Fiat egea ....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270

Egea yi alan insanlar parçası bol olur,ucuz olur,sonuçta yerli üretim fiat sahip cikar, vb birçok nedenden alıyor.adamcagiz 1aydir parça bekliyormuş ve halen de gelmemiş.bana çok garip geldi.sizce???

Saygı ve sevgilerimle

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arabanın nerede üretildiği, parça tedarik süresi v.s demek ki her zaman bunlara göre otomobil seçmemek gerekiyormuş. Önemli olan distribütör firmanın tavrı ve tutumudur. Yoksa parça uzakta da olsa yakında da olsa tavırları bu şekilde olduktan sonra bir işe yaramıyor, üzüldüm gerçekten.
Aracı aldığının ilk günü böyle bir ses çıkarıyorsa üretici kesinlikle aracın bu hatasını bilerek satmış demektir. Aracın böyle bir hatası var ama olsun, biz müşteriye iteleyelim paramızı alalım, sonra müşteri uğraşsın bize ne tavrı olduğu çok belli. Gerçekten yazıklar olsun.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu arada, bahsi geçen videodaki beyefendinin egea'nın çarpışma testindeki bir kareye ait başka bir iddiası daha var ki bana çok mantıklı geldi. O da çarpışma sırasında sürücü koltuğunun kırıldığı. Video'yu izleyince ben de gördüm ki sürücü gerçekten koltuk ve direksiyon arasında fazlaca sıkışıp kalıyor, üstelik yan taraftaki yolcu koltuğu aynı oranda öne gelmiyor.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Burada önemli olan bayinin ve servisin müşteriye karşı olan tutumu
bizim 2012 fiat doblomuzda direksiyon kutusunda problem olmuştu arabayı aldıktan 1 sene sonra hatırladıgım kadarıyla
götürdük servise ilk götürmemizde parça degişimi yaptık sıkıntı yok dediler tamam dedik Bir sonraki gün yine aynı ses gelmeye başladı yine servise gittigimizde bu sefer bursayla görüştüklerini direksiyon kutusunun komple garantiden degişecegini söylediler ve hakikaten degiştirdiler direksiyon kutusunu ve gelen sesler ortadan kayboldu.Yanlış anlaşılma olmasın bu arada kesinlikle burada fiatı övmüyorum yada reklamını yapmıyorum sadece başımızdan geçen olayı anlatayım istedim

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
İnsan bazen gerçekten hayret ediyor, çok şaşırdım güvenlik vs bütün eleştriler eyvallahtı ama Türkiyede üretilen yerli araba denilen arabanın bir parçasının temin edilememesi çok üzücü. Allah sabır versin valla ne diyeyim bir şey daha öğrenmiş olduk biz de

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İnsan bazen gerçekten hayret ediyor, çok şaşırdım güvenlik vs bütün eleştriler eyvallahtı ama Türkiyede üretilen yerli araba denilen arabanın bir parçasının temin edilememesi çok üzücü. Allah sabır versin valla ne diyeyim bir şey daha öğrenmiş olduk biz de
Abi güvenlik testlerinde kasanın sıkıntılı olduğunu sanıyordum sadece. Koltuk kırılması ne demek ? Vurduğun anda kırılan koltukla beraber emniyet kemerinin göğsüne yaptığı baskıyla kemiklerin bile kırılıp iç organlarına batabilir. Koltuk bildiğin yerinden çıktı, adamı direksiyona sıkıştırdı. Ayıptır günahtır böyle ürün satılır mı hiç.

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Abi güvenlik testlerinde kasanın sıkıntılı olduğunu sanıyordum sadece. Koltuk kırılması ne demek ? Vurduğun anda kırılan koltukla beraber emniyet kemerinin göğsüne yaptığı baskıyla kemiklerin bile kırılıp iç organlarına batabilir. Koltuk bildiğin yerinden çıktı, adamı direksiyona sıkıştırdı. Ayıptır günahtır böyle ürün satılır mı hiç.
Satarlar satarlar hiçkimsenin canı hayatı bunların umrunda değil
Yine bir fiat, biliyorsunuzdur bunun da emniyet kemeri kopmuş

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Satarlar satarlar hiçkimsenin canı hayatı bunların umrunda değil
Yine bir fiat, biliyorsunuzdur bunun da emniyet kemeri kopmuş
Vallahi ne diyeyim bilemedim, tamam bir şeyleri eksik yaparsın beceremezsin ama sonra bunu geliştirir bir daha yapmazsın. Ders de almıyorlar, diyecek bir şey yok gerçekten.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Buna benzer bir olay ABD veya Avrupada olsa mağdura tonla tazminat ödenir, üreticiyi de pişman ederler.Türkiyede... hiçbirşey.
Videodaki kaza testine katılan araç hatchback egea ve bildiğim kadarıyla bunlar Avrupa üretim. Eğer Türkiye'ye gönderilen paketlerde koltuklardan maliyet kısıtlamasına gidilmiyorsa Avrupa'ya satılan egea'ların da koltuklarında böyle bir sıkıntı çıkması muhtemeldir. Ama birinin başına bu koltuklar yüzünden bir şey gelse, dediğin gibi orada uygulanacak yaptırım çok daha yüksek olur buraya göre.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
abd de garanti süresindeki bir araç tamirde yatmayı gerektirecek bir mekanik arıza durumunda sorgusüz sualsiz yenisiyle değiştirilir. hatta genelde 12-16 dolar karsılıgında sigorta yaparsan 10 yıl boyunca yenisiyle değişir. bizdeki uzatılmış garanti hesabı. yada müşteriye şuda önerilir, size tamir boyunca daha üst segment seçiceğiniz bir mukave araç verelim, benzinini de biz karşılayım o süreçte ve üzerine hediye para paketi verelim. 500 dolarlık falan.

arkadaşa geçmiş olsun. hem sıfır araba alıyorsun hemde 60-70 bin verip ertesi gün kapıda yatırıyorsun. ve hakkını da arayamıyorsun. her millet hakettiğini yaşarmış bize de bu müstehak demekki. saygılar

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Arkadasimin babasi hep derdi Fiat kapinin onune konmaz diye
Demek bir bildigi varmis adamin :D

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
japonlar harbi dürüst insanlar ya. şu emniyet kemeri kopması işinden midem bulandı. kesin fiatta daha önceden raporlamıştır üretim hatası olduğunu ve geri çağrılma gerekmesi gerektiğini. sonra hesaplamışlardır geri çağırsak ne kadara mal olur, 7 yılda 3 kişi ölse bu kazadan ne kadar tazminat öderiz. toyota koltuğunu kaybetti yinede geri çağırmaktan dönmedi. avrupalılar hile hurda bile yapsa üstüne yatıyor :D

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Bu arada, bahsi geçen videodaki beyefendinin egea'nın çarpışma testindeki bir kareye ait başka bir iddiası daha var ki bana çok mantıklı geldi. O da çarpışma sırasında sürücü koltuğunun kırıldığı. Video'yu izleyince ben de gördüm ki sürücü gerçekten koltuk ve direksiyon arasında fazlaca sıkışıp kalıyor, üstelik yan taraftaki yolcu koltuğu aynı oranda öne gelmiyor.
Videoyu yapan kişinin kafası sağlammış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım