Baris Inselel

Yönetim
Editör
Katılım
8 Eyl 2016
Mesajlar
1,324
Beğeni puanı
459
Puanları
1,670
Amerikan devi General Motors (GM), elektrikli otomobillere gerekli önemi göstererek şirkettin logosunu yeniledi.
GM’in global pazarlama müdürü Deborah Wahl, markanın yenilenen logosu için “Tarihte bazı dönüm noktaları vardır. Biz de GM için bu noktanın elektrikli modellerin seri üretimi olduğunu düşünüyoruz. Yeni logomuz da elektrikli otomobillere verdiğimiz önemi yansıtmak üzere tasarlandı.” ifadelerini kullandı.

Yetkililer, yeni logo tasarlanırken yıllardır süregelen alt çizginin de korunduğunu belirterek, bu alt çizginin aynı zamanda firmanın elektrikli araçlar için geliştirdiği Ultium platformuna işaret ettiğini belirtiyor.
General Motors, “Everything In” ismini verdiği elektriklenme kampanyası kapsamında da 2025 yılının sonuna kadar 30 adet yeni elektrikli modeli dünya genelinde piyasaya süreceğini de açıkladı. ABD’li otomotiv devi General Motors’un bünyesinde çok sayıda...
Okumaya devam et...


 

sputnik

Peace at home, peace in the world.
Beta Programı
Katılım
11 Kas 2016
Mesajlar
4,897
Beğeni puanı
18,306
Puanları
5,320
Konum
İstanbul
Minimalizm adı altında eksik bırakılmış bir logo değil. 20 yıla yakın süredir markaların üzerinde durduğu harfleri küçültme akımına katılmışlar. Sadece harfleri küçültmekle kalmamışlar, daha yumuşak bir font ve çerçeve kullanılmış.

Hangi markanın logosu olduğunu bilmesem bir teknoloji markasının logosu olduğunu düşünürüm. Elektrikli araçlara yoğunlaşmayı düşünen bir marka için olumlu bir adım, logo teknolojiyi çağrıştırıyor. Önceki logonun harf-font yapısı ve yazım biçimi çok daha farklıydı. Ağır sanayi şirketi logosu olsa sırıtmazdı, bu sırıtır. Güçlü durmuyor.
 
Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
Katılım
8 Eyl 2016
Mesajlar
14,966
Beğeni puanı
44,940
Puanları
6,820
Konum
Kocaeli
Marka
Opel
eski logolu gm'ler değer kazanacak. =)
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım