ford markasının gözümde bitişi

lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
bence de, doğru diyorsun. galileo nun dünya yuvarlaktır demesiyle benim liyakat bitti kadınları kayırıyorlar demem benzer şeyler. ikisi de gerçekte var olan ama hoşa gitmeyen kulak tırmalayan sözler.
Ayırma kayırma işleri Türkiye (muz) Cumhuriyetinin her kurumunda her alanında olan birşey. Kadınlarında ekstra olarak kayrıldığına katılıyorum. Bunun en büyük kanıtı birçok kurumda sabahtan akşama kadar elinde cep aynasıyla kaşına gözüne makyaj yapan tipler. Bu tipleri danışmada filanda görürüz gidersiniz birşey sorarsınız ama yanında her zaman ikinci bir kişi vardır bu arkadaş sizin yüzünüze dahi bakmaz yanında ki çalışan sizinle ilgilenir. Bu tiplerin orada neden bulunduğu ne yaptığı benim gözümde bilinmezlerden birisi.
Kadınları kayırmalarının sebebi ahlaksız utanmaz bir toplum olmamız. Abartısız her ortamda kızlarla iyi anlaşan fırıldak bir yav. vardır sizin ehliyet örneğini okuyunca aklıma bu geldi. Güzel kız görürlerse kızda kuyruk sallarsa direk kayırırlar. Demek istediğim sıkıntı tek taraflı değil genel olarak toplumda kolaya kaçma sıkıntısı var. Ford ciddiyetinde bir firmanın vasıflı kadınlarımıza ayırma kayırma olmadan iş imkanı sağladığına inanıyorum

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
İşe tersten baksak bütün tartışmanın sonlanacağını düşünüyorum. Diyelim ki 100 kişilik bir ekipte 50 kadın 49 erkek çalışan var ve 1 kadın ve 1 erkek çalışan başvuruyor. Kadın çalışan o iş her türlü daha üstün ama sırf bu oran sağlanması için erkek tercih ediliyor. Şimdi bu işte bir mantık var mı. Kim işinde iyi ise işi kapar bu kadar basit. :)
Zaten Ford yüzünden zamanında Volvo ve Aston Martin Saab gibi batacaktı. Sebebi belli oldu.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eğer erkek cinsiyet fazla diye erkek çıkartıp kadın alıyorsan ortada ciddi cinsiyet faşizmi var demektir.
Haberde öyle bir bilgi yok. Hatta projenin temelinde cinsiyet eşitliği bilincin temelden aileden verme gibi hedefler belirtilmiş.

Uygulaması nasıldır bilmem ama erkeklerin %90 oranlarında yer aldığı otomotiv sektöründe kadına teşvik konusuna "neden olmasın" derim. Nice sığır herifler gördüm otomotiv sektöründe. Tam tersine aracı çok iyi bilip tanıtan, muhtemelen mühendislik bilgisi de olan kadın satış temsilcileri de gördüm. Yani ağır fiziksel efor gerektiren yerler olmadıkça erkek olunca da bir artı getirmiyor. Kadınlara öncelik verirken liyakata da baksınlar yeter.

Kadının sektörde yer almasına nitelikli olması kaydıyla bile karşı olanlar da yallah arabistana. aynı havayı solumak istemem.

Son düzenleme:

hoodie54

Profesör
8 Ara 2019
93
1
51
1,020
balıkesir
Marka
Nissan
bu yazıyı yazmadan önce böyle tepkiler/yorumlar alacağımı biliyordum😄 10 kişinin 9ununun zıt düşüncede olduğunu biliyordum, pazar günü boş günüm olmasaydı yazmazdım bu yazıyı,tartışarak/konuşarak hiçbir yere varılmadı her zamanki gibi.
bir söz vardı söyleyeni ve sözü tam hatırlamıyorum,googleda da bulamadım, fransız yada italyan bir adamdı tam hatırlamıyorum, insanlar inanmak isteyince yalanları anlatması kolay insanlar görmek istemeyince gerçekleri göstermek zor gibi bir sözdü.
teyit etmiş olduk😄

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
İki hususa dikkat edilmeli!

1-Liyakat cinsiyet dağılımından önemlidir, eğer erkekler o işe daha layık ise o almalı, kadınlar layık ise o almalıdır ikisi layıksa hangisi daha layıksa o alınmalıdır.

2-Toplumsal cinsiyet rolleri cinsiyetleri kısıtlamaktadır, otomobil sektöründe kadın çalışmaz mantığı, ya da kadınlar iş dünyasında aktif olmamalı mantığı yeni gelecek aday çalışanların cinsiyet dağılımını etkiler cinsiyet dağılımı da liyakatı etkiler.

Yani bir kısır döngü var, bu kısır döngüyü kırmak adına eser miktarda pozitif ayrımcılığı destekliyorum ama bir anda yüzde 50 yüzde 50 gibi bir dağılımı sağlayacağım dersen onlarca liyakat sahibi başarılı insanı sırf cinsiyetinden dolayı çıkarmış olursun işte buna ben de tepki gösteririm.

Son düzenleme:

Tolga kirelli

Elit Apaçi
10 Ağu 2019
78
138
810
47
Marka
Ford
Kadinlarin is hayatinda daha cok yer almasini adil sekilde destekleyen her girisimi alkislarim kendi adima. Erkek calisani isinden edip yerine kadin istihdam etmek degil kastettigim sey. Bu yuzden ford’u da alkislarim, kadin istihdam etmeyi onceliklendiren opet’i de ozellikle tercih ederim. Kadinlarin is hayatinda daha cok yer almasinin her anlamda ekonomiyi ve ulkeyi ileri goturecegine de inanirim. Bu konuyu bu genel cercevede degerlendiririm, istisnalar, farkli uygulamalar varsa tabi elestirilir ama varilmak istenen hedef bu ise ben bunu inandigim gercek olarak gorur ve desteklerim. Isteyen de istedigine inansin tabi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,195
45,773
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
bu yazıyı yazmadan önce böyle tepkiler/yorumlar alacağımı biliyordum😄 10 kişinin 9ununun zıt düşüncede olduğunu biliyordum, pazar günü boş günüm olmasaydı yazmazdım bu yazıyı,tartışarak/konuşarak hiçbir yere varılmadı her zamanki gibi.
bir söz vardı söyleyeni ve sözü tam hatırlamıyorum,googleda da bulamadım, fransız yada italyan bir adamdı tam hatırlamıyorum, insanlar inanmak isteyince yalanları anlatması kolay insanlar görmek istemeyince gerçekleri göstermek zor gibi bir sözdü.
teyit etmiş olduk😄
Gercek dedigin senin kisisel fikrindir. İnsanlarin fikirleri birbirine benzemiyor diye gercegi reddettigi anlamina gelmez. Tipki kisinin her dusuncesinin gercek olacagi anlamina gelmedigi gibi.

Burada bilimsel olarak ispat edilmis herhangi bir konu tartisilmiyor. Size mantikli gelen baskasina gelmiyor olabilir. Haliyle ben topluma gercegi getirdim ama onlar kabul etmiyor tavrina burunmenize gerek yok. Daha dogrusu actiginiz konuda bunun bir mantigi yok.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Doğal haliyle zamana bırakılarak olur ama kasten erkek almayıp kadınlara öncelik verilmesine ben karşıyım. Zaten kaç kadın orda çalışmak ister o da ayrı mesele.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Dogal haline birakikdiginda pek birsey degismiyor, tabiri caizse boyle gelmis boyle gider o zaman
Kendini geliştiren, işini iyi yapan bir kadın başvuracak işe alınacak. İşini iyi yapmayan biri sırf kadın diye alınırsa ben gelişeceğini sanmıyorum sektörün.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
İş verenler için Liyakat gibi güzel bir kelime varken Kadın ve Erkek eşitliğinden bahsetmeyi doğru bulmuyorum. Çok bilindik bir örnek olarak vereyim Konu Taşımacılık olur Halde İnşaat da vs vs haliyle erkek eleman alınır. Konu Parfüm olur Moda olur Mantı açmak olur Kreşlerde çocuk büyütmek olur Kadın eleman daha fazla alınır. Fıtrat denen bir şey var kadın daha merhametlidir çocuğunu kreşte ona emanet etmek istersin. Kadının eli daha maharetlidir ona mantı açtırırsın. Erkek daha güçlüdür ona hamallık yaptırırsın. Benim Prof.Dr olan akrabam kendisi kadın ve hani aklınıza dini nedenlerle söyledi falan da gelmesin gayet objektif söyledi yaşantısı da zaten aynı nötr lüktedir dedi ki Kadından Yönetici Olmaz çünkü hormonları müsade etmez, vücudu yöneten hormonlardır ve kadında dengesizdir. Şimdi belki bu ifadeden dolayı linç edilir lakin gerçekler bunlar.
Tamam yıllarca kadınlara değer verilmedi ama bunun çözümü gerçekliği bırakıp bu sefer de bambaşka bir yanlışa düşmek midir? Bence öyle değil
Satış Departmanlarında Showroom larda Kadın eleman çalıştırmayı ise oldum olası sevmedim. Evet doğru satışı arttırıyor lakin Bence işte Kadının asıl değersizleştirildiği obje olarak görüldüğü yer tam da orası. Erkeğe Mal satmak için Kadını kullanmak. Bence Femen hareket asıl burayla ilgilenmeli.
Hepimiz bir kadın tarafından Dünyaya getiriliyor ve Merhameti Sevgiyi İnsanlığı ondan öğreniyoruz. Kadın sahip olduğu bu muhteşemlikle zaten bizden kat be kat değerli. Bize değeri öğreten de ta kendileri.
Erkekleri Yetiştiren zaten Kadınlar. Bu nedenle bence yine suç kadınlarda. Beni yetiştiren Annem bana Kadına verilmesi gereken değeri öğretti. Fakat ben şahsen bazı Yaşlı Teyzelerden Erkektir yapar kadın sus otur gibi eski saçma sözleri bizzat duydum yani problem tam da orada.

Son düzenleme:

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Kadınlara ayrımcılık yapılmasına çok karşıyım ama kadınları işe almak için erkeklerin işten atılması çok saçma geldi. Umarım böyle bir şey yapmazlar.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kadınlara ayrımcılık yapılmasına çok karşıyım ama kadınları işe almak için erkeklerin işten atılması çok saçma geldi. Umarım böyle bir şey yapmazlar.
Güzel de, konunun en başından beri erkeklerin işten atılmasını kim çıkardı? Adamlar öyle bir şey yaptıklarını söylemiyorlar ki. Kaldı ki böyle saçma sapan bir şeye kalkışsalar AİHM'de sürüm sürüm sürünürler. Konu sahibi dahil hiç kimse kaynak linklere tıklayıp haber içeriğini okumuyor mu?

Binlerce çalışanı olan büyük şirketlerde çok fazla personel sirkülasyonu oluyor. Böyle bir düzenleme yapmaları için kimseyi işten çıkarmalarına gerek yok. İşe başvurularında tamamen eşit seviyedeki seçenekler arasında tercihi kadından yana kullansalar o bile yeter. Bir yılda %36 başarı da söylediğim gibi yaptıklarını gösterir. Bu işi erkekleri kovup yerlerine kadın personel alarak yapsalar 1 ayda %100 başarıyı yakalarlardı.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,195
45,773
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Konu sahibi dahil hiç kimse kaynak linklere tıklayıp haber içeriğini okumuyor mu?
Bence konunun tam özeti budur. Ya kimse okumuyor, okumadan sadece yapılan bir kaç yorum üzerinden fikir yürütüyor ya da okunandan anladıkları bizim anladıklarımızla aynı değil.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım