KAPALI Ford Focus Trend -X

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
437
451
1,445
İstanbul
Herkese merhaba arkadaşlar Abim için araç bakıyoruz Aşağıya abimin beklentilerini yazıyorum
-Sollamalarda üzmeyecek performans
-Düşük yakıt tüketimi (şehir içi 7 litre gecmesin istiyor )
-Yol tutuş
-Yeterli düzeyde konfor
-Dizel,Hatcback
Bu kriterler doğrultusunda Abim Ford focus 1.6 tdci 95 ps trend-x donanım araç bulmuş aracı banada gösterdi açıkçası bende beğendim aranızda varmı kullanan ?veya araç hakkında bilgisi olan ?veya yukarıda kriterler dogrultusunda tavsiye edebileceğiniz başka bir model görüşlerinizi bekliyorum.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,364
7,203
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Biz de 95 hp'lik trend x var. Açıkçası fazla performans beklemiyorsanız gayet makul bir performansı var. Tüketim olarak şehir içi 5-6 lt, şehir dışı 4-5 lt arası bir tüketime sahip.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
-Sollamalarda üzmeyecek performans
Bu madde beklentiye göre değişir. 95'lik trend x focus'tan kiralık olarak oldukça çok var. Almadan evvel 1 gün kiralamanızı şiddetle tavsiye ederim. Eğer beklentinizi karşılıyorsa diğer maddelerde üzmez. Tercihen en az style donanım olsa daha iyi olabilir. Alternatif araç tavsiyesi içinse bütçeyi belirtmenizde fayda var.

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
437
451
1,445
İstanbul
@Cenk bütçe max 80 bin tl, olmadı dediginiz gibi 1 günlüğüne kiralayıp bakmak lazım çok fazla bi performans beklentisi yok uzun soluklu yokuşlarda hızını koruyabilsin yeter.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Açıkcası o kadar verip 4 tanecik hava yastığı almak bana mantıksız geliyor, mümkünse Style donanıma çıkılmalı, hem de 115'lik motor da almış oluyosunuz, 95'likle hissedilir derecede fark var performans anlamında.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu madde beklentiye göre değişir. 95'lik trend x focus'tan kiralık olarak oldukça çok var. Almadan evvel 1 gün kiralamanızı şiddetle tavsiye ederim. Eğer beklentinizi karşılıyorsa diğer maddelerde üzmez. Tercihen en az style donanım olsa daha iyi olabilir. Alternatif araç tavsiyesi içinse bütçeyi belirtmenizde fayda var.
Cenk hocama katılıyorum. Kiralık olarak bulmanız çok kolay. O kadar parayı arabaya yatırmadan önce bir gün boyunca özellikle performansını tartacak şekilde kullanmanızı öneririm.
95hp'lik Focus'u İstanbul şehir içinde 2 şoför uzun süreli kullandık. İkimiz de sert sayılacak şekilde kullanmamıza rağmen ortalama tüketimi 6.3'ü geçmiyordu. Yalnız performansı gerçekten vasat. Otoyol sürüşlerinde 160'ta tıkanıyor araba. Şehir içi performansı ise idare eder. Konfor ve sürüş kalitesi bakımından harika bir araba. Öneririm.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
80k ya 115 lik bulunabilir. Aynı motor c4 picasso da karma 6.5 ile geziyor. O araba da ara hızlanmalar bana pek yetmese de fena değil. Eminim daha hafif focus ta gayet iyidir.
Focus un en büyük eksisi iç hacimi. Ön konsol gereksiz yer kapladığını düşünüyorum bu da ön hacmi kötü etkiliyor. Arkası da yine dar. Kullanışlılık-hacim konusunda beklentileriniz nedir bilmiyorum eğer kiralarsanız onu da incelersiniz.
İkinci olarakta sorunsuzluk. Bundan 2 gün önce marka-sorunsuzluk ile ilgili araştırmalar yaptım. Amerika-ingiltere de farklı kuruluşlardan yapılan anketlerde kötü sonuçlar almış.
İngiltere Amerika

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
95 beygirlik motor yokuşlarda sorun çıkarabilir. Ama onun dışında çok güzel araba. Çok yol yapılmıyorsa benzinli de alınabilir aslında. 1.6 125 beygir.

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Ben bu aracı kiralayarak Bodrum'a gittim. %75 depoyla Turgutreis'e vardım. Performans olarak beni hiç üzmediğini söyleyebilirim. Motor sesi yok denecek kadar az ve konforlu bir araçtı.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,364
7,203
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
@Akn_3462 hocam yukarıda 95 hp trend -x donanımına sahip focusunuzun oldugunu belirtmistiniz rica etsem size göre aracın +' larını ve - 'lerini yazabilirmisiniz
+Yakıt tüketimi
+Yol tutuş
+Sürüş dinamikleri

-baz paket olduğundan hız sabitleyici, çelik jant, sis farı, USB girişi gibi donanımlar dışın da pek fazla donanıma sahip değil.
-1,85 üstüyseniz arkada pek rahat olamazsınız.
-bagajı 421 lt diğer rakiplerine göre küçük ama 4 kişilik bir aile veya daha kalabalıksanız biraz ufak olabilir.

Konfora ne eksi ne de artı diyebilirim. Darbeleri sönümlemesi gayet iyi ama keskin çukurlar da pek iyi tepki vermiyor.

Şimdilik aklıma bunlar geldi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım