Fiat 1.9 Dizel Motor Yükleme

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,151
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sadece yazılımla yürütmek degil zaten derdimiz.
Gerekli upgradeleri yapıp, sağlıklı biçimde, 150-160 stabil, gerçek bir değer almak amaç. 950-1000kg civarı ağırlıkta bir araçta keyifli olacağını düşünüyorum.
Kendinden bu motoru kullanan o kilolarda ne var ki? Swap neyim mi yapcanız yoksa :D

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Duman olayı tamamen yazılımsal olay arabayı yazan şahıs yakıt kısmına nasıl bi güç/oran vs ayarlıyorsa ona göre duman atıyor. Örnek vermek gerekirse SmokeMotion Mehmet'in arabasında duman yok 200hp soft yazılım big turbo ile yürüyor. Aynı şekilde 1.6 dizel alfa romeo yazılım,dpf yok 140 150hp civarlarında olan tanıdığım var dumansız gazlıyor. @stan biliyordur Levent abinin aracı zaten :D Dediğim gibi olay tamamen yazılımcında bitiyor aslında.
Aynen, bahsettiğin alfa sahibi arkadaşım Levent. Bizim Alfa Ege grubunda yazılımsız dizel kalmadı sayesinde. Dizel konusunda Levent ile çalışmanızı tavsiye ederim.
Şu an konuya okusa şu cümleyi söyler “okuruz, sorun yok.” :D

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Hb karoser yüklü 1.9 dizel motor ve hafif araba. Ön taraf çok ağır olur sandığınız kadar keyif vermeyebilir
Aynı kasanın 1.2'sinin gücünün yettiğince limitlerini denemiştim, keyif almıştım fena değildi ama 1.9 dizel ağırlığı işleri farklılaştırabilir tabi.
Yinede kule gergileri, aküyü arkaya almak vs. ile 1.7 DTI'dan çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Ondan buna yöneliyoruz şuan.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aynı kasanın 1.2'sinin gücünün yettiğince limitlerini denemiştim, çok ta keyif almıştım ama 1.9 dizel ağırlığı işleri farklılaştırabilir tabi.
Yinede kule gergileri, aküyü arkaya almak vs. ile 1.7 DTI'dan çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Ondan buna yöneliyoruz şuan.
aküyü filan oynatmadan önce 1.9 dizelle 1.2 benzinlinin ön düzeninde tüm parçalar birebir aynı mı onu bir araştırın. Ağır motorlara farklı amortisör&yay kullanmış da olabilirler.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
aküyü filan oynatmadan önce 1.9 dizelle 1.2 benzinlinin ön düzeninde tüm parçalar birebir aynı mı onu bir araştırın. Ağır motorlara farklı amortisör&yay kullanmış da olabilirler.

Teknik detaylarda bu şekilde belirtilmiş ama daha detaylı bir bilgi bulamadım daha öncede.
Soldaki 1.9 JTD, Sağdaki 1.2

asasasasasa.PNG

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Teknik detaylarda bu şekilde belirtilmiş ama daha detaylı bir bilgi bulamadım daha öncede.
Soldaki 1.9 JTD, Sağdaki 1.2

Ekli dosyayı görüntüle 21008
yok bunlardan belli olmaz. parça kodlarını filan araştırmak gerek. Egea sedan ile hb/sw arasındaki amortisör farkı gibi düşün. Görünürde herşey aynı, ama kullanırken farklılıklar var.
Kaldı ki aldığın bilgi auto-data 'dan gibi duruyor. O site, altyapı konusunda ciddi hatalı bilgiler barındırıyor. Motoruna gücüne filan bakılır ancak. :)

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
yok bunlardan belli olmaz. parça kodlarını filan araştırmak gerek. Egea sedan ile hb/sw arasındaki amortisör farkı gibi düşün. Görünürde herşey aynı, ama kullanırken farklılıklar var.
Kaldı ki aldığın bilgi auto-data 'dan gibi duruyor. O site, altyapı konusunda ciddi hatalı bilgiler barındırıyor. Motoruna gücüne filan bakılır ancak. :)
Anladım abi. Evet o ve onun gibi sitelerden bulabildiğim bilgiler daha detaylı araştıracağım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım