HABER Ford Ranger Raptor, 13 vitesli şanzımana göre üretilmiş!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Ford’un yüksek off-road performansı için ürettiği yeni modeli Ranger Raptor, pek çok kişi tarafından beğenilmiş durumda. İddialara göre Ford Ranger Raptor, 13 ileri vitesli şanzımana uyumlu olarak üretilmiş!

Ford Ranger Raptor, aktarma tarafında sınırları zorluyor!

2.0 litrelik turbo dizel bir motor ile gelen Ranger Raptor, 210 beygir güç ve 500 Nm tork ile arazi şartlarında oldukça başarılı değerler sunuyor. Bu motora eşlik eden 10 ileri otomatik şanzıman her ne kadar abartılı olarak görünse de, Ford mühendisleri test sürecinde sınırları epey zorlamış.

Ford Asya Pasifik Aktarma Mühendisliği Müdürü John Fallu’ya göre, Ranger Raptor’un test süreçlerinde kamyonlarda gördüğümüz 12-13 ileri otomatik şanzımanlar kullanılmış. Fallu, yapılan pek çok simülasyon çalışmasının ardından oranları motora en uygun olan 10 ileri şanzımanı tercih ettiklerini belirtiyor. Bu tarz çalışmaların yapılması, akıllara gelecekte F-150 gibi güçlü pick-up modellerinde yüksek vites sayısına sahip aktarma seçeneklerinin kullanılabileceğini getiriyor.

Read the whole post here.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Şu meşhur takviyeli kamyon videosu geldi aklıma :) artık şanzıman altta o işleri yapacak binlerce dişli. çift kavrama sonrası artık 3lü kavramaya da gidecek bu işler

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
50-60 ile giderken 4 bile bazen fazla geliyor bana. Artik 60'la giderken 8-9.vitesi falan goruruz. Isin zor tarafi manuel moda alip kullanmak istediginde de zorlanirsin. Kacar kacar atacaksin ki vitesleri :D

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
şanzımanı bilmem de 2lt dizel motor raptor adını hak etmiyor bence. En azından 2.3 ecoboost olmalıydı. Ama tabi satacakları ülkeler belli. Amerika pazarına şu aracı 2.3 veya 3.5 ecoboost ile yollasalar harika satar

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım