Fiesta Amortisör ve Jant seçimi

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Merhaba arabam 2004 model fiesta 1.4 TDCI comfort. Önceki sahibi turbo enjektör debriyaj fren balatası direksiyon pompası klima kompresörü vb bir sürü parçayı değiştirmiş motor da şuan bir sıkıntım yok ancak sanırım amortisörler fabrika çıkışı araba 230 binde haliyle bayağı boşlamışlar değişmeleri gerek.Benim sorum ise burada başlıyor malzeme olarak SACHS marka kullanırsam 4 taraf takozlar dahil 1000 TL oluyor.Sizce stock mu kalsın bu paraya düzgün bir kit var mıdır? Çok olmamak kaydı ile biraz alçaltmayı istiyorum ancak yay amortisör markaları ve bu fiyata bulabileceklerim hakkında bir fikrim yok.Üstünde paslanmış kara jant diye tabir edilen jantlardan var onları da değiştirmek istiyorum orijinal Collection jantı bulamadım şu replika olanlar sağlıklı mıdır acaba setini yaklaşık 1000 tl ye bulabiliyorum sıfır olarak.Bu fiyatlara jant ve Amortisör tecrübesi olan arkadaşlar varsa yazarlarsa çok sevinirim teşekkürler.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,642
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Yürür aksama harcanan her para karşılığını verir :) ama jant kişisel tercihtir :)

SACHS Orijinal üretici zaten bence devam edilir :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eğer aracınızda opsiyonel sunulan 15" jantlar varsa hiç değiştirmeyin. Replikadan da uzak durun derim, servisten orijinal aksesuar olarak alın veya o.z. gibi kendini kanıtlamış markaların hafif ve dayanıklı modellerinden tercih edin.

Amortisörler o kasada 200.000'den sonra iyice salıyor. Tavsiyem orijinal amortisörlerini tercih etmeniz olur çünkü standart haliyle de bayağı başarılı bir araçtır.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Standart amartisörleri kullanın, zaten ayarları resmen spor amartisör gibi oldukça sıkı, daha sert olsun tutuş iyileşsin vs derseniz, iyice sert olur. Yay olarak vogtland veya eibach olabilir alçatma için.

Jantlar için tavsiyem çok zor bulunmasına rağmen bu olur :

1585119060434.png

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
mevcut jantlar ve bulabildiğim modelleri atıyorum sizce hangisi güzel?
piyano siyahlar hiç hoş durmuyor bence ve 4x108 bijon aralığında 14 jant seçenekleri oldukça kısıtlı

81735a2d0c8ae6730dfdd60f7ffa0fad.jpg

619fs.png
619bd.png
404sd.png
404bd.png

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
koyu renk araba üzerinde boğucu oluyor bence de haklısınız, ama o önceki mesajda attığınız jantların deseni farklı hoşuma gitti, gri tonları denenebilir eğer jant halihazırda sizdeyse
Onları internetten buldum jant modeli hakkında fikir versin diye de bendeki de üstteki fotoda olandan kusura bakmayın karışıklık olmuş

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,642
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Teneke candır , jant parasına mükemmel lastik seti alabilirsiniz kendinize :) hatta janta verilecek paraya araç için daha fazla ekstra yapabilirsiniz :)

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Teneke candır , jant parasına mükemmel lastik seti alabilirsiniz kendinize :) hatta janta verilecek paraya araç için daha fazla ekstra yapabilirsiniz :)
Üstündeki lastikler 2019 üretimi eski sahibi yeni almıştı falken marka 14 inçte en iyi lastik adaca göre lastikler dursun dedim bende :D
Üstündeki teyp bozuktu onun yerine multimedia taktım geri görüş kameralı hem park inanılmaz rahat oldu hem de ses sistemi mirrorlink uzun yolda çok rahat ettiriyor.Stock sevdğimden dolayı arabaya yapacak bir şey bulamıyorum alt takım haricinde.Intercooler uygulamaları var ama 230 binde motoru strese sokmak istemiyorum vitesleri kısa şehir içi dışı yetiyor zaten belki çıkma parça bulup arabayı dıştan makyajlı yapabilirim ilerleyen zamanlarda.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,642
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Üstündeki lastikler 2019 üretimi eski sahibi yeni almıştı falken marka 14 inçte en iyi lastik adaca göre lastikler dursun dedim bende :D
Üstündeki teyp bozuktu onun yerine multimedia taktım geri görüş kameralı hem park inanılmaz rahat oldu hem de ses sistemi mirrorlink uzun yolda çok rahat ettiriyor.Stock sevdğimden dolayı arabaya yapacak bir şey bulamıyorum alt takım haricinde.Intercooler uygulamaları var ama 230 binde motoru strese sokmak istemiyorum vitesleri kısa şehir içi dışı yetiyor zaten belki çıkma parça bulup arabayı dıştan makyajlı yapabilirim ilerleyen zamanlarda.

Benim önerim bu şekilde :) janta verilecek parayı , daha iyi değerlendirmelerde kullanabilirsinizzz

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım