KAPALI Focus satılıp Cruze alınır mı? Veya Öneriniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omrcetin

Ömer Faruk
Asfalt Kurutucu
16 May 2020
49
61
635
Tekirdağ
Marka
Ford
Hali hazırda Ford Focus 1.6 TDCI Trend 2010 Manuel kullanıyoruz. (Konu da açmıştım belki görenler olmuştur.) Araç 164.000km’de.
Aracın donanımını falan bilenler biliyordur. Analog klima, hız sabitleyici olmayan düz model. Ablam da süreceği için otomatik araba almak istiyoruz. Şu sıralar araba bakarken gözüme Cruze’lar çarptı. Tercihen sedan, otomatik, benzinli. Km aşırı yüksek değil, yakışıklı araba aşırı pahalı da değil aslında motor performansı da iyi sayılır. Ama Türkiye’de tutmadığını usta ve parçasının bulunmadığını duymuştum. Otomatik Cruze sahibi olan biri olursa cevap verirse yardımcı olursa sevinirim. Ön yargıları kıracak bir otomobil mi? Veya daha iyi muadili varsa sedan otomatik 90-95.000 TL arasında öneriniz varsa ekleyebilirsiniz. (Sedan, otomatik, tercihen benzinli ama dizel de düşünülür, donanım olarak cömert sayılabilecek bir araç almayı düşünüyoruz.) Şimdiden teşekkürler.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ağır, hantal, atmosferik motoru ile epey hantal bir model. Yakıtı da o kadar eşekliğe göre aşırı fazla, çok verimsiz buluyorum bu arabayı. Ayrıca benim de gözümde "ölü" bir model. Chevrolet grubundan Aveo'yu çok kimse bilmez, sevmez ama aşırı mantıklı bir araçtır LTZ paketleri.
LTZ leri 1.3 95 beygir geri kalan paketleri ise 75 lik oluyor genelde. O yüzden ltz paket olması epey iyi aveo anlamında. Daha önce kullandım fazlaca yüzü güldürmez ama üzmez de bence. Donanım olarak epey tatminkar ve iyiydi. Yakıtı ise canını alsan 7-7.5 litre civarında gezer ki canını almak dediğimde insanlar nasıl kullandığımı bilir :) :ratatatata

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
LTZ leri 1.3 95 beygir geri kalan paketleri ise 75 lik oluyor genelde. O yüzden ltz paket olması epey iyi aveo anlamında. Daha önce kullandım fazlaca yüzü güldürmez ama üzmez de bence. Donanım olarak epey tatminkar ve iyiydi. Yakıtı ise canını alsan 7-7.5 litre civarında gezer ki canını almak dediğimde insanlar nasıl kullandığımı bilir :) :ratatatata
75'liklerini şirket aracı olarak kullanıyorduk. Bir depoda 1000 km yapıyorlardı. :)

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Arkadaşımda benzinli Cruze vardı.Ne zaman binsem algıların tersine konfor anlamında yeteri kadar iyi olduğunu düşünürdüm.Ancak fazla yakma anlamında arkadaşlara katılıyorum.Geçen hafta 1.2 ls Aveo aldım.Piyasada çok da tutan veya bilinen model değil.Bu yüzden fiyatı rakiplerinden bir tık uygun.1 haftadır memnunum.Yakıtı, konforu ve güvenlik anlamında sınıfın tüm ihtiyaçlarını karşılıyor bence.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Otomatik 1.6 benzinli Cruze bir kadın tanıdığımızda vardı. Trafik görmeden, sakin sakin kullanıyordu; ortalamanın 11-12 litre olduğunu söylüyordu. Hadi çok çok bilen adam 9 litreye anca düşürür. Çokkkk...

omer faruk cavdar

Asfalt Kurutucu
26 Şub 2017
1
0
535
Chevrolet in bizim ülkede namı biraz kötü. Marka amerikada üretilirken yakıt tasarrufu derdi yok, bu tarafların pazarına girmek için düşük motorlar tercih ettiler araçlar konfor ve donanımdan dolayı çok satınca kronikler oluştu bence. Ben aveo kullandım motor indirmeme rağmen hala tavsiye ederim herkese, ancak bir çok chevrolet kullanıcısı da aracında ufak tefek sorunlar yaşamıştur bu da gerçek. km ye çok takılma tam otomatik 4 vites 2010 makyajlı corolla kovala bence comfort extra ( orta paket) - diz airbakli, bluetooth lu, usb li 4+2 hoparlör ( çok iyi olmasa da) arka park sensörü, kol dayamalar, 2 torpido, katlanır ayna, otomatik klima, lpg tam uyum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım