GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OTOMOBİL LOGOLARI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Otomobil logoları markanın doğup, büyüyüp, gelişmesiyle beraber ciddi değişikliklere uğramış. Şimdi bunlara göz atalım.

BMW

MERCEDES-BENZ

VOLKSWAGEN

ALFA-ROMEO

AUDI

BUICK

CADİLLAC

RENAULT

MAZDA

CHEVROLET

FORD

FIAT

TOYOTA

OPEL

ROLLS ROYCE

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Logolar hoş detaylar ya. :) Eski logoları gördükçe o logoyu taşıyan eski modeller insanın gözünün önünden geçiyor.
4,5 yaşındaki yeğenim mavi logolu Fiat'ları eski Fiat, kırmızı logoluları yeni Fiat olarak biliyor. Benden öğrendiğini bana satıyor trafikte :D

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
MAzdanın 1936'da ki logosunu ön ızgarada komple canlandırdım da şahane olabilir. :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Toyoda neden Toyota olmuş acaba o_O
İsmi iyi şans için değiştirildi.

Aslında TOYODA olması planlanıyordu. 1939 yılında markanın yaptığı logo yarışmasında aşağıdaki resimde 2. logo kazandı. Sonra Toyota da çalışanlardan biri logonun 8 çizgiden oluşmasını önerdi. 8 rakamı Japon kültüründe iyi şans anlamına gelmektedir.

Takipçi haberlerinde toyota hakkında bilinmeyenler isimli başlıkta bulabilirsiniz :)

Edit (link): https://www.otopark.com/forum/threads/toyota-hakkında-bilmediğiniz-12-bilgi.6148/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım