KAPALI Fiat 126 Bis veya Murat 124 Almayı Düşünüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seyit929

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2019
24
0
585
22
istanbul
Marka
BMW
Abilerim hepinize selamlar. Yaşım 20 oldu ehliyeti aldığımdan beri tek isteğim kendime ait bir arabam olması.Klasik bir araba istiyorum böyle ufaktan uğraşmak istiyorum hafta sonları.Üniversite okuyorum bir yandan da çalışıyorum . Birikimim şuan çok olmasada belli bir noktaya kadar getirip ailemden yardım alacağım. Çok şükür evde 2 araba var fakat bana kalmıyor zaten alabilirsen hafta da 1 . Artık kendi arabamla ilgilenmek , yıkamak , arkadaşlarla hafta sonları yazlığa gitmeye ve hafta içi istanbulda ufak ufak gezinebileceğim bir araba arıyorum. Bu yaşımda erken olduğunu düşünmüyorum artık en azından birikimleri hoşuma gidicek bir şeye dönüştürmek istiyorum. Telefona veya artık günümüzde iyice fiyatları uçmuş şeylere merakım olmadığı için bu sorunu artık bir araba ile çözmek istiyorum. İlk başta hedefim motorsiklet almaktı fakat parayı hazırladıktan sonra babamın ricası üzerine motorsiklet hikayem başlamadan son buldu. Sizlerden dileğim doğan şahin hariç ama bu fiyatlarda arabaları önermenizi bekliyorum.Sizlerden fikir almak istiyorum. Araba benim için olmazsa olmaz olmadığı için uğraştırsa da kendim garajda uğraşmak istiyorum. Bana çok büyük sorunlar açmayacak açsa bile ustama götürdüğümde hemen çözebilecek bir araba arıyorum. Sizce 126bis veya murat 124 mantıklı mı ? Tabi ben öyle orjinal veya fabrikan çıktığı gibi saklanan bir araç aramıyorum bütçeden ötürü . 126 bis in tasarımı ve küçüklüğü çok hoşuma gidiyor . Sıkıntıları çok büyük olmadığı sürece ufak tefek şeyleriyle uğraşmak . İstanbul'da yavaş yavaş gezmek istiyorum. Murat 124 lerde aşırı beğendiğim modellerden , internetten yaptığım araştırmalar sonucunda parça sorunu ve ustaların daha bildiği bir araba olmasından ötürü 124 daha ağır basıyor ama temizini neye göre anlarım bunları bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim . İyi günler dilerim.Bütçe maksimum 25 bin TL

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,179
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sırf hobi değil işimi de görsün diyorsanız Bis'i direkt elemekte fayda var. 124 ün de klasik muhabbetiyle temizlerinin çok pahalandığını düşünerek 131 önerebilirim. Hem yol yapacaksanız 131 in doğan olanları 1.6 motor 5 ileri, diğer bahsedilen tofaşlar 1.3 4ileri. Doğru dokunuşlarla 131 de 124 gibi hoş görünebilir hem de alırken gerçekten uygun fiyata alıp istediğinizi yapmaya bütçe ayırabilirsiniz

boris-M5

Profesör
30 Eki 2016
803
1,219
2,270
istanbul
Marka
Peugeot
Ç O K - Ç O K geç kaldın abicim,benimde üni 1 de güzel bir arabam vardı hemde 25 bin liraya.Şu an yok.
Benim arabam bile canımı sıkıyodu,o muratlar cartlar curtlar paranı yer,okulu uzatırsın boş yere.Bende senle aynı kafadaydım merak etme.Kendini başka şeylerde geliştir haha
Ha bu arada araba alamadığım için çok güzel motorlar aldım sattım ucuza

seyit929

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2019
24
0
585
22
istanbul
Marka
BMW
Motor alamıyorum ki abim . Garajda yatıcak ufak tefek gezicek bişey arıyorum . Bide karantina daha da zorlaşıyor iyice evlere kapınaz tekrardan belli ki garaja inip vakit geçirmeye lazım

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,179
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Abi 131 lerin tipleri hoşuma gitmiyor ama o doğru dokunuşlarla dediğin kısma takıldım
124 teki gibi klasik araç görünümü yapabilirsin 131 e de, örnekler var. Ama sırf hobi olarak bakıyosan önerimi gözardı edebilirsin ben aynı anda binerken de işini görsün diye öyle dedim

UCY

Profesör
29 Kas 2019
267
869
2,195
İstanbul
Marka
Fiat

klişe demezsen r9 öneririm. aynı senin kafadaydım arabamız var şükür ama insanın kendi arabasının olması onunla uğraşması başka bi keyif. fotoğraftaki araba benim, üni1 de aldım, aldığımda da durumu fena değildi ufak tefek eksiklerini tamamladım şuan keyifle biniyorum.
Yerinde olsam bisi kafadan elerdim artık onun miadı doldu parçasını bulması getirtmesi can sıkar diye düşünüyorum.
bu konuda r9 ve türevleri biçilmiş kaftan.
hem sağıyla soluyla ufak tefek oynayabiliyosun kendin tamir edebiliyosun hobi olarak hemde sana iyi bir yol arkadaşlığı yapıyor(tabiki bakımları tam olması şartıyla). 2 senedir istanbul-çorlu gidip geliyorum bir kere yolda bırakmadı şükür.

alacağın araba ne olursa olsun bence al. kendi emeğinle alıp elde ettiğin şeyin zevki hiç bi şeyde olmuyo çünkü.

seyit929

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2019
24
0
585
22
istanbul
Marka
BMW
Çok sağol abi yorumun için ben de aynı fikirdeyim belli bir yaşa geldikten sonra keşke demek istemiyorum açıkçası.Sadece sarı siteden değil de diğer taraflardan da ilanlara bakmaya başladım ama bis kafamdan silindi yani.Ama hala yolda geçen bir murat 124 e boynum kırılırcasına bakıyorum şöyle kelebek camlarını açıp gezeceksin.

seyit929

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2019
24
0
585
22
istanbul
Marka
BMW

klişe demezsen r9 öneririm. aynı senin kafadaydım arabamız var şükür ama insanın kendi arabasının olması onunla uğraşması başka bi keyif. fotoğraftaki araba benim, üni1 de aldım, aldığımda da durumu fena değildi ufak tefek eksiklerini tamamladım şuan keyifle biniyorum.
Yerinde olsam bisi kafadan elerdim artık onun miadı doldu parçasını bulması getirtmesi can sıkar diye düşünüyorum.
bu konuda r9 ve türevleri biçilmiş kaftan.
hem sağıyla soluyla ufak tefek oynayabiliyosun kendin tamir edebiliyosun hobi olarak hemde sana iyi bir yol arkadaşlığı yapıyor(tabiki bakımları tam olması şartıyla). 2 senedir istanbul-çorlu gidip geliyorum bir kere yolda bırakmadı şükür.

alacağın araba ne olursa olsun bence al. kendi emeğinle alıp elde ettiğin şeyin zevki hiç bi şeyde olmuyo çünkü.
Maşallah abi araban çok temiz duruyor

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Abilerim hepinize selamlar. Yaşım 20 oldu ehliyeti aldığımdan beri tek isteğim kendime ait bir arabam olması.Klasik bir araba istiyorum böyle ufaktan uğraşmak istiyorum hafta sonları.Üniversite okuyorum bir yandan da çalışıyorum . Birikimim şuan çok olmasada belli bir noktaya kadar getirip ailemden yardım alacağım. Çok şükür evde 2 araba var fakat bana kalmıyor zaten alabilirsen hafta da 1 . Artık kendi arabamla ilgilenmek , yıkamak , arkadaşlarla hafta sonları yazlığa gitmeye ve hafta içi istanbulda ufak ufak gezinebileceğim bir araba arıyorum. Bu yaşımda erken olduğunu düşünmüyorum artık en azından birikimleri hoşuma gidicek bir şeye dönüştürmek istiyorum. Telefona veya artık günümüzde iyice fiyatları uçmuş şeylere merakım olmadığı için bu sorunu artık bir araba ile çözmek istiyorum. İlk başta hedefim motorsiklet almaktı fakat parayı hazırladıktan sonra babamın ricası üzerine motorsiklet hikayem başlamadan son buldu. Sizlerden dileğim doğan şahin hariç ama bu fiyatlarda arabaları önermenizi bekliyorum.Sizlerden fikir almak istiyorum. Araba benim için olmazsa olmaz olmadığı için uğraştırsa da kendim garajda uğraşmak istiyorum. Bana çok büyük sorunlar açmayacak açsa bile ustama götürdüğümde hemen çözebilecek bir araba arıyorum. Sizce 126bis veya murat 124 mantıklı mı ? Tabi ben öyle orjinal veya fabrikan çıktığı gibi saklanan bir araç aramıyorum bütçeden ötürü . 126 bis in tasarımı ve küçüklüğü çok hoşuma gidiyor . Sıkıntıları çok büyük olmadığı sürece ufak tefek şeyleriyle uğraşmak . İstanbul'da yavaş yavaş gezmek istiyorum. Murat 124 lerde aşırı beğendiğim modellerden , internetten yaptığım araştırmalar sonucunda parça sorunu ve ustaların daha bildiği bir araba olmasından ötürü 124 daha ağır basıyor ama temizini neye göre anlarım bunları bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim . İyi günler dilerim.Bütçe maksimum 25 bin TL

Bu bütçede öğrenci olarak zevk almak istersen 1.6 Taunus ve Renault 11 1.4 GTS bakabilirsin.Eğer yakıt çok problem olmaz dersen 2.0 Taunus ve Renault Flash' a da çıta yükseltebilirsin, bence çok mantıklı seçenekler. 126 Bis şu an alınsa alınsa bir tek proje için alınır harici bana çok mantıklı gelmiyor.124 Murat'lar ise yukarıdaki arkadaşında dediği gibi 1.3 ve 4 ileri, gitmez etmez sırf görüntüsü olur, 70 model kasanın çürüğü de ayrı dertli olur. Onun yerine çok isteniyorsa 131 bakılabilir.

Son düzenleme:

seyit929

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2019
24
0
585
22
istanbul
Marka
BMW
Bu bütçede öğrenci olarak zevk almak istersen 1.6 Taunus ve Renault 11 1.4 GTS bakabilirsin.Eğer yakıt çok problem olmaz dersen 2.0 Taunus ve Renault Flash' a da çıta yükseltebilirsin, bence çok mantıklı seçenekler. 126 Bis şu an alınsa alınsa bir tek proje için alınır harici bana çok mantıklı gelmiyor.124 Murat'lar ise yukarıdaki arkadaşında dediği gibi 1.3 ve 4 ileri, gitmez etmez sırf görüntüsü olur, 70 model kasanın çürüğü de ayrı dertli olur. Onun yerine çok isteniyorsa 131 bakılabilir.
Acaip kafam karıştı . Teşekkürler yorumunuz için.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Renault 5 fiyatlarına baksana bi o aralıkta vardır belki, onun dışında Flash, Serçe tavsiye edebilirim kurcalamak ve keyif almak için

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bende reno grubu öneririm. Klasik olsun dersen 12. Yoksa 9 ve 11. Hatta 25 liraya 19 bile bulabilirsin. Clio 1'de belki denk gelebilir 1.8 rsi bakabilirsin.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım