Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Formula 1 araçları, 2021 sezonundan itibaren tamamen yeni kurallara göre hazırlanacak. Merakla beklenen yeni araçların test edildiği rüzgar tüneli modeli, sporun hayranları için ilk kez yayınlandı.
Formula 1, 2021 sezonunda büyük değişime hazırlanıyor
Sauber rüzgar tünelinde test edilen model, 2021 araçlarının %50 ölçeğinde hazırlanmış. FIA ve Liberty Media, bu örneğin üzerinde çalışarak araçları en rekabetçi hale getirmeye çalışıyor. Bu kapsamda F1 araçlarının tasarımı sadeleştirilerek taban etkisi ön plana çıkarılacak. Yere basma gücünün artmasının yanı sıra araçların birbirini daha yakın takip edebilmesi için kirli hava etkisi de azaltılacak. Kirli havanın mevcut araçların performansında yarattığı %50 dezavantaj, 2021 araçları ile beraber %5-10 civarına indirilecek. Bu da daha fazla geçişe olanak sağlayacak...

Okumaya devam et...

snngzc0706

Takipçi
21 Tem 2019
2
4
20
40
Marka
Bugatti
Bende ilk başta F1 araçlarının tasarımı sevmiyordum. Fakat, yarışları izlemeye başladıkça hoşuma gitmeye başladı

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım