KAPALI Ford Taunus 2.0 GLS mi? Lada Samara mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hectory

Asfalt Kurutucu
26 Nis 2019
8
2
595
24
Marka
Ford
Gönlüm Taunus'dan yana ama yakıt ve açacağı masraflar yüzünden kararsızım. Taunus alırken nelere dikkat etmek lazım? Samara alırken nelere dikkat etmek lazım? Teşekkürler.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Taunus'u çok sevsem de Lada Samara derim.
Özellikle Otosan üretimi yerli Taunus'ların en başta çürüme problemiyle baş edemezsiniz. Geri kalanı için müracaat: @alfhonso

Lada Samara'da da yaşı itibarı ile çürüklere dikkat etmek gerek. Ama yaptırılırsa temiz tutulursa Taunus kadar tekrar etmeye meyilli değildir.
Bir de Lada'ların geneli ülkemiz iklim koşullarında alaşım jant ister. Standart siyah çelik jantları Rusya koşullarına göre üretilmiş ve ülkemizde bozuk yol koşullarında balansı daha kolay bozuyor.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
samaranin yakıtını bilmiyorum ama 2.0 karbüratörü hava almayan motor durumu ve ayarları iyi olan, benzinde sorunsuz çalışan bir taunus gazda şehir içi kullanıma bağlı olarak 12 14 litre arası yakar. 100km/lpg olarak. camurluk üstleri, ön arka camlarin alt köşeleri çürümeye meyilli. tabanı da aynı şekilde. eğer bunlarda sıkıntı yoksa çıkma motor 1500 lira civarında. yani alacağınız arabanın kasası düzgünse motoru yoksa bile çok etkilemez.
sanayide tainidiginiz usta varsa Ford ince ayarlardan çok etkilenir. subap ayarı, avans ayarı, karbüratör ve gaz ayarı. alır almaz 3 bin civarı arka, ön takım burçların sıfırlanması, amortisörlerin sıfırlanması, ön takım açılmışken motorun alt contalarinin değişmesi, frenleri in bakımları yla o bütçede dünyanın en zevkli arabasına binersiniz. hidrolik direksiyon ve ön iki cam otomatik de yanında hediye geliyor diye düşünebiliriz samara ya göre.
yedek parça konusunu sakın düşünmeyin bile 2 güne kapınızda istediğiniz parçası. 3 yıldır biniyorum hala daha binmekteyim.

Hectory

Asfalt Kurutucu
26 Nis 2019
8
2
595
24
Marka
Ford
samaranin yakıtını bilmiyorum ama 2.0 karbüratörü hava almayan motor durumu ve ayarları iyi olan, benzinde sorunsuz çalışan bir taunus gazda şehir içi kullanıma bağlı olarak 12 14 litre arası yakar. 100km/lpg olarak. camurluk üstleri, ön arka camlarin alt köşeleri çürümeye meyilli. tabanı da aynı şekilde. eğer bunlarda sıkıntı yoksa çıkma motor 1500 lira civarında. yani alacağınız arabanın kasası düzgünse motoru yoksa bile çok etkilemez.
sanayide tainidiginiz usta varsa Ford ince ayarlardan çok etkilenir. subap ayarı, avans ayarı, karbüratör ve gaz ayarı. alır almaz 3 bin civarı arka, ön takım burçların sıfırlanması, amortisörlerin sıfırlanması, ön takım açılmışken motorun alt contalarinin değişmesi, frenleri in bakımları yla o bütçede dünyanın en zevkli arabasına binersiniz. hidrolik direksiyon ve ön iki cam otomatik de yanında hediye geliyor diye düşünebiliriz samara ya göre.
yedek parça konusunu sakın düşünmeyin bile 2 güne kapınızda istediğiniz parçası. 3 yıldır biniyorum hala daha binmekteyim.
Taunus alırsam ilk yapacağım iş şanzımanını değiştirmek olacaktır. Daha önce kullandığım için biliyorum, 1. vites ve geri vitesi ışıklarda çok karışıyor. Peki taunus için uygun şanzıman bulabilir miyiz?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Taunus alırsam ilk yapacağım iş şanzımanını değiştirmek olacaktır. Daha önce kullandığım için biliyorum, 1. vites ve geri vitesi ışıklarda çok karışıyor. Peki taunus için uygun şanzıman bulabilir miyiz?
böyle düşünüyosanız taunustan yol yakınken vazgeçin

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
vites kolu o dediğiniz şey altında 5 TL Lik bir fiber var o kırıldığında yapıyor karıştırma işini. işçiliği 10 dakika, fiyatı da 5 TL dediğim gibi :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım