Gece sürüş gözlüğü kullanan var mı?

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba

Gece sürüş gözlüğü kullanan var mı? Bir faydası oluyormu?

Benim işten dönüşte mağlesef 3ncü köprü yolunu kullanmak gibi bir durumum oluyor, haliyle boş otoban ve genellikle de 120-140arası sürüşler ile eve dönüyorum.

Böyle bir gözlüğün gece koşullarında görüşü iyileştirmesi gibi bir olasılık var mı ?

Gözlerim iyi lakin biraz daha iyi görüşü kim istemez :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Gözlük hakkında bir bilgim yok maalesef fakat farlar ne durumda ?

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Onlar iyi... H7 lere GE nin %120 sini taktığımdan beri dünyam değişti..

Birde bixenon veya sağlam bir led görsek ne olacak kim bilir :)
Vallahi o iş çok karışık. Üretici kaliteli mercekler, sistemler kullanacak da gidip 8-10 bin lira opsiyon parası verip güzel aydınlatma mesafesi falan alacağız. Ölme eşeğim ölme :D

Farlarda bir problem yoksa o zaman gözlük için bilenlerin yorumlarına bakalım madem.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Arkadaşlar merhaba

Gece sürüş gözlüğü kullanan var mı? Bir faydası oluyor mu?

Benim işten dönüşte maalesef 3. köprü yolunu kullanmak gibi bir durumum oluyor, haliyle boş otoban ve genellikle de 120-140arası sürüşler ile eve dönüyorum.

Böyle bir gözlüğün gece koşullarında görüşü iyileştirmesi gibi bir olasılık var mı ?

Gözlerim iyi lakin biraz daha iyi görüşü kim istemez :)

Onlar iyi... H7 lere GE nin %120 sini taktığımdan beri dünyam değişti..

Birde bixenon veya sağlam bir led görsek ne olacak kim bilir :)
Hocam konu hakkında bir bilgim yok (gözlük) yardımcı olamayacağım ama eğer imkan varsa bixenon öneririm.Ailede şuan toplamda 2 high golf var biri bixenon diğeri u led.Biri daha önce comforttu tüm farlarına hakimim golfun.Halojenle aralarında dağlar kadar fark var.Led olanın duruşu şekli çok iyi ama selektörlerde yavaş kalıyor.Bixenon hız olarakta aydınlatma olarakta tatmin eder adeta bmw farı havası yaratır.Bir gece sadece farla oynamak için tur attığımı bilirim sanırım o gün durduk yere sağa sola 200-300 selektör attım inşallah çok küfür yememişimdir :p Şaka bir yana gözlüğü bilemem ama farın gücüyle gerçekten görüşünüzün arttığını hissedersiniz.

Bu arada merak ettiğim bir konu var, ICA eve herhangi bir ceza gönderdi mi? Kamera sıklığı ne alemde iki kamera arası top speed yapıp tekrar standart hıza düşüp ortalamayı kurtarmak mümkün mü? Bir ara top speed denemesi yapmak için kullanmak istiyorum ama 1002 liramda cebimde dursun istiyorum :rolleyes:

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
@bilalyildirim tabiki bixenon veya iyi bir led far çok farklı olur, standart farları bile biraz daha iyi bir ampulle değiştirince baya fark ediyırsa, tamamen fabrikasyon iyi bir far sistemi neler yapmaz...

3ncü köprü yolunda radar yok, ben 1 yıldır neredeyse her akşam kullanıyorum, öyle hep tam gaz gitmem, genellikle kullandığım hızlarda da ortalama olarak 120 nin üzerinde kalmam ama kaldığım günler, ısrarlı, uzun boylu takipler :) veya benzerleride oldu tabi :):):) ama eve birşey gelmedi, ara sıra kontrol da ederim .... bu dediğim tüneller içinde geçerli... zaten ceza gelecek olsa inanın daha da kimse gitmez, tırlara kalır bütün yol

Ege

Profesör
7 Mar 2018
97
100
1,110
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Bende sarı olanlardan gece bisiklete binerken kullanıyordum farkedilir derecede faydasını görmüştüm. Arabada kullanmadım ama karşıdan gelenlerin farları gözünüzü eskisinden daha çok alabilir bunuda değerlendirmek lazım. Ama ucuz birşeydi diye hatırlıyorum, alıp deneyebilirsiniz.

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
bisiklet turlarında kullanıyordum ama gözlüğün kalitesi çok önemli, uzun süre takamıyorum gözüm sulanıyor,5-10 liralık yerine sertifikalı gözlükleri tercih edebilirsiniz,ama kullanma kılavuzunda gece için değil bulutlu havalar için kullanılması gerektiği yazıyor, geceleri şeffaf gözlük kullanıyoruz genelde
https://www.decathlon.com.tr/arenberg-cat1-bisiklet-gozluu-id_8118519.html
benim gözlüğüm bundan değil ama sertifikalı bir gözlük,fiyat da uygun

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım