HABER Ford Transit Custom MS-RT, ticariye sportiflik kazandırıyor

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Ford, WRC takımı M-Sport Race Team ile birlikte geliştirdiği ticari modeli Transit Custom MS-RT’yi duyurdu. Başarılı ticari araca sportiflik katan Ford Transit Custom MS-RT ile ilgili detaylar haberimizde!

Ticariye ralli eli değdi: Ford Transit Custom MS-RT!

İlk kez ay başında ortaya çıkan Transit Custom MS-RT, standart modele göre bir miktar ağırlık avantajı ile geliyor. Ford mühendisleri bunu sağlamak için agresif difüzör ve lip, yeni ön tampon ve ızgara, marşpiyel ve spoyler gibi pek çok parça üzerinde çalışmış. 18 inçlik OZ Racing jant, Hankook Ventus S1 Evo lastikler, spor süspansiyon ve spor egzoz da altyapı konusunda bunu tamamlıyor.

İç mekana geçtiğimizde ise Nappa deri koltuklar, karbon fiber detaylı spor direksiyon ve MS-RT paspaslar dikkat çekiyor. Kaputunun altında 170 beygir güç ve 405 Nm tork üreten 2.0 litre EcoBlue motoru kullanan araç, 6 ileri manuel/otomatik şanzıman ile satın alınabiliyor. İngiltere’de 32.995 Pound fiyat ile satışa sunulan aracın uluslararası pazarda da yer bulması bekleniyor.
1 arasında 6

Read the whole post here.

TheAMG56

Panpa
7 Kas 2016
506
2,940
4,220
32
İstanbul
Marka
Renault
2000 model Transit 100v sahibiyim. 15 16 yaşlarındayken hep hayal ederdim, custom, ralli spec bir Transit kurardım kafamda. Dahası; çizimini bile yapardım. :D

Sonra Blur çıktı 2010 yılıydı sanırım, bir baktım oyunda bizim kasa modifiyeli bir transit. Manyak gidiyordu bide. Köenigsegg'e kafa tutuyordum:D Hayallerim gerçek olmuş. Çok da güzel olmuş. :) :rolleyes:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Direksiyon oyun hamuru gibi mıncıklayıp mıncıklayıp bırakmışlar :D Spor süspansiyonlu, spor kitli bir ticarinin mantığını pek kavrayamadım. Mesela bu aracı üretirken hangi müşterileri hedef almışlar keşke ondan da bahsetselermiş.

aragorn03

Profesör
3 Ara 2017
77
125
1,060
Direksiyon oyun hamuru gibi mıncıklayıp mıncıklayıp bırakmışlar :D Spor süspansiyonlu, spor kitli bir ticarinin mantığını pek kavrayamadım. Mesela bu aracı üretirken hangi müşterileri hedef almışlar keşke ondan da bahsetselermiş.
Hızlı modifiye sever fakat iş yüzünden ticari araç tercih edenleri olsa gerek :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hızlı modifiye sever fakat iş yüzünden ticari araç tercih edenleri olsa gerek :)

İşte orada ki mantığı çok kavrayamadım; mesela bu aracın arkasını tam yük yüklemek sıkıntı. Hem spor süspansiyon var hem yere yakın. Haliyle o konsepte pek uygun kaçmıyor. Tourneo Connect'e böyle bir şey yapmış olsalar anlardım, malum o ticari - binek arası üretiliyor focus temelli. Ama bu transit bildiğin ağır işler için kullanıldığından o kısmı çözemedim :D Bana daha çok her halükarda spor araç isteyenlerin fantezi aracı gibi geldi :D

aragorn03

Profesör
3 Ara 2017
77
125
1,060
İşte orada ki mantığı çok kavrayamadım; mesela bu aracın arkasını tam yük yüklemek sıkıntı. Hem spor süspansiyon var hem yere yakın. Haliyle o konsepte pek uygun kaçmıyor. Tourneo Connect'e böyle bir şey yapmış olsalar anlardım, malum o ticari - binek arası üretiliyor focus temelli. Ama bu transit bildiğin ağır işler için kullanıldığından o kısmı çözemedim :D Bana daha çok her halükarda spor araç isteyenlerin fantezi aracı gibi geldi :D
Doğru haklısınız. Ama ben bu customlara çok iş yaptıranı görmedim. Mesela ağır işte kullanacaklar transit alıyor zaten [emoji23] onlarda ağlatıyor anasını. Bu customları daha çok geniş aileler alıyor. Ama benim de oyum; fantezi aracı olarak yapılmıştır kesin :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Türkiye'ye gelen bir Ford yetkilisi panelvan sürücülerini görmüş olabilir. o_O

1.5 tdci tourneo larla 1.3 mjet doblolarla yollarda (tek tek saymaya gerek yok, İstanbul özelinde ticari araç kullanıcı profili çok aşağılarda) terör estirenler bununla neler yapmaz. Neyse ki Türkiye'ye gelmez, alamaz millet 33 bin poundluk aracı.

Bugünkü gündemden yorumlarım aksileşti.
tumblr_o26quqcTiC1qef97no1_500.jpg
Doğru haklısınız. Ama ben bu customlara çok iş yaptıranı görmedim. Mesela ağır işte kullanacaklar transit alıyor zaten [emoji23] onlarda ağlatıyor anasını. Bu customları daha çok geniş aileler alıyor. Ama benim de oyum; fantezi aracı olarak yapılmıştır kesin :)

Bizde tercih edeni muhakkak olurdu da genele ne kadar yayılırdı orası muamma. Malum fiyatlar aldı başını gitti. Türkiye'de çokça tercih edilse sol şeridi unutmak lazım :) Bakalım, belki otopark ileride bir testini yapar. İlginç işler çıkar ortaya. En azından eğlenceli bir iş çıkmış olur. Sinan biraz da transitle yanlar :D

aragorn03

Profesör
3 Ara 2017
77
125
1,060
Bizde tercih edeni muhakkak olurdu da genele ne kadar yayılırdı orası muamma. Malum fiyatlar aldı başını gitti. Türkiye'de çokça tercih edilse sol şeridi unutmak lazım :) Bakalım, belki otopark ileride bir testini yapar. İlginç işler çıkar ortaya. En azından eğlenceli bir iş çıkmış olur. Sinan biraz da transitle yanlar :D
Fiesta Red bile tutmadı gibi ki ben tasarımına bayılıyorum onun tutması beklenemez :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Fiesta Red bile tutmadı gibi ki ben tasarımına bayılıyorum onun tutması beklenemez :)

Fiesta red tutmadı, courier'ın spor paketli versiyonu geldi hatta bende galeride inceledim o da tutmadı. Bunun tercih edeni elbet olur ama dediğim gibi genele yayılmaz. Bizde fantezi işler için sıfır araba parasını gidip de bir ticariye vermez kimse :D

aragorn03

Profesör
3 Ara 2017
77
125
1,060
Fiesta red tutmadı, courier'ın spor paketli versiyonu geldi hatta bende galeride inceledim o da tutmadı. Bunun tercih edeni elbet olur ama dediğim gibi genele yayılmaz. Bizde fantezi işler için sıfır araba parasını gidip de bir ticariye vermez kimse :D
+1 :)

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
2000 model Transit 100v sahibiyim. 15 16 yaşlarındayken hep hayal ederdim, custom, ralli spec bir Transit kurardım kafamda. Dahası; çizimini bile yapardım. :D

Sonra Blur çıktı 2010 yılıydı sanırım, bir baktım oyunda bizim kasa modifiyeli bir transit. Manyak gidiyordu bide. Köenigsegg'e kafa tutuyordum:D Hayallerim gerçek olmuş. Çok da güzel olmuş. :) :rolleyes:
Blur 'da ki favori arabam kendisi. Geçemediğim araç yok valla :D

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
CIMG0946.jpg~original

Bizim Ford takımının da zamanında böyle bir çalışması vardı, hala fabrikada duruyor :)
Custom'ın Türkiye'de de üretilen Sport Series modelleri var. Courier gibi şeritli, 18 jant opsiyonlu ve tamponları farklı halde. Hatta 18 inç de lastikler Assymetric 3 olarak geliyor :)
İngilizler seviyor böyle şeyleri.
Custom'ın hususi kullanımı için olan modelinde böyle bir modifiye daha mantıklı olabilirdi. Ama Sport Van'lar da daha çok ingiltereye gidiyor hep :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Türkiye'de tutmaz da, dünyada yıllardır böyle şeyler yapıyorlar. Yüklenebilir potansiyelli araç olursa bu haliyle alıp üstüne koyan çok olur :)

TheAMG56

Panpa
7 Kas 2016
506
2,940
4,220
32
İstanbul
Marka
Renault
CIMG0946.jpg~original

Bizim Ford takımının da zamanında böyle bir çalışması vardı, hala fabrikada duruyor :)
Custom'ın Türkiye'de de üretilen Sport Series modelleri var. Courier gibi şeritli, 18 jant opsiyonlu ve tamponları farklı halde. Hatta 18 inç de lastikler Assymetric 3 olarak geliyor :)
İngilizler seviyor böyle şeyleri.
Custom'ın hususi kullanımı için olan modelinde böyle bir modifiye daha mantıklı olabilirdi. Ama Sport Van'lar da daha çok ingiltereye gidiyor hep :)
Valla bana soracak olursanız; böyle ticari araçlrla limitte viraj kasmak bana çok zevkli geliyor :p Az eğlenmedim bizim Transitle, arkadaşın Transporter'ı ile ve daha bilimum ticari ile. Bir de ekleyeyim, güncel Transporter'ın bir önceki kasası ile çok güzel uzun yol yapılıyor. Biraz huzursuz ama 100-120 kmh bandında seyrederken fena hissettirmedi bana. Caravelle ile aynı uzun yolu kat ettikten sonra aradaki ciddi farkı görmüştüm. Caravelle cidden otobüs gibiydi :D

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Valla bana soracak olursanız; böyle ticari araçlrla limitte viraj kasmak bana çok zevkli geliyor :p Az eğlenmedim bizim Transitle, arkadaşın Transporter'ı ile ve daha bilimum ticari ile. Bir de ekleyeyim, güncel Transporter'ın bir önceki kasası ile çok güzel uzun yol yapılıyor. Biraz huzursuz ama 100-120 kmh bandında seyrederken fena hissettirmedi bana. Caravelle ile aynı uzun yolu kat ettikten sonra aradaki ciddi farkı görmüştüm. Caravelle cidden otobüs gibiydi :D

transit bi de rwd ise nefis oluyor. :) Ford un sert ve dirayetli karakteri, direksiyon hissi ticarisinde bile aynı olduğundan ben de custom la virajları çok seviyorum. Özellikle 17-18 inç jantlı model olunca nefis oluyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım