KAPALI Ford Mondeo MK5 1.6 TDCI Titanium vs MK4 1.6 TDCI Selective

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hayalli

Asfalt Kurutucu
7 Tem 2018
19
2
595
Merhaba Arkadaşlar,
2011 1.6 tdci trendx focusumuzu değiştirme zamanı geldiğini düşünüyoruz ve yeni bir arayış içindeyiz. Araba İstanbulda kullanılacak ve aile için olacak. Babam da şu anda sahip olduğumuz 2.5 kasa focusun hacimlerinden ötürü çok seviyor o yüzden daha küçük arabaya geçmek istemiyor. Aklımızda mk4 mondeo ve mk5 mondeo var. Sizce mk5 mondeo’nun mk4 mondeo’ya göre artıları nelerdir? İkinci el olarak alınacak olsa da mk5ler mk4lerdrn daha pahalı sizce bu farka değer mi? Sorunsuzluk açısından hangisi daha sorunsuzdur?

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Mk5’in mk4’ten bariz farkı konfordur. Eğer Mk4 için bir sıfat söylemem gerekirse bu sertçe olurdu. Mk5’in süspansiyon konforu çokca kişiye göre kendinden üst segmentler kıvamında. Yalıtım konusunda da daha başarılı. Ama iç ortam malzeme kalitesi ve tasarım olarak Mk4’ün çok daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Yerinizde olsam 1.6 Mk5 yerine selective 2.0 tdci Mk4 alır uzun yıllar keyifle binerdim.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
896
1
1,710
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
2008 aralık ayında 2009 model 0 km 2.0 tdci titanium x paket manuel mondeo almıştık. 185.000 km kullanmıştık. Araç periyodik bakım harici servise hiç girmedi. Far ampulu bile hiç değişmedi. Genellikle uzun yol kullanıyorduk. Şehir içi bir depo ile 1.000 km, uzun yolda ise 1250 km yapıyordu. Ben kesinlikle tavsiye ederim. Mk5'i de mk4'ü de.

hayalli

Asfalt Kurutucu
7 Tem 2018
19
2
595
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Yaş açısından daha genç araba istediğimiz için mondeo mk5’i tercih ettik ve satın aldık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım