KAPALI Focus & Astra & Megane

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

S.GonzaleS

Asfalt Kurutucu
22 Eyl 2016
3
1
545
Arkadaslar herkese merhaba
dizel otomatik olmak kaydiyla hangisini tercih ederdiniz?

Ford Focus titanium 1.5 tdci otomatik
Opel Astra exelence 1.6 cdti otomatik
Renault Megane icon 1.5 dci edc

benim kistasim otomatik olmasi ve asgari 5 sene sikintisiz binebilmem
Herkese simdiden tesekkurler

mrprofs

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
34
5
595
Opel Astra Excellence aracimiz var gayet memnunuz 3.8-4.0 yakiyor 100-110 sabit gidersen,yok ben hizliyim dersen hadimkoy-mahmutbey tem otoyolunda 237 km/h yapti (230 KM/H nin fotosu-videosu var ozelden atabilirim) ve 2-3 tane Yeni Megane ile yolda biraz oynastik 190 dan sonra aynada dahi goremiyorsunuz :) Konfor ve yol tutusu bakimindan muazzam,motorunu zaten anlatmaya kelimeler yetmez :D .Kesinlikle Astra alin kafaniz rahat olsun :) Hatta bizim arac nakit sikintisi yuzunden satilik isterseniz satalim size :) ilan : https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ahibinden-sifir-garaj-arabasi-326891605/detay

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Opel Astra Excellence aracimiz var gayet memnunuz 3.8-4.0 yakiyor 100-110 sabit gidersen,yok ben hizliyim dersen hadimkoy-mahmutbey tem otoyolunda 237 km/h yapti (230 KM/H nin fotosu-videosu var ozelden atabilirim) ve 2-3 tane Yeni Megane ile yolda biraz oynastik 190 dan sonra aynada dahi goremiyorsunuz :) Konfor ve yol tutusu bakimindan muazzam,motorunu zaten anlatmaya kelimeler yetmez :D .Kesinlikle Astra alin kafaniz rahat olsun :) Hatta bizim arac nakit sikintisi yuzunden satilik isterseniz satalim size :) ilan : https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ahibinden-sifir-garaj-arabasi-326891605/detay
Nakit sııntısından satılık demişsiniz ama ilanda takas fiyatını yazmışsınız. Biraz tutarsız değil mi?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
anlamadığım bir şey var siz excelence demişsiniz ama o araba dynamic donanıma benziyor bide motor güçleri aynı olabilir ama mercedesteki kullanılan motor değil bu.

mrprofs

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
34
5
595
anlamadığım bir şey var siz excelence demişsiniz ama o araba dynamic donanıma benziyor bide motor güçleri aynı olabilir ama mercedesteki kullanılan motor değil bu.
Hahaha guldurmeyin hocam ya :D Excellence + Sunroof paket. Ve evet mercedes te kullanilan motorun olmadigini 2-3 gun once teyit ettim fakat degistirmeyi unuttum bu gece degistiririm.

Tunc

Profesör
8 Eyl 2016
105
212
1,435
35
İzmir
Jantlar Excellence paketinin jantları. Yalnız o ilanda otomatik dizelin 8.5 saniyede 100 km'ye çıktığı falan yazılmış, o biraz abartı olmuş.

@S.GonzaleS Diğer 2 araç için yorum yapamam çünkü kullanmadım fakat Astra için bir şeyler söyleyebilirim sanırım. Astra almaya karar verecekseniz alacağınız araçtan beklentilerinizi tekrar gözden geçirmelisiniz çünkü pek ortası olmayan bir araç. Eksilerini bilerek ve çok önemsemeyerek alırsanız muhtemelen aracı seversiniz ama aracın bazı eksikleri sizin için önemliyse sevmezsiniz.

Gaza basınca araba iyi yürüsün, frene basınca çabuk dursun, virajlara yüksek hızla girdiğimde viraj çıkışını bana göstersin, arkası geniş olsun, hem içi hem dışı güzel görünsün (göreceli) diyorsanız tavsiye ederim. Eğer konforu iyi olsun, eşya gözü bol olsun, arada bir canım çekince arkası açı versin, görüş açısı geniş olsun kör noktası olmasın, bagajı geniş olsun, trim sesi rahatsız etmesin, yol gürültüsü az olsun diyorsanız bence almayın.

Son düzenleme:

mrprofs

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
34
5
595
Gaza basınca araba iyi yürüsün, frene basınca çabuk dursun, virajlara yüksek hızla girdiğimde viraj çıkışını bana göstersin
Bu konuda Astra`nin C sinifi araclardan eksigi yok ve suan sinifinda bu arac ile yola gidebilecek 1.6 DIZEL arac yok.Sonucta hatchback arac,eger genis istiyorsaniz tabiki sedan alin derim.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Jantlar Excellence paketinin jantları. Yalnız o ilanda otomatik dizelin 8.5 saniyede 100 km'ye çıktığı falan yazılmış, o biraz abartı olmuş.

Hahaha guldurmeyin hocam ya :D Excellence + Sunroof paket. Ve evet mercedes te kullanilan motorun olmadigini 2-3 gun once teyit ettim fakat degistirmeyi unuttum bu gece degistiririm.

Full+full denilince gözüm bu donanımdaki ekranları aradı kusura bakmayın IntelliLink NAVI 900 Bilgi ve Eğlence Sistemi (8" Dokunmatik Renkli Ekran) - 3 boyutlu navigasyon ve Türkiye haritası - CD çalar

mrprofs

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
34
5
595
Yok hocam estağfurullah.Telefonun ara kablosuyla navıgasyon gıbı multımedya yı AndroıdAuto ya da ıOS CarPlay ıle ekrana yonlendırebılıyorsunuz dıye gerek duymadık

mrprofs

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
34
5
595
Yol tutuşu bakımından ben dahil hiçkimse Ford'a söz söyleyemez orada çoğumuz aynı fikirdeyiz fakat anlatmak istediğim Astra'nın yol tutuşu da Focus a yakın denebilecek kadar iyi Ve motor-performans bakımından bakarsak Astra önde,motor-yakıt bakımından Megane (Astra şehiriçinde Focus ve Megane dan daha fazla yakıyor fakat şehirdışında hemen hemen aynı).ŞÖYLE TOPLAYACAK OLURSAK ::: 0-100 olarak Astra > Focus > Megane. Top Speed (son hız) olarak Astra > Focus > Megane. Bagaj hacmı olarak Megane > Astra > Focus (HATCHBACK). Yol tutuşu-safe drıve olarak Focus > Astra > Megane. Kısacası ; Performanslı araç istiyorum ve konforuma düşkünüm derseniz Astra,Sakin kullanırım arada sırada gazlarım ve kafam rahat olsun diyorsanız Focus,Dış tasarımı güzel olsun da nolursa olsun derseniz Megane alın.
Bİ YANLIŞIM-KUSURUM VARSA AFFOLA.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam özelden konuşmuştuk seninle malum. Focus sahibi olmama rağmen astra'yı önermiştim. Malum Zonguldak'ta yaşıyorsun powershift şanzıman buraya hiç uygun değil, ayrıca 2017'de de kasa değiştirecek focus ve focus'un full versiyonu ile astra'nın full versiyonu arasında donanım farkı gerçekten var astra'nın lehine. Kişisel tercih meselesi ama megane'ı direkt eledim. Altyapısal kalite benim için daha önemlidir otomobillerde. Tercihim astra olacaktır.

S.GonzaleS

Asfalt Kurutucu
22 Eyl 2016
3
1
545
Arkadaslar herkese tesekkur
Aslinda benim de kafamda hangisi oncelikli sorusu var konfor performans kalite vb. Eski arabam mazda 3 idi su an imkanim olsa ve acikcasi mazda araclarini satmak uzere(!!!) biraz satis politikasini degistirse yeni mazda 3u almak isterim ama bakim masraflari ikinci eli vs derken o secenegi gormezden geliyorum. Yazdigim araclara gelince sanirim artik performanstan ziyade biraz daha aileyle binilecek konforlu arac bana hitap ediyor. Focus 2017de kasa degistirmeyecek olsa sanki iyi bir secenek keza megane en genis hacimli olani (teknik verileri tam bilmiyorum) ama ortalamada sanki astra benim isteklerimi karsiliyor. Yoksa her aracin farkli ustunlukleri var hemfikirim sizlerle

Denizyagmur012

Profesör
8 Eyl 2016
376
212
1,145
26
Tokat
Megane öne çıktığı noktalar, ortada kocaman ekran var ve kullanımı rahat bakmadan bile kullanabilirsiniz alışınca(şahsi fikrim). Araç içi genişlik, torpido, bagaj genislikleri iyi. Şanzımanı yani yanlışım varsa düzeltin ama focus ve astradan daha iyi gibi. motorla uyumlu sorunsuz ve pürüzsüz. Motorda keza öyle. Opsiyonları baya bol talismandaki çoğu şey var. Ama tabi olumsuzlukları fiyatı biraz pahalı süspansiyonları biraz sert yani çukurlarda etkileniyorsunuz. Yol tutuş olarak yani tutmuyor demem ama sanki mühendisler bu araba yüksek hızda kaysın demişler gibi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Megane ile ilgili en büyük sıkıntım şu ki konforuyla öne çıkıp yol tutuşu eh işte olsa kabul, yol tutuşuyla öne çıkıp konforu eh işte olsa yine kabul. Ama bu mevzuda ortada kalmış bir araç ki 308 hariç çoğu fransızda gördüğüm bir durum bu kararsızlık. Ben bir otomobilin sürüş anlamında en azından bir kriterde de olsa öne çıkmasını isterim. Kararsızlık yaşandığı zaman sürüşe dair bir tat alınmıyor ne konfor ne de yol tutuş anlamında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım