Forum Kullanıcılarının Hobileri,İlgi Alanları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Forumdaşlarımız Nelerden hoşlanır?Yaşam tarzları nasıl?İlgi duydukları,Hoşlandıkları,Yapmaktan keyif aldığı şeyler neler?Haydi birbirimizi tanıyalım :)

YEMEK YEMEYİ SEVERİM,Etrafta gözüme çarpan yeni işletmelere gider en az bir kere yemek yerim.Öğlen bazen bisikletim ile bazen araba ile farklı restoran,lokanta arayışına girerim.Kıytı köşelerde cafcaflı bir mekan olmadığı halde çok lezzetli et yemekleri,dürümler yapan işletmeler ile karşılaştım.İş yerimde kendi yiyeceğimi kendi yaptığımda çok olur,Kavurmalı,ton balıklı tostları güzel baharatlar ile tadlarına tad katarak adanadan ellerimle aldığım biber turşusu kavanozundan birkaç tane bier turşusu(değerlidir çok yenilmez)çıkartarak leziz tostum ve ayranım ile yemeyi severim,bunu haftada 1-2 gün yaparım.İçecek olarak çok sıkı birkahve kültürüm yoktur,2-3 günde bir kahve içerim,genellikle çay,yemekle ayran içmeyi severim.

ARAÇ İLANLARI,OTOMOBİL MARKALARININ RESMİ SAYFALARI,Sık sık,vakit buldukça ziyaret ederim.Her otomobilin özel olduğunu düşünürüm.Bu bir 1993 model Lada samarra içinde geçerli,2017 Model BMW 740Xd içinde..Sahibindende her fiyat bandında fiyat aralığını filtreleyerek araçlara bakarım.Eski araçların içinde yaşanmışlık,zamanla kişiselleştirilmişlik olması ilgimi çeker.Her markanın resmi sayfasına en yoğun dönemlerimde bile haftada bir göz geçirir,bir yenilik,kampanya,fiyat artışı/azalışı,farklı model gelmişmi,gelmemişmi merakı ile bakarım.

TATİL,senede bir kez 7-10 günlük bir ege tatili yaparım.Bu tatilde Yememden,içmemden,gezmemden asla kısmam.Bu hayatımın son tatiliymiş gibi istediğim herşeyi yer,istediğim herşeyi içer,istediğim turlara,sosyal aktivitelere ailemle birlikte katılırım.Her sene ol(a)masada Yılda bir kez sezon'da Uludağ'a çıkmaya çalışırım.

KİTAP ve DERGİLER,Pek kitap kurdu biri değilim.Tarih kitapları ve Roman okurum.Hiçbir derginin abonesi değilim.Alışveriş yaparken gözüme ilişen,ilgimi çeken her dergiyi alır tamamen okumaya çalışırım.Kitap'tan fazla dergi okurum.

Ve Tabiki OTOPARK.COM

Ara,ara yine yazarım.Sevgiler,Saygılar.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
İkinci Dünya savaşı Nazi Almanyası teknolojisi ile ilgilenerim.
Kitaplar okur her dilde okumaya tercume etmeye çalışırım. 2004 yılından beri ebook biriktiriyorum.
Luftwaffe hayranlığımı zaten hiç anlatmıyorum. Yabancı forumlar Rus game makerlar ile büyük kavgalar etmiş,
communityi kışkırtmış, defalarca ceza yemişliğim vardır.

Messerschmitt bf109 G6 hastasıyım, onun Alkolik motorunun tüm nazi zamanı evraklarının dijital kopyalarına sahibim. Bazi nazi arşivlerinede üyeyimdir.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Sonunda farklı bir konu geldi :)

Kitap okurum. Ayda çok rahat 12+ kitap bitiririm.
Çok nadir de olsa kendim bir iki bir şeyler karalarım.

Evde olduğum her vakit mutlaka müzik açarım. Müziksiz günüm geçmez.

Fırsat bulursam her gün, bulamazsam kesin 2 günde 1 kahve içmeye çıkarım.

Yine haftada 2 ya da 3 gün dışarıda yemek yerim/yeriz.

Borsa döviz forex vs sıkı takip ederim. Kendi öngörülerime dayanarak hareket ederim.

Havacılık tutkum otomobillerden de öte.
Zaten malum ne akaryakıt ne araba fiyatlarımız akıl işi bir seviyede. O yüzden artık takip etmiyorum otomobilleri.

2 arkadaş ortak emlak/otomobil/arsa alıp satıyoruz. Bir nevi ilgi alanım diyebilirim.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Araba kullanmak; şimdi 150 km lik yoldan geliyorum ve elime marka fark etmeksizin ne geçerse kullanıp onlar hakkında yazı yazmayı çok seviyorum hatta bu yazıları artık kendime açtığım bir blog da da devam ediyorum :)

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Bir çok ilgi alanım var
SPOR olarak basketbol oynarım haftada en az 2 kez çıkarım amatör takım bulursam oynarım. Deli gibi müzik hastasıyım radyo yayını falan yapıyorum fırsat buldukça. Bu konuda arşiv manyağıyım 25 bin şarkılık a-z ye sıralı arabesk 15 bin şarkılı türk sanat müziği fasıl arşivim var hala daha devam ediyorum ilgi duydugum sanatıçların diskografilerini topluyorum.
Siyaset politika üzerine okumayı araştırmayı paralele olarak tarihi seviyorum ideolojik olarak değil bilim olarak bakıyorum ayrıca felsefeye ayrı bir ilgim var onunla ilgilide okurum.
Canım sıkıldıkça onedioda içerik üretiyorum zaman zaman burdada paylaşıyorum.
Deneme yazıyorum boş vakitlerimde.
otomobiller ve otopark zaten banko.
Birde vazgeçilmezlerimden biri 51 okey oynamak memleket dışında bilen pek olmasada
Bazen saçma olan şeylere takıp ıncıgını cıncıgını öğrenip bırakan bir yapıya sahibim bunun nedenini bende çözemedim.
sosyal medyayı seviyorum.
sıkı bir konser takipçisiyim kaçırmak istemem
tatile gelicek olursak zaten kuşadasına 15 dk mesafedeyim her denizden sonra zeus mağrasında buz gibi suya girmek en büyük hobilerim arasıında
birde karinada rakı balığı unutmamamk lazım aklıma gelenler bunlar

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Sonunda farklı bir konu geldi :)

Kitap okurum. Ayda çok rahat 12+ kitap bitiririm.
Çok nadir de olsa kendim bir iki bir şeyler karalarım.

Evde olduğum her vakit mutlaka müzik açarım. Müziksiz günüm geçmez.

Fırsat bulursam her gün, bulamazsam kesin 2 günde 1 kahve içmeye çıkarım.

Yine haftada 2 ya da 3 gün dışarıda yemek yerim/yeriz.

Borsa döviz forex vs sıkı takip ederim. Kendi öngörülerime dayanarak hareket ederim.

Havacılık tutkum otomobillerden de öte.
Zaten malum ne akaryakıt ne araba fiyatlarımız akıl işi bir seviyede. O yüzden artık takip etmiyorum otomobilleri.

2 arkadaş ortak emlak/otomobil/arsa alıp satıyoruz. Bir nevi ilgi alanım diyebilirim.
Bundan sonra borsa konularında ilk sana danışıcam abi :)

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,275
21,690
5,320
26
Avcılar-Darıca
RC araçlarla ilgileniyorum araba ve helikopterim var uzun zamandır yüzüne bakmasamda.
Bilgisayar oyunları özellikle simülasyon oyunları severim oynarım tatillerin %90'ı bunlarla geçer.
Teknolojiyi özellikle de bilgisayar donanımlarını sıkı takip ederim, sistem seçmeyi ve montajını yapmayı çok severim.

Ortak noktamız tabii ki arabalar kullandığım her arabadan ayrı keyif aldım imkan varsa bir iki fotoğrafını çekip arşiv gibi bir şey yapmaya çalışıyorum.

Otopark.com'dan çıkamıyorum :D

Bunlar ne kadar hobi bilmiyorum ama hayatımı bir nevi samandan farksız bir şekilde devam ettiriyorum :/

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Futbol, yüzme, basketbol,film izleme,arabalar vs ortalama insanlar gibi hobilerim var. Onun haricinde eskiden yazardım artık eskisi gibi karalamıyorum şiirlerim, denemelerim vardı. Tiyatrolar yaşamımdan bi parça gibidir, amatör profesyonel fark etmez fırsat buldukça oyunlara gitmeye çalışırım. Konsere gitmeye ise bayılırım, vereceğim para çok değilse tabi :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Futbol, yüzme, basketbol,film izleme,arabalar vs ortalama insanlar gibi hobilerim var. Onun haricinde eskiden yazardım artık eskisi gibi karalamıyorum şiirlerim, denemelerim vardı. Tiyatrolar yaşamımdan bi parça gibidir, amatör profesyonel fark etmez fırsat buldukça oyunlara gitmeye çalışırım. Konsere gitmeye ise bayılırım, vereceğim para çok değilse tabi :)

Ekleme yapacaktım ama düzenleme sürem dolmuş, arkadaşların hobileri okuyunca hatırladıklarım var. 7/24 sahibinden ilanları inceliyorum. Şehrimde konut arsa otomobil dükkan vs. Siyaset yapmayı seviyorum, siyaset ve ekonomi programlarını izlemeye bayılıyorum. Her sabah 09:00da kahvemi alıp Ünsal Ünlü'nün programını canlı canlı izlerim. Galatasaray yaşam tarzım, arkadaşlarımla futbol muhabbetleri falan sürekli devam eder. Kitap okumayı çok severdim ama sürekli bilgisayar karşısında oturmaktan gözlerim bozulmuş halde, gözlük kullansam dahi eskisi gibi uzun süreli kitaplar okuyamıyorum. Abonesi olduğum tek dergi var masadergi, yeni sayı çıktığı an koşar alırım. Boğazıma düşkünüm, yemek yapmayı falan da severim. Adabında olduğu sürece alkol tüketmeyi de severim. Dj partileri yerine dağa bayıra veya deniz kenarı bir yere oturup kafa dinlemeyi tercih ederim. Yaz çocuğuyum, kış mevsiminden nefret ederim. Didim 2nci memleketim gibidir ama Ege sahillerinin bi çoğuna gitmişimdir, tatillerde öğlene kadar camış gibi uyumayı sevmem gece sabaha kadar otursamda sabah 7de kalkar denizin tadına bakarım. Zaten çalıştığım dönemlerden kalma alışkanlık gece kaçta yatarsam yatayım sabah en geç 8de ayaktayım.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Ekleme yapacaktım ama düzenleme sürem dolmuş, arkadaşların hobileri okuyunca hatırladıklarım var. 7/24 sahibinden ilanları inceliyorum. Şehrimde konut arsa otomobil dükkan vs. Siyaset yapmayı seviyorum, siyaset ve ekonomi programlarını izlemeye bayılıyorum. Her sabah 09:00da kahvemi alıp Ünsal Ünlü'nün programını canlı canlı izlerim. Galatasaray yaşam tarzım, arkadaşlarımla futbol muhabbetleri falan sürekli devam eder. Kitap okumayı çok severdim ama sürekli bilgisayar karşısında oturmaktan gözlerim bozulmuş halde, gözlük kullansam dahi eskisi gibi uzun süreli kitaplar okuyamıyorum. Abonesi olduğum tek dergi var masadergi, yeni sayı çıktığı an koşar alırım. Boğazıma düşkünüm, yemek yapmayı falan da severim. Adabında olduğu sürece alkol tüketmeyi de severim. Dj partileri yerine dağa bayıra veya deniz kenarı bir yere oturup kafa dinlemeyi tercih ederim. Yaz çocuğuyum, kış mevsiminden nefret ederim. Didim 2nci memleketim gibidir ama Ege sahillerinin bi çoğuna gitmişimdir, tatillerde öğlene kadar camış gibi uyumayı sevmem gece sabaha kadar otursamda sabah 7de kalkar denizin tadına bakarım. Zaten çalıştığım dönemlerden kalma alışkanlık gece kaçta yatarsam yatayım sabah en geç 8de ayaktayım.
Nargileyi de yaz nargile.
Ben yazmayı unutmuşum :D
Buzlu marpuç
Meşe kömürü
Al faker blueberry mint ya da anason veya starbuzz blue melon tütün
Misssss

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Corsa 1.7 dti alana kadar hayatım çok farklıydı :) metal müzik dinliyordum , elektro gitar çalıyordum Türkiyede tek olan bi gitarım var okadar ağır ilgileniyodum bi amfiye 5bin lira verdiğim bile oldu , taksimde barlarda çıkıp çalardım falan , sonra 1.7 alınca gece bardaki metal müziklerin yerini cengiz kurtoğlu almaya başladı gece taksim yerine akfırata doğru gitmeye başladım falan :)
Hobi olarak mahalledeki kedi köpeği beslerim evimdede bir adet kedi ve köpek var onun haricinde bilgi üniversitesinin havacılık ve motorsports klübünün başkanıyım , nargile çok severim ama bünyem pek kaldırmadığı için içemiyorum
Geri kalan bütün boş vaktimde aracımla uğraşıyorum

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Maket araba koleksiyonum var ve maket arabalarımla ilgilinemeyi seviyorum. Bir Youtube kanalında içerik hazırlıyorum, ingilizce arabalar ile ilgili programları izlemeyi severim hem tarafsız oluyorlar hemde ingilizcemi geliştiriyorlar. Arabalar hakkında yazı yazıyorum ve bunu seviyorum. Spor ile pek ilgilinemem. Yemek yemeyi ve yapmayı severim, değişik tadları ararım genelde. Ailemle tatil yapmayı severim yılda en az 1 kere Kaş bölgesine gitmeyi severiz ve seviyorum. Bisiklete binmek beni rahatlatıyor. Eskiden yüzücü olduğum için arkadaşlarla yarış yaptığımda onlara tokadı sallamaya bayılıyorum. Cüsseme rağmen beklenmediği kadar iyi koşuyorum yani birnevi şaka makinesi gibiyim. Kitap okumayı pek sevmesemde araba dergileri okumaya bayılırım. Playstation oynamayı pek sevmem hatta geçen eylülde Playstation 4 aldım ve toplasanız 24 saat i geçmemiştir kullandığım süre.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Otomobil dergileri okumak ilk okuldan beri çok sevirim..ofroad yapmak dağ gezileri yapmak derelerde balik avlamak derede yuzmek yayla yayla gezmek fotograf cekmek arkadaslarimla vakit gecirmek :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hayat burda işte :)))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım