Fatih64

Senkromeççi
13 Şub 2019
6
11
70
Merhaba. Uygun fiyata Fiat Bravo 1.6 mjet sport style 160 bin km de bir araç var. Sizce alinir mi.

Aracta Asr tuşu yok bu arada. Bu durumda aracta esp de olmuyormuş. Bunlar önemli eksikler midir?

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bence çok büyük bir eksik değil. Arabayı kullanan kişi aklı başında biriyse ve çok ekstrem bir durumla karşılaşılmazsa eksikliği hissedilmez. Arabanın limitlerini iyi bilmek ve yolu okuyabilmek önemli, bunları yapabildikten sonra bu tarz elektronik sistemlere ihtiyaç minimuma iniyor bence :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Araç temizse fiyatı da piyasa şartları içerisinde makulse alınır. ESP elbet iyi bir teknoloji ama ben hayatımda hiç esp li bir araç kullanmadım şuana kadar da ihtiyacım olmadı. ABS olmazsa olmazımdır ama ESP çok da şey değil bence :D Multijet iyidir zaten bi problemi olmaz araba da Alfa Guiletta ile aynı altyapı (motor da aynı zaten) farklı tasarm olarak düşünebiliriz zaten

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bugüne kadar hep esp'li arabalar kullanarak kendinizi böyle bir sigortaya alıştırdıysanız alınmaz, ama esp ile henüz tanışmadıysanız alınır. Çünkü Bravo'lar yol tutuş konusunda çok başarılı arabalardır. Uygun fiyata bulduysanız arabaya detaylıca baktırın. Piyasada önceden ağır kaza geçirmiş örnekleri çok.

Baremo

Senkromeççi
18 Mar 2019
20
35
70
İstanbul
Marka
Audi
Merhaba. Uygun fiyata Fiat Bravo 1.6 mjet sport style 160 bin km de bir araç var. Sizce alinir mi.

Aracta Asr tuşu yok bu arada. Bu durumda aracta esp de olmuyormuş. Bunlar önemli eksikler midir?

Merhabalar,

Bir onceki aracımdı, 18 ay kullandım, 90k'da sattım. 2011 sport style siyah cam tavan 105'lik ESP olmayan versiyondu. Bakımları düzenli yapıldı ise 160bin KM hiç bir şey değil, çok uzun ömürlü motorlar ama bu araçla ilgili aşağıda sıralayacağım bir kaç olumsuz konu var, kulak ardı etmemeni tavsiye ederim.Yol tutuşu iyidir, lastklerin iyiyse ESP'ye ihtiyaç duymazsın. ayağının altında sürekli dolu bir turbo var, bas gaza o kendini kurtarır.
1) Cam tavan var ise araç kirli olduğunda kullanmamanı (en azından komple açmamanı) tavsiye ederim.
Sıkışıyor elle itekleyip kapatmak ve motoru zorlama durumunda kalıyorsun.
Fitiller yeni değilse 180 sonrası ıslık sesi yapıyor.
2) Yol sesi bu aracın bence en büyük problemi, bende ondan sattım. Conti CSC5 gibi sert bir lastikle kullanıyorsan dahada artıyor. Rezonans vs insanı sürüşte yoruyor, uzun yol cehennem oluyor.
3) Özellikle kışları motor sesi yüksek, 3 bin devir üzeri kabin içinde rahatsız oluyorsun.
4) Kaldırıma vs çıkıp inerek park etmek zorunda kalıyorsan kule takozları çabuk yıpranıyor.

Bunların dışında ben garantiliyken kullandım, servisi deli ettim. Her tıkta gittim.
Sunroof çerçevesi kenarındaki kumaşlar çıkıyor, yaptılar.
3. viteste uğultu var ise şanzıman kulağındandır, çok sorun değil, ikna etmek zor oldu ama yaptılar.
Sis farı içleri kararıyor, değişmek gerekti, yaptılar.
Jantlar sanki replika gibi çabuk balans bozuyor, yamuluyor, değiştirtemedim.
Koltuk minderi çöktü, değiştirdiler.
Direksiyon, airbag kapağı ve vites topuzunu değiştirdiler.

Güzel asfaltta ve şehir içinde keyifli, gazlıyorsan tatmin eder.

Son düzenleme:

BLUES35

Takipçi
24 Nis 2019
2
1
20
40
Marka
BMW

Merhaba

Brava değil ama kardeşi marea hakkında çok şey söyleyebilirim size
2012 yılından beri dağ tepe tümsek çukur demeden katıra biner gibi kullanıyorum taş gibi araba
5 ileri düz şanzımanlı ,100 km hızda devir saati 3000 d/d ya ulaşıyor ve motoru bağırmaya başlıyor
Keşke 6 ileri olsa diye hayıflanmadan edemiyor insan
Yürüyen parça fiyatları çok pahalı değil ancak diğer parçaları nispeten biraz pahalı

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Merhaba

Brava değil ama kardeşi marea hakkında çok şey söyleyebilirim size
2012 yılından beri dağ tepe tümsek çukur demeden katıra biner gibi kullanıyorum taş gibi araba
5 ileri düz şanzımanlı ,100 km hızda devir saati 3000 d/d ya ulaşıyor ve motoru bağırmaya başlıyor
Keşke 6 ileri olsa diye hayıflanmadan edemiyor insan
Yürüyen parça fiyatları çok pahalı değil ancak diğer parçaları nispeten biraz pahalı
Bravo sormuş arkadaş brava değil yanlış okudunuz sanırım :)

TMRT

Profesör
8 Eyl 2016
78
129
1,060
Eskişehir

Bravo konularıyla bu forumda sık sık karşılaşıyorum ve bir Bravo sahibi olarak aracın yol tutuşu her ne kadar iyi olursa olsun (ki bende 18 inç jantlı en son makyajlanan adı sadece "Sport" olan kasası var bu tekerleklerle daha da bir ekstra tutuyor) ESP'siz ve "Sport" veya "Sports Style" paket olmayan Bravo alınmaz. Her konuya yazıyorum bunu. Bahsettiğiniz ESP paketi sadece ESP ve ASR'den ibaret değil bu arada o paket Assist Kit olarak geçer ve ESP,ASR, manuel viteste yokuş yukarı kalkış desteği, far ve yağmur sensörü, otomatik katlanan ısıtmalı dış dikiz aynalarını ve Cruise Control'ü içerir. Bu assist kit en son çıkan "Sport" pakette standart olarak geliyor diğer modellerde opsiyondu. Buna Sports Style dahil. Saydığım özellikler bence aracı araç yapan özelliklerdir yine de siz bilirsiniz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım