KAPALI Fluence vs. Egea (kiralık)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Merhaba arkadaşlar.
1hafta 2500-3000km. 4 kişi dolu bagaj çoğunluğu uzun yolda kullanılacak aynı sınıftan iki araçtan birini kiralayacağım. İkisi de 1.6 dizel. Siz olsanız iç hacim, tüketim, uzun yoldaki konfor-yol tutuş ve yüksek hızdaki rijitite olarak hangisini seçersiniz.(egea sedan bu arada)

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Merhaba arkadaşlar.
1hafta 2500-3000km. 4 kişi dolu bagaj çoğunluğu uzun yolda kullanılacak aynı sınıftan iki araçtan birini kiralayacağım. İkisi de 1.6 dizel. Siz olsanız iç hacim, tüketim, uzun yoldaki konfor-yol tutuş ve yüksek hızdaki rijitite olarak hangisini seçersiniz.(egea sedan bu arada)
Fluence'den nefret eden biri olarak sanırım fluence tercih ederdim. Çünkü 4 kişi+full bagaj egea'ya ağır gelebilir. Yol tutuş ve yüksek hızdaki rijite olarak egea az daha üstündür. Ama fluence iç mekan olarak gerçekten daha geniş.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Konfor o olarak Fluance uzhn yolda çok kötü bir araç değil... tüketim olarakta üzmez..bagajı büyükçe ama egea ya göre nasıl bilemiyorum ...tüketimi egea dan iyidir büyük olasılıkla.,, ama yol tutuşu iyi değil.. yüksek hızlarda pek güvenli de gelmeyebilir...egea ya göre nasıl yine karar vermedim

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Fluence'den nefret eden biri olarak sanırım fluence tercih ederdim. Çünkü 4 kişi+full bagaj egea'ya ağır gelebilir. Yol tutuş ve yüksek hızdaki rijite olarak egea az daha üstündür. Ama fluence iç mekan olarak gerçekten daha geniş.
Ağır gelmez aslında hatta Fluence gibi eşekten daha iyi çeker gibime geliyor. Daha 2 gün önce full bagaj+4kişi İstanbul'dan Trabzon'a geldik(hb). Bolu Dağından çıkarken ralli yapar gibi bir sağa bir sola araba bana mısın demedi ne bayıldı ne de gaz yememezlik yaptı basınca fırlıyor yerinden. Torkuyla falan iyi kaldırıyor yükleri. Arka koltuklara oturacaklar için 2 araçta eziyet. 1.87lik adamım azıcık kaykılmasam tavanı deliyorum iki araçtada. Diz mesafesi olarak ikiside arkada üzmez ancak ön kısımda Fluence biraz daha geniştir. Benim seçimim kesinlikle Egea'dan yana olur hem yol olarak daha konforlu, yüksek hızda daha güvenli geliyor, Fluence'ın önde olacağı konu yakıt tüketimi olabilir ancak arada absürt bir fark olacağınıda zannetmiyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tereddütsüz Egea tercih ederim. Fluence yolda Allah'a emanet kalıyor. Egea'nın özellikle yüksek hızlarda stabilitesi çok daha iyi. Hele bir de baz değil de orta donanım filan olursa tadından yenmez. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım