı ve öyle oldu.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Patlayan diyince aklımda farklı bir şey canlanmıştı ama olsun :D

• Haha
Tepkiler: fujiwara

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Gazı fazla kaçırmış ve ardından da gazı dengeli yapmaya çalışmayıp birden kesmiş gibi gördüm. Kontra falan vermesi de artık fayda etmezdi zaten.
Kurtarılır mıydı? Evet kurtarılırdı ama kaç tane adam bunu yapabilirdi bu da ayrı bir tartışma konusu.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Kötü patlamış geçmiş olsun.Bende başlığı okuyunca gariban biri ferrariye patlamış gibi algıladım.

Neyse gereksiz bir eksperliğe gerek yok araba malum güçlü belli zaten.

ESP’yi neye güvenerek kapatmış ben onu çözemedim.ESP açık olsa belli bir yerden sonra tutardı arabayı şahsen kendime ne kadar güvenirsem güveneyim şu anki tecrübemle öyle bir arabada esp kapatmak için pistte olmam gerek.Ki o pistte böyle Nurburgring gibi bir pist değil daha çok geniş yolları ve bolca mıcırları olan pistler olurdu.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
vale modu deniyor ama esine, cocuguna araba kullanmayi ogretirken de guzel bir icat, bence her aracta bulunsun ne zarari var
Hiç kullanmadım ama ihtiyacı olana bence de faydalı. Emniyet kemeri takmadığın zaman müzik sistemini falan açamıyorsun. Tam baba arabasını alıp arkadaşlarıyla gezen çocuklara göre işte. Müzik dinlemek istiyorsan kemeri takmak zorundasın. Gerçi tokayla falan kandırılır ama en azından bir tedbirdir. Tabi hız limiti v.s belirlenebiliyor olması da en iyi özelliği.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım