KAPALI Fiat doblo 1.3 multijet euro4 EGR valfi arızası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EmreDemir

Emre balıkel
Takipçi
18 Eyl 2020
1
0
10
24
Kırklareli
Marka
Fiat
Merhaba, doblo 1.3 multijet euro4 aracımda uzun zamandır egr arızası var bir sefer temizlettim ama 1 ay sonra yeniden arıza lambası yandı.
Sizce yeni bir egr valfi mi almaliyim yoksa yazilim ve körleme ile iptal mi ettirmeliyim?

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bir arabanın orjinal parçasını alıp yerine takmak her zaman en mantıklı iştir. Orjinal yoksa veya çok pahalıysa kaliteli yan sanayi bulunur takılır.
En son çare o parça iptal edilmeli bence. Maliyeti eğer çok fazlaysa, mecbur iptal ettirmeniz gerekirse, ettirin.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Özünde 80'lerin otomobilleri olan Fiat Tempra/Tipo modellerinde bile EGR valfi var. Emisyon normları için üreticilerin kılı kırk yardığı bu dönemde tek harekette arabanızı 70'li yılların emisyon standartlarına geriletip çevrenin anasının ağlatılmasına katkıda bulunabilirsiniz. Sokakta yürürken elindeki abur cubur ambalajını veya içtiğiniz kolanın kutusunu 20 metre ilerideki çöpe değil de yere atanlardansanız EGR iptali da çok sırıtmaz.
Ama ben olsam yenisini taktırırım. Aracın yürütme maliyetleri içerisinde kabul edilebilir bir kalem.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,151
5,720
Ankara
Marka
Skoda
başka bi sıkıntıdan dolayı tıkanmıyosa sıfırını alın takın, başka sıkıntıdan yapıyosa zaten araştırılması lazım yenisi de işe yaramaz. İptal falan boş iş zaten yeterince zarar veriyoruz doğaya göz göre göre fazlasını vermemek lazım

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,917
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Özünde 80'lerin otomobilleri olan Fiat Tempra/Tipo modellerinde bile EGR valfi var. Emisyon normları için üreticilerin kılı kırk yardığı bu dönemde tek harekette arabanızı 70'li yılların emisyon standartlarına geriletip çevrenin anasının ağlatılmasına katkıda bulunabilirsiniz. Sokakta yürürken elindeki abur cubur ambalajını veya içtiğiniz kolanın kutusunu 20 metre ilerideki çöpe değil de yere atanlardansanız EGR iptali da çok sırıtmaz.
Ama ben olsam yenisini taktırırım. Aracın yürütme maliyetleri içerisinde kabul edilebilir bir kalem.

imza,AHU :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım