KAPALI Focus 1.0 GTDİ hakkında...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Merhabalar gene ben.

Benzinli araba aldım, benzine zam geldi. Dizel aldım, aldı yürüdü. Sonra biraz düşündüm dedim ki, ulan, beni takip ediyor olamazlar. :D Dizelden çok sıkıldım, otomatik şanzımanlara karşı da (ZF hariç tabi) bir antipatim oluşmaya başladı. Eşim de baya baya öğrendi araba kullanmayı. Diyorum ki şöyle hem vergi yönünden hem yakıt yönünden avantajlı benzinli+manuel bir arabaya geçeyim.

Ben hiç Focus'a binmedim. Sahip olmadım yani. İnsanımızın cahilliğinin bir güzelliği olarak 1.0 ecoboost motorlu Focus'lar pek ilgi görmedi malum, kendi arabamı satıp üzerine bir iki ekleyerek temiz bir tanesine sahip olaibiliyorum. Baya yükseldim yani bu aralar ecoboost Focus'a.

Şimdi sorum şu. Bu motorla alakalı bilmem gerekenler nelerdir? Yağ eksiltme vs. gibi ya da başka sorunları var mıdır? Style donanım yeter diyor herkes ama ben imkanı bulmuşken titanium kovalayayım diyorum. Ne dersiniz?

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Sizin ilacınız tork konvertörü öyle yüksek vites düşük devirde tutma inadı asla olmuyor :) Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama peugeot 308 baktınız mı? 1.2t
aslında belli bi bütçem yok. Şimdiki aracımı 56bin civarına satabilirim diye düşünüyorum. Üzerine pek fazla bir şey ekleme niyetim de yok açıkçası. 63'lere filan çıkarım diye düşünüyorum istediğim arabayı bulabilirsem. Bu sebeple genelde manuel şanzımanlı arabalara bakıyorum.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
aslında belli bi bütçem yok. Şimdiki aracımı 56bin civarına satabilirim diye düşünüyorum. Üzerine pek fazla bir şey ekleme niyetim de yok açıkçası. 63'lere filan çıkarım diye düşünüyorum istediğim arabayı bulabilirsem. Bu sebeple genelde manuel şanzımanlı arabalara bakıyorum.

Anladım hocam ama bakılırsa pek bir seçenek yok gibi. Kullanmadığım için pek yorum yapamam ama Nissan Pulsar baktınız mı? İçi sınıfının en büyüğü olabilir ama biraz demode duruyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...l-8-bin-km-de-sifirdan-farksz-563443459/detay

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Evet gerçekten düşündürücü :) bunlarda eat6 tam otomatik şanzıman var bildiğim kadarıyla. Yakıt tüketimi ne durumda acaba bunların? Ben şehir içi 7.5 litreler civarında gezebilmeyi umut ediyorum.

Anladım hocam ama bakılırsa pek bir seçenek yok gibi. Kullanmadığım için pek yorum yapamam ama Nissan Pulsar baktınız mı? İçi sınıfının en büyüğü olabilir ama biraz demode duruyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-2016-1,2-turbo-nissan-pulsar-orjinal-8-bin-km-de-sifirdan-farksz-563443459/detay
Pulsar'ı sevemedim hocam pek ya. Hiç de aklıma gelmedi bu yüzden bakmak.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Evet gerçekten düşündürücü :) bunlarda eat6 tam otomatik şanzıman var bildiğim kadarıyla. Yakıt tüketimi ne durumda acaba bunların? Ben şehir içi 7.5 litreler civarında gezebilmeyi umut ediyorum.

Aynen eat6 tam otomatik şanzıman var.7.5 la gezersiniz bence şehir içi ekonomik bir motor çünkü.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Bende sevemedim açıkcası ama amacına uygun bir araba bide fiyatları rakiplerine göre bir tık uygun ondan önerdim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım