Ford Ranger Wildtrak vs VW Amarok V6| KARŞILAŞTIRMA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Eveeet beklenen karşılaştırma videosu geldi. Yorumları alalım :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Düz yol gazcısı: Amarok
Dağ taşa vurcam: Ranger
:D
Adını Fıstık koyacam. Alacam Ranger'ı, dağa taşa vuracam.
upload_2017-1-3_20-48-35.png

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben Amarok'u ilk çıktığı zaman satış görevlisinin tüm tepkilerine rağmen off-road gibi bir test yapmıştım ve genel olarak başarısız bulup VW'in bu sınıfta yeni olmasına yormuştum. Muhtemelen makyajla birlikte çok şey değişti. Forumda daha önce de bu konuda fikirlerimi söyledim, arkadaşımdaki Ssangyong pick-up, şu ana kadar bindiğim en konforlu ve asfalta en yatkın pick-up. Amarok yanına yaklaşamıyordu. Direksiyonu filan da kütük gibiydi. Vitesleri fazla kemikliydi. Genel olarak 10 yıl önce üretilmiş gibiydi. Tüm bunların ışığında gelişimini takdir ediyorum. :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,772
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şu araziye yönelik sürüş modlarının amarok'ta da olmasını isterdim açıkçası. Pick up deyince arazi sürüş modları mutlaka bulunmalı çünkü. Ama şu amarok'ta kullanılan 8 ileri tam otomatik Torsen arazi şanzımanını en azından 6 yahut 7 ileri şeklinde golf'e koymayı kesinlikle düşünmeliler. Geçiş hızı bakımından dsg'yi aratmadığını söyleyenler mevcut. Hal böyle olunca dsg'nin de hiç bir esprisi kalmıyor.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Abi amarok diyorum ben de. Tepkiler gelecektir şimdi ama v6 olması kocaman bir artı, tasarım olarak da sevdim ve arazide de başarısız değil yani belli, hatta tam tersine rangerdan daha az patinaj çektiği söylendi (lastik ile de alakalı olabilir, söylendi de zaten) yani sonuç olarak ciddi bir fark yok ve bundan sonrası için öznellik devreye girer diye düşünoyorum :)

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Kasaya ihtiyacım yoksa yarı fiyatından daha ucuza 4 çeker bi duster alırım bütün kamp vs işlerime onla giderim ben olsam :D :D ama tabi bi pick-up'ın şekli havası bambaşka olur :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,772
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben ikisini de tercih edemiyorum açıkçası. Pick up'lara karşı zaten pek ilgim yoktur ama benim pick up anlayışımda bu işin ustası amerikanlar olduğu için sanırım seçeceksem de amerikan pick up seçerim. Ford amerikan ama ranger Ford Avrupa'nın ürünü yanlışım yoksa. Şimdi bir F-150'de Ford, Ranger'da Ford ama aralarında çok fark var yani. O yüzden ranger'ı pek amerikan göremiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım