Fiat 1.9 Dizel Motor Yükleme

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Fiat'in eski 1.9 jtd'si (80bg) projeye uygun bir motor mu? 150bg civarı tatlı bir güç falan almak mümkün mü?
Bilgisi olan var mı?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,151
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Yüklü haline dobloda bindim ayrıntısı hakkında fikrim yok ama dti den çok duman atar haberin olsun :D stock hali bile dumanlı jtd nin

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
105 jtd yükledik bayağıda güzel oldu 😬 bence çok temiz ve düzgün yüklenebilen motorlardan birisi 🤫

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Mesajı konuya cevirdiginiz icin tesekkur ederim.

Araba Doblo olmayacak :D Bir de bana degil düşündüğümüz, 1.7 Dti yerine alternatif birseyler peşindeyiz bir arkadasima... (Yalnız ibre banada dönebilir neden olmasın, başa bela almak bizim işimiz :D )

Çok duman atma işi pek istediğimiz bisey değil bu üzdü

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Mesajı konuya cevirdiginiz icin tesekkur ederim.

Araba Doblo olmayacak :D Bir de bana degil düşündüğümüz, 1.7 Dti yerine alternatif birseyler peşindeyiz bir arkadasima...

Çok duman atma işi pek istediğimiz bisey değil bu üzdü
Marea loading?.. 🤔

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Yüklenir sorunsuz binilir dumanda yüklenince atıyor zaten bende çok dumandan haz etmiyorum 1.7 dti kullanmama rağmen sevmiyorum 😔

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yüklenir sorunsuz binilir dumanda yüklenince atıyor zaten bende çok dumandan haz etmiyorum 1.7 dti kullanmama rağmen sevmiyorum 😔

Benimde kafamı kurcalayan tek şey duman mevzusu...

Zaten hevesimiz başlamadan bitti, insanlar sattığı arabanın ne olduğunu bilmiyor. Adama diyoruz bak bu 1.9D değil dimi, 1.9JTD evet, 80'lik olan falan filan diyor. Nolur nolmaz bir kaput altı foto istedik arabadan, 1.9 D çıktı. 60bg karadüzen dizel. İnsan arabasının turbolu olup olmadığını bilmez mi yahu garip... Yarın bir dünya yol gidecektik birde...

Araştırmaya devam şimdilik...

Son düzenleme:

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Benimde kafamı kurcalayan tek şey duman mevzusu...

Zaten hevesimiz başlamadan bitti, insanlar sattığı arabanın ne olduğunu bilmiyor. Adama diyoruz bak bu 1.9D değil dimi, 1.9JTD evet, 80'lik olan falan filan diyor. Nolur nolmaz bir kaput altı foto istedik arabadan, 1.9 D çıktı. 60bg karadüzen dizel. İnsan arabasının turbolu olup olmadığını bilmez mi yahu garip... Yarın bir dünya yol gidecektik birde...

Araştırmaya devam şimdilik...
Duman olayı tamamen yazılımsal olay arabayı yazan şahıs yakıt kısmına nasıl bi güç/oran vs ayarlıyorsa ona göre duman atıyor. Örnek vermek gerekirse SmokeMotion Mehmet'in arabasında duman yok 200hp soft yazılım big turbo ile yürüyor. Aynı şekilde 1.6 dizel alfa romeo yazılım,dpf yok 140 150hp civarlarında olan tanıdığım var dumansız gazlıyor. @stan biliyordur Levent abinin aracı zaten :D Dediğim gibi olay tamamen yazılımcında bitiyor aslında.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Duman olayı tamamen yazılımsal olay arabayı yazan şahıs yakıt kısmına nasıl bi güç/oran vs ayarlıyorsa ona göre duman atıyor. Örnek vermek gerekirse SmokeMotion Mehmet'in arabasında duman yok 200hp soft yazılım big turbo ile yürüyor. Aynı şekilde 1.6 dizel alfa romeo yazılım,dpf yok 140 150hp civarlarında olan tanıdığım var dumansız gazlıyor. @stan biliyordur Levent abinin aracı zaten :D Dediğim gibi olay tamamen yazılımcında bitiyor aslında.
Aynen, bahsettiğin alfa sahibi arkadaşım Levent. Bizim Alfa Ege grubunda yazılımsız dizel kalmadı sayesinde. Dizel konusunda Levent ile çalışmanızı tavsiye ederim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,151
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Modern dizellerde öyle fakat bu 1.9jtd nin eski versiyonları baya ilkel yazılımsız haliyle bile yokuş yukarı kalkışlarda falan bikaç saniye duman atan bi motor. Belki iyi modifiyelerle modernleşebilir bilmiyorum ama arkadaşımın abisinin iş için kullandığı doblosuna yazılım yaptırmışlardı az yaksın diye normal sürüşte stock gibi olsa da yüklenince duman başlıyodu hemen. Performans için bu motoru yüklerlerlerse dumansız biraz zor bence

Yine de iyi bilen bunu denemiş birine danışmak lazım, benim bilgim bundan ibaret

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,917
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Yazılımla yaklaşık 120 hp civarı almak mümkün.Ancak 105 liklere göre turbo,enjektörler vs farklıysa turboyu hibritlemek,enjektörleri değiştirmek gerekebilir.120 hp stage 1 in maksimum vereceği değer olur muhtemelen,dumansız.Stage 2 de stok enjektörler ve turbo ile mutkala duman atma ile karşılaşırsınız ve parça dayanımı açısından da iyi olmaz.Öncelikle 150 hplik stok 1.9 Jtd ile arasında ne gibi farklar var tespit edilmeli,daha sonra ona göre işlemler yapılıp parçalar değişmeli.Dumansız ve sorunsuz olması için bunlar önemli,kısa ömrü olur derseniz de stage 2 yi yazdırıp binersiniz ancak ne dumansız olur ne de parça ömürleri uzun olur.

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Aynen, bahsettiğin alfa sahibi arkadaşım Levent. Bizim Alfa Ege grubunda yazılımsız dizel kalmadı sayesinde. Dizel konusunda Levent ile çalışmanızı tavsiye ederim.
Sayesinde yazılım konusunda baya aydınlanmış olduk bizde. Edirneye geldiğinde artık benim Astrayıda yazıcaz kısmetse :D Bir gitti gidiş o gidiş izmir taraflarından dönemiyor :D

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yazılımla yaklaşık 120 hp civarı almak mümkün.Ancak 105 liklere göre turbo,enjektörler vs farklıysa turboyu hibritlemek,enjektörleri değiştirmek gerekebilir.120 hp stage 1 in maksimum vereceği değer olur muhtemelen,dumansız.Stage 2 de stok enjektörler ve turbo ile mutkala duman atma ile karşılaşırsınız ve parça dayanımı açısından da iyi olmaz.Öncelikle 150 hplik stok 1.9 Jtd ile arasında ne gibi farklar var tespit edilmeli,daha sonra ona göre işlemler yapılıp parçalar değişmeli.Dumansız ve sorunsuz olması için bunlar önemli,kısa ömrü olur derseniz de stage 2 yi yazdırıp binersiniz ancak ne dumansız olur ne de parça ömürleri uzun olur.
Sadece yazılımla yürütmek degil zaten derdimiz.
Gerekli upgradeleri yapıp, sağlıklı biçimde, 150-160 stabil, gerçek bir değer almak amaç. 950-1000kg civarı ağırlıkta bir araçta keyifli olacağını düşünüyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sadece yazılımla yürütmek degil zaten derdimiz.
Gerekli upgradeleri yapıp, sağlıklı biçimde, 150-160 stabil, gerçek bir değer almak amaç. 950-1000kg civarı ağırlıkta bir araçta keyifli olacağını düşünüyorum.
Bu araba Punto filan mı nedir?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım