Forumda eski üyeler

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda
O da kendini banlattırdı sonrasında birilerine cevap vermek için --sanırım kendisine soru sorulmuş-- banının açılmasını istedi bizde maalesef deyip açmadık.
evet i10 hakkında sorular gelmişti muhtemelen onun içindir

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Ali abinin çok üzerine gidildi bence :( Özgün bir tarzı vardı, hayatını ve yaptıklarını vlog tadında yazardı. Arabası hayat mücadelesinin sembolü olduğu için bol bol bahsederdi, bazen fazla yapardı herkese de tavsiye ederdi ama kötü niyetle veya bunaltma amacıyla değil sadece en ekonomik seçenek olduğunu düşündüğü için yapardı.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
eski sohbet zamanlarında ben yoktum yalan yok. 2016da şu an ki mevcut forum açıldıktan sonra geldim. Önceki iş hayatım oldukça yoğundu, pc başında iş harici vakit geçiremiyordum. Bu sebepten 2009-2016 yılları arasında pek fazla forum siteleri ile ilgilenmedim. 2016da şu an ki işim için müracaat ettikten sonra foruma katıldım.

Neyse, benim özlediğim kişi @maximaorhan döner umarım
Sen etiketlersin diye düşünüyodum asla yanılmam shsjndj

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ali abinin çok üzerine gidildi bence :( Özgün bir tarzı vardı, hayatını ve yaptıklarını vlog tadında yazardı. Arabası hayat mücadelesinin sembolü olduğu için bol bol bahsederdi, bazen fazla yapardı herkese de tavsiye ederdi ama kötü niyetle veya bunaltma amacıyla değil sadece en ekonomik seçenek olduğunu düşündüğü için yapardı.

En temel problem, sürekli milletin "eski" arabalarını aşağılayıp kendi aracını övmesiydi. Kendi aracını övme kısmı zaten kimseyi bu kadar rahatsız etmiyordu o kısma katılıyorum. Bunu hala yapan, kendi arabasını çok iyi gösteren ve tavsiye eden bir sürü üye var zaten ama milletin arabalarını aşağılamaya gelince iş değişiyor. Bu konu üzerine az bile şey söylendiğini düşünüyorum.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda
En temel problem, sürekli milletin "eski" arabalarını aşağılayıp kendi aracını övmesiydi. Kendi aracını övme kısmı zaten kimseyi bu kadar rahatsız etmiyordu o kısma katılıyorum. Bunu hala yapan, kendi arabasını çok iyi gösteren ve tavsiye eden bir sürü üye var zaten ama milletin arabalarını aşağılamaya gelince iş değişiyor. Bu konu üzerine az bile şey söylendiğini düşünüyorum.
Aslında çoğunluk ona bile karşılık vermedi. Bi dönem sürekli araç alım konusu açıp en sonunda sürekli en iyisi i10 diyordu. Yeni i10 mu alsam diyip sonra gerek yok diyordu. Ayda 1-2 böyle konu açıp orda millete fikirlerini sorup en son umursamaz bi tavırla vazgeçtim diyordu. En son küstüğü konu da bunun aynısıydı yine sordu, bu sefer kimse cevap vermedi yine vazgeçersin falan yazdı ona sinirlendi. Tüketim delisi abimiz de yakıtıyla ünlü cruze sahibi şuan :D

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Ona göre en iyi araba yürütme maliyeti en az olan araba olduğu için benim de anlam veremediğim şekilde modeli düşük ve/veya hacmi yüksek araçlara karşı bir alerjisi vardı. Onu haklı bulmuyorum ama eleştirisini hakaret amacı olmadan, yürütmenin israf olduğunu düşündüğü arabalara yapardı.

Bu kadar yazmamın sebebi yazdıklarını inanılmaz önemli bulmam ve gidişine çok üzülmem falan değil :), sadece insanların birbirinin toleransı olmamasına üzülüyorum. Eskiler gidiyor yerlerine araba sormak için hesap açanlar veya arabası varmış gibi yazan liseliler geliyor :(

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Aslında çoğunluk ona bile karşılık vermedi. Bi dönem sürekli araç alım konusu açıp en sonunda sürekli en iyisi i10 diyordu. Yeni i10 mu alsam diyip sonra gerek yok diyordu. Ayda 1-2 böyle konu açıp orda millete fikirlerini sorup en son umursamaz bi tavırla vazgeçtim diyordu. En son küstüğü konu da bunun aynısıydı yine sordu, bu sefer kimse cevap vermedi yine vazgeçersin falan yazdı ona sinirlendi. Tüketim delisi abimiz de yakıtıyla ünlü cruze sahibi şuan :D
i10 duruyor, cruze yakınına aldı sanırım :)

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bu kadar konultunuz açın da bigelsin be

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Bu kadar konultunuz açın da bigelsin be
IMG-20190719-WA0020.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Forumun ilk zamanları çok hareketliydi. 1 gün girmeyen 10 konu birden kaçırıyordu. Zamanla o hareket eridi gitti gibi. Aynı Arabalar filmindeki radyatör kasabası gibi :)
Askere gittigimde 3 hafta foruma giremedim. Dondukten sonra foruma ilk girdigimde geriye dogru acilan konulari tarattim ve kacirdigim tek sey vag vs ford kavgasiyla gecen bir baslikti. Yani aslinda hic bir sey kacirmamisim. Biraktigimdan farksizdi. Maalesef dediginde cok haklisin. Hele sohbet zamani yarim gun foruma girmesen tuh, keske falan diyordun kendi kendine.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Yanlış hatırlamıyorsam, ilk sohbet şeklindeki foruma 2013'te katılmıştım. O zamandan beri de buralardayım. Arada trol saldırılarından dolayı nick'imi değiştirdim (nick kullanmayı sevmem aslında, nikim direkt isi & soyisim idi).

Forum maalesef biraz kısır döngüde, garaj başlığında hala takip ettiğim bir kaç güzel araba var ama daha da zengin olması lazım. Örneğin, testi çekilen ikinci el araçların, garaj başlığında konusu açılması için bir şekilde ikna edilmesi buraya farklı bir hava getirebilir.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,364
7,203
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Forumun ilk zamanları çok hareketliydi. 1 gün girmeyen 10 konu birden kaçırıyordu. Zamanla o hareket eridi gitti gibi. Aynı Arabalar filmindeki radyatör kasabası gibi :)
Biraz panpa sohbet odasınında etkisi var. Bazı konular panpa odasında konuşuluyor haliyle geyik başlığı gibi konularda durgunluk oluyor.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,061
3
15,312
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Biraz panpa sohbet odasınında etkisi var. Bazı konular panpa odasında konuşuluyor haliyle geyik başlığı gibi konularda durgunluk oluyor.
Forumun aktifliğini Geyik başlığına indirgememek lazım. Forum olarak başarıya ulaşacak isek bu ancak yeni üyelerin açacağı yeni tarzda konular ile olabilir.

Panpa rütbesine sahip olan kişiler bu foruma zamanında en çok katkıda bulunmuş, en çok konu açmış ve mesaj yazmış kişiler.

O kişilerden artık daha fazla konu açmasını bekleyemem ben şahsen. Bir doygunluk seviyesi var çünkü doğal olarak.

Şu anda forumun en çok otomobil seçimi kısmı aktif, yeni üyeler özellikle oraya konu açıyorlar. Önümüzdeki aylarda planımız daha çok "Sorunlar & Çözümleri" bölümünü aktifleştirmek olacak. Çünkü otomobil seçiminde belli bir kısır döngüye giriliyor ve hatta bu tartışmalara yol açıyor.

Lakin sorunlar ve çözümlerinde insanların yaşadığı ve çözümlenen bir sorun daha sonrasında bir başka ziyaretçiye de yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Bu iki bölüm için de, daha önceden de Geyik Başlığı'na (veya buraya da yazmış olabilirim hatırlamıyorum) bir çözümü uygulayacağız, az kaldı. Pürüzleri gideriyoruz :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aleyküm selam. Forum yetkilileri veya kuralları için sorun olmazsa ve kendi de isterse Ali geri dönsün bence müdür. İnsanlar forumdan uzaklaşmasın, gitmesin. Herkes herkesi sevmek zorunda değil. Yorumları onaylamak zorunda değil. Benim veya başkalarının yaptığı yorumları sevmeyen, itici bulan, yanlış bulan bir sürü insan olabilir. Bunun yolu forumdan uzaklaşmak değil bence. Birbirini sevmeyenler muhatap olmaz, çok rahatsız olanlar da engeller olur biter. Zaten engel sistemi bunun için var. İnşaallah geri döner.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım