KAPALI Ford C max

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
1,968
31
Marka
Renault
Arkadaşlar merhaba.Daha önce C segment sedan için konu açmıştım.Eşimin de yüksek araba ısrarı üzerine aslında Suv bakmam gerekir ama bütçem max 90 bin olduğu için Mpv modellerine göz atıyım dedim.Ford C max nasıldır? Dizellerin fiyatları biraz aşıyor bütçemi.1.6 benzinli trend modeli için 90 bin değer mi?Aracı kullanan ya da test edenler varsa çok değerli yorumlarını dinlemek isterim.Amacım 1-2 yıl içinde satmak değil.5-6 yıl kadar binmeyi düşünüyorum.

Bakabileceğiniz alternatifler;

Toyota / Verso / 1.6 D-4D Comfort Extra (Dizel) / Manuel / 2015 / 35.000 KM / 95.000 TL

Toyota / Verso / 1.6 Premium (Benzin) / Manuel / 2011 / 43.000 KM / 75.850 TL

Toyota / Verso / 1.6 D-4D Comfort Extra (Dizel) / Manuel / 2015 / 56.000 KM / 92.000 TL

Toyota / Verso / 1.6 Comfort Extra (Benzin) / Manuel / 2012 / 66.000 KM / 71.000 TL

Renault / Scenic / 1.5 dCi Privilege (Dizel) / Yarı otomatik / 2012 / 34.057 KM / 86.000 TL

Mazda / 5 / 1.6 Sport (Dizel) / Manuel / 2012 / 49.500 KM / 92.500 TL (Ford C-Max ile aynı altyapıyı ve motoru kullanıyor)

90 bin liraya crossover ve suv araçlar da bulunabilir. Yıl/km/şanzıman sınırlamanız var mıydı?

Son düzenleme:
Bakabileceğiniz alternatifler;

Toyota / Verso / 1.6 D-4D Comfort Extra (Dizel) / Manuel / 2015 / 35.000 KM / 95.000 TL

Toyota / Verso / 1.6 Premium (Benzin) / Manuel / 2011 / 43.000 KM / 75.850 TL

Toyota / Verso / 1.6 D-4D Comfort Extra (Dizel) / Manuel / 2015 / 56.000 KM / 92.000 TL

Toyota / Verso / 1.6 Comfort Extra (Benzin) / Manuel / 2012 / 66.000 KM / 71.000 TL

Renault / Scenic / 1.5 dCi Privilege (Dizel) / Yarı otomatik / 2012 / 34.057 KM / 86.000 TL

Mazda / 5 / 1.6 Sport (Dizel) / Manuel / 2012 / 49.500 KM / 92.500 TL (Ford C-Max ile aynı altyapıyı ve motoru kullanıyor)

90 bin liraya crossover ve suv araçlar da bulunabilir. Yıl/km/şanzıman sınırlamanız var mıydı?
Teşekkür ederim bilgiler için.Aslında bana kalsa min 2017 model max 25.000 km de C sedan araçlara bakıyorum.Hatta seçeneklerimi eledim de.Ama işte bayanlar yüksek arabaları daha çok seviyor.O yüzden Mpv baktım.Normalde tarzım değil.Suv gerçekten çok seviyorum istiyorum da ama işte kriterlerime göre bütçem çok çok yetersiz.

Teşekkür ederim bilgiler için.Aslında bana kalsa min 2017 model max 25.000 km de C sedan araçlara bakıyorum.Hatta seçeneklerimi eledim de.Ama işte bayanlar yüksek arabaları daha çok seviyor.O yüzden Mpv baktım.Normalde tarzım değil.Suv gerçekten çok seviyorum istiyorum da ama işte kriterlerime göre bütçem çok çok yetersiz.

Bu yaş ve km sınırlamasıyla crossover veya suv bulmak zor. Direkt bu sınırlamanıza uygun aklıma gelen sadece Duster var, yanlış anlaşılmak istemem ama almayı düşünmeyeceğim aracı kimseye önermediğim için onu pas geçiyorum (güvenlik ve kasa kalitesi nedeniyle, gerçi yeni kasasını bilmiyorum). Benim için sorun değil diyorsanız 0 km 1.6 Duster alabilirsiniz. Düşük kmde 1.2 tce ve 1.5 dci de bulunabilir.

Eğer yaş önemli değil düşük kmli olsun derseniz Asx, ix35, Sportage bulabilirsiniz. Üçünde de 1.6 benzinli motor ve manuel şanzıman bulunuyor. Yalnız Korelilerin yakıt tüketimi fazla deniyor, teknik verileri bunu destekliyor.

Yaş önemli, km biraz artabilir derseniz de başka alternatifler bulunabilir.

Benim 2.el araç mantığımda yaş ve km çok önemli.Tabi bütçe elverdiği derecede.Hiç daha kaliteli diye fazla km yapmış araçlara bakmadım.Suv modeller genelde bu bütçe için en iyi ihtimalle 2014-2015 model ve 50-60 bin km bandında oluyorlar.Benim amacım aracı alıyım 5-6 yıl kafam rahat olsun servis dışında sanayiye gitmeyim.Şu an görünen o ki hanımın isteği olmayacak.Bu bütçeyle 2018-2019 max 20 bin km C sedan bulabiliyorum çünkü.

Masraf açmasın diye diyorsunuz muhtemelen 2017 ve az km olmuşunu ancak 2015 x araba eğer daha kaliteli ise sorunsuzluğuyla ünlüyse 2017 sorunluluğu sağda solda bilinen bir modelden daha değerli değil midir? Kıstasınız temiz ve sorunsuz olmalı bana kalırsa

Hocam bu paraya satışa çıkan Vitara'dan hayır gelmez bence. Muadillerinden 20 bin lira kadar ucuz. Kaput ucu ve ön çamurluk hasarlı 32 bin tramer demiş, sadece o iki parçanın hasar gördüğüne inanmıyorum.

Şu an ilanda olan Vitaralara bakınca gerçekten temiz duran uygun fiyatlı bu var (manuel): https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-suzuki-okul-mudurunden,temiz-aile-araci-634771216/detay

Km yüksek olmasın, tramer olmasın denirse otomatikler 105'den aşağı zor gözüküyor.

Masraf açmasın diye diyorsunuz muhtemelen 2017 ve az km olmuşunu ancak 2015 x araba eğer daha kaliteli ise sorunsuzluğuyla ünlüyse 2017 sorunluluğu sağda solda bilinen bir modelden daha değerli değil midir? Kıstasınız temiz ve sorunsuz olmalı bana kalırsa
Sadece masraf açma demeyelim.Km ve yaş anlamında biraz takıntılıyım.Tabi kronik sorun çıkaran ya da güvenlik anlamında sorunlu bir aracı da sırf daha yüksek model diye almam o ayrı mevzu.

Hocam bu paraya satışa çıkan Vitara'dan hayır gelmez bence. Muadillerinden 20 bin lira kadar ucuz. Kaput ucu ve ön çamurluk hasarlı 32 bin tramer demiş, sadece o iki parçanın hasar gördüğüne inanmıyorum.

Şu an ilanda olan Vitaralara bakınca gerçekten temiz duran uygun fiyatlı bu var (manuel): https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-suzuki-okul-mudurunden,temiz-aile-araci-634771216/detay

Km yüksek olmasın, tramer olmasın denirse otomatikler 105'den aşağı zor gözüküyor.
İlle o araç diye ilan koymadım. Sadece başka model alternatifi olsun diye ekledim.

Neden C-MAX işi yattı acaba merak ettim :)

Şöyle Turbo Benzin Sleeper bir CMAX alabilirdiniz kimse önermemiş ama ben önermek istedim :)

Yaş ve km takıntımdan dolayı eledim diyebilirim.Aslında görünüşü gerçekten güzel araç.Tam aile arabası.Kalabalık olmasak da 9 aylık ufaklıkla yavaş yavaş büyüyen bir ailem var.Sedan daha yüksek model bir araç benim için daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Yaş ve km takıntımdan dolayı eledim diyebilirim.Aslında görünüşü gerçekten güzel araç.Tam aile arabası.Kalabalık olmasak da 9 aylık ufaklıkla yavaş yavaş büyüyen bir ailem var.Sedan daha yüksek model bir araç benim için daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Hayırlısı olsun öyleyse kolay gelsin :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...