KAPALI Frenlerden ses gelmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

World2020

Mehmet
Senkromeççi
21 May 2020
26
0
60
49
İstanbul
Marka
BMW
Arkadaşlar merhaba

Fren balatalarını yeni değiştirdim ( geçen hafta ). Fren hortumlarını değiştirdim ve hidrolik yağı vs değişti.

Aracım Bmw 5.20i e34 ( 91 model)

Bugün frene basınca bir kaç kez garç gurç ses geldi. Hatta kırmızı ışığı kaçırınca hızlı bastım ve çok ses yaptı. Her zaman yapmıyor bunu, arada yapıyor.

Sorun ne olabilir? Tamirci tam yapamadı mı sizce?

Bu arada bir not ekleyeyim. Arka stop seti aldım. Elektrikçiye taktırmak için götürdüm. taktı ama fren müşürü bozuk dedi. arka fren lambaları yanımıyor.
Müşür sipariş verdik gelecek 2 gün sonra.

Bundan kaynaklı olabilir mi?

Kusura bakmayın acemiyim.

Bilgi ricasıyla

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
fren lambaları müşürden olabilir normal, frende ötme de balata kaynaklı olabilir bazı balatalar ötüyo yapısal olarak. Özellikle yağmurlu nemli havalarda normalde ötmeyen frenin bile öttüğü oluyo. Ama bahsettiğiniz ses belki de benim dediğim balata ötmesi dğeildir onu bilemem

World2020

Mehmet
Senkromeççi
21 May 2020
26
0
60
49
İstanbul
Marka
BMW
fren lambaları müşürden olabilir normal, frende ötme de balata kaynaklı olabilir bazı balatalar ötüyo yapısal olarak. Özellikle yağmurlu nemli havalarda normalde ötmeyen frenin bile öttüğü oluyo. Ama bahsettiğiniz ses belki de benim dediğim balata ötmesi dğeildir onu bilemem

Ben bir arkadaşa sordum. Kendisi bu konuda gerçekten uzman. Şöyle dedi : abs fren çalışma mantığı budur. Basınca gıcırdaması normal. Gıcırdamazsa kötü. Sanki çakıl taşına basar gibi his olur dedi. Kavrama vs bişeyler anlattı ama hiç bir şey anlamadım :)
Ben bu konulardan anlamadığım için biraz panik oldum

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Fren balata civataları var kalipere falan çakılan.Onlar gevşemişse bazı şartlarda öttürüyor olabilir.
Stop müdürü bozuksa müjürü değişir devam edersiniz.Onun frendeki seslerle alakası yok

World2020

Mehmet
Senkromeççi
21 May 2020
26
0
60
49
İstanbul
Marka
BMW
Fren balata civataları var kalipere falan çakılan.Onlar gevşemişse bazı şartlarda öttürüyor olabilir.
Stop müdürü bozuksa müjürü değişir devam edersiniz.Onun frendeki seslerle alakası yok

Bir kaç gün önce değişti hepsi. Daha toplam 30 km gitmedim inanın. Bugün biraz kullandım. Hemen olur mu bu dediğiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım