KAPALI Fluence mi Jetta mı Sen hangisini seçerdin?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

memati61

Asfalt Kurutucu
22 Tem 2019
26
3
595
26
2 araçta bana uyuyor fakat gerek km olarak gerekse yıl olarak arada kaldım siz olsaniz hangisini alirdiniz?

(57.000₺)2011 Fluence 110HP 1.5 Privelege dizel 136bin kmde tramer degişen yok

(56.000₺)2007 Jetta 1.6 Primiline 102HP benzin/lpg 170bin kmde (850₺ tramer sağ arka ve sağ ön camurluk boyali

Fiyatlar ayni denebilir fakat ikiside yari otomatik 6 ileri , iki araçta isteklerimi aslinda karşiliyor sizce hangisi daha az sorun yaşatir ya da hangisini alsam daha memnun kalirim?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,848
26,153
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Modeli ve daha makul bi motoru olması nedeniyle Fluence derim. Şanzımanlar hakkında fikrim yok ama

Ek olarak arkadaşımın değişensiz-boyasız 2014 80binde 1.5dci manuel fluence 2 ay önce 60a almasından dolayı fiyatı da yüksek buldum.

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Zor seçim.
Algısını vs. düşününce insanın aklı Jetta'ya kayıyor. Ancak daha az sorun çıkarma ihtimali ve daha yeni bir araç olması dolayısıyla bende %55'e %45 gibi bir oranla Fluence ağır basıyor.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Fluence diyorum. Getrag yapımı kuru kavrama şanzımanından ötürü. dCi motorun kötü yakıtla imtihanı sonucu çıkabilecek sorunlar DSG'nin muhtemel sorunlarından daha ucuza gelir gibi düşünüyorum. 3 seneye yakındır aynı motor&şanzımana sahip Megane kullanıyorum, yeni sattım. 1'den 2'ye geçerken bazen haldır huldur silkelemesine rağmen tek bir gün en ufak bir sorun çıkarmadı. DSG de kullandım, geçişleri çok daha kararlı EDC'ye göre. Ama EDC çok çok çok daha sağlam bir şanzıman. Sadece daha az konforlu. Bahsettiğim silkeleme olayı da sadece 1'den 2'ye geçişlerdeki kararsızlıktan oluyor. Onu da dur-kalk trafikte ve yokuşlarda manuele çekerek çözebiliyorsunuz. Bu şekilde kullanmaya alışırsanız bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Jetta'nın motoru çok dayanıklı evet, ama karşısında rüştünü daha kaç kez ispatlaması gerektiğini bilmediğim dCi var. Tek bilmeniz gereken yakıt kalitesi konusunda seçici davranılmış mı. Hatta almaya karar verirseniz enjektörlerini muhakkak kontrol ettirin derim.

memati61

Asfalt Kurutucu
22 Tem 2019
26
3
595
26
Fluence diyorum. Getrag yapımı kuru kavrama şanzımanından ötürü. dCi motorun kötü yakıtla imtihanı sonucu çıkabilecek sorunlar DSG'nin muhtemel sorunlarından daha ucuza gelir gibi düşünüyorum. 3 seneye yakındır aynı motor&şanzımana sahip Megane kullanıyorum, yeni sattım. 1'den 2'ye geçerken bazen haldır huldur silkelemesine rağmen tek bir gün en ufak bir sorun çıkarmadı. DSG de kullandım, geçişleri çok daha kararlı EDC'ye göre. Ama EDC çok çok çok daha sağlam bir şanzıman. Sadece daha az konforlu. Bahsettiğim silkeleme olayı da sadece 1'den 2'ye geçişlerdeki kararsızlıktan oluyor. Onu da dur-kalk trafikte ve yokuşlarda manuele çekerek çözebiliyorsunuz. Bu şekilde kullanmaya alışırsanız bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Jetta'nın motoru çok dayanıklı evet, ama karşısında rüştünü daha kaç kez ispatlaması gerektiğini bilmediğim dCi var. Tek bilmeniz gereken yakıt kalitesi konusunda seçici davranılmış mı. Hatta almaya karar verirseniz enjektörlerini muhakkak kontrol ettirin derim.

DSG degil hocam Tiptronic 6 ileri bu modelde , ayrica bilgiler icin tesekkur ederim.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Temiz ve KM si gerçekse, Fluance alırdım ... bir kere baya bir donanımlı diye biliyorum o paket.. ben aynı dönem Dynamic kullanmıştım ve sanki bu paket benimkinden ileriydi ...Jetta ise çok boş paket diye biliyorum .. ve 6 yıl daha eski.. 2007 model bir aracın görmüş geçirmişliği de çok daha fazladır.

Evet, yapısal olarak daha sağlam bir araç olsa da, güvenlik önlemleri olara ta zayıf biraz Jetta.. Fluance ise, yol tutuş handikapı dışında çok fazla eksi yönü olmayan bir araç

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,918
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Bu karşılaştırmaya jetta diyerek girdim lakin banko fluenceyi seçerdim.Aradaki o kadar yıl,km ve motor farkı varken jetta bu karşılaştırmada alamazdım.Ha jetta 2011 model,dizel ve 150k km altı olsa evet jetta alırdım.

HüseyinDuran

Takipçi
3 Eyl 2019
1
0
10
24
İstanbul
Marka
BMW
2 araçta bana uyuyor fakat gerek km olarak gerekse yıl olarak arada kaldım siz olsaniz hangisini alirdiniz?

(56.000₺)2007 Jetta 1.6 Primiline 102HP benzin/lpg 170bin kmde (850₺ tramer sağ arka ve sağ ön camurluk boyali

Fiyatlar ayni denebilir fakat ikiside yari otomatik 6 ileri , iki araçta isteklerimi aslinda karşiliyor sizce hangisi daha az sorun yaşatir ya da hangisini alsam daha memnun kalirim?
Fluence öneririm parçası ucuz ve yakıt tüketimi düşük ayrıca daha yeni

Omer34-34

Takipçi
3 Eyl 2019
4
0
10
23
İstanbul Maltepe
Marka
Audi

Kesinlikle Fluence derim Volkswagen ne kadar kalitelide olsa Renaulta göre daha eski ve 1.6 atmosferik sizi pek tatmin etmiyicektir motor gücü konusunda yakıtıda neredeyse 2 katı olacak Fluence ye göre ama yinede tercih sizin

Abdulsamet

Asfalt Kurutucu
4 Eyl 2019
2
0
535
35
Ankara
Marka
Alfa Romeo
(Manuel)1.4 TSİ 140 HP olanı, 1.6 jettadan da- 1.5 fluence tan da daha iyidir, binici için..Jetta yol tutuş, konforu, ses yalıtımı seri ve atak oluşu çok çok iyidir. Yakıtı fluence dci ile aynıdır hemen hemen benzinle. İyi araştırmak lazım, Allah gönlüne göre versin

3 Eyl 2019
2
0
10
28
Muğla
Marka
Ford
Söz konusu 1.6 Jetta değilde 1.4Tsi Jetta olsaydı düşünmeden Jettayı tercih etmenizi söylerdim fakat 1.6 jettalar çekiş yönünden biraz hantal kalabilir. Fluence ise 110hp olmasıyla hem atik hemde az yakan bir yapıya sahip. Konfor yönünden de fluence sert yapılıdır Jetta ise tabiki daha konforlu. Burada aslında iş birazda size kalıyor 😊

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım