Gereksiz Hız Tümseği Uygulamaları

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
ozellikle istanbulda gozlemledigim kadariyla okul vs hicbirsey yok heryerde hiz kesme tumsegi var zaten ara sokaklar yeterince bozuk hiz yapilacak durumu zaten yok ama heryerde tumsek var diger illerde bu kadar yok hatta hic yok ben yavasliyorum tumsekte arkadaki sikistiriyor (buyuk ihtimalle sirket araci oluyor gaz kesmeyenler ) takdir edersiniz ki zor sartlarda aldigimiz araclar metal yorgunlugu trim sesleri tarzi durumlar meydana geliyor sonucta yollar araba gitmesi icin surekli yavasla hizlan yavasla hizlan yakit tuketimi aktarma organlari yipranmiyormu bu konuda sizin dusunceniz nedir neden istanbul ozellikle

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Daha önce o kasisin olduğu yerde birkaç kez canlar yandıysa, birkaç kez yayaya bisikletliye filan çarpıldıysa, o zaman şart olmuştur. Kasisler metal kedi gözleri gibi değildir, arabanın yürüyeni için sorun oluşturmazlar. Yeter ki nizami ebatlarda olsun ve aracın sürücü de yavaşlayıp geçsin. Kendi yaşadığım sokakta da okul yok bir şey yok ama bazen sokağa çıkmaya korkuyoruz, bazı insan müsveddeleri saçma sapan son gaz inebiliyor. Bazen belediyeye bırakmadan ben kendi imkanlarımla hız kesici yapmaya niyetleniyorum.

Keşke yollarda hiç kasis ihtiyacı olmasa ama maalesef insanımıza bu tarz kısıtlamalar şart.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Daha önce o kasisin olduğu yerde birkaç kez canlar yandıysa, birkaç kez yayaya bisikletliye filan çarpıldıysa, o zaman şart olmuştur. Kasisler metal kedi gözleri gibi değildir, arabanın yürüyeni için sorun oluşturmazlar. Yeter ki nizami ebatlarda olsun ve aracın sürücü de yavaşlayıp geçsin. Kendi yaşadığım sokakta da okul yok bir şey yok ama bazen sokağa çıkmaya korkuyoruz, bazı insan müsveddeleri saçma sapan son gaz inebiliyor. Bazen belediyeye bırakmadan ben kendi imkanlarımla hız kesici yapmaya niyetleniyorum.

Keşke yollarda hiç kasis ihtiyacı olmasa ama maalesef insanımıza bu tarz kısıtlamalar şart.
dogru soyluyorsun tabi de niye sadece istanbulda bu kadar cok var da diger illerde yok sence o zaman her sokakta olsun 10 metre de 1 kimse yolda ilerliyemesin zira bazi sokak veya caddelerde 5 metre de bir butun cadde veya sokak boyunca var bence cozum bahsettigin sekilde yanlis dostum dogrusu herkes hiz sinirlarina uymali ve tumsek olmasa da yavas gitmeli sadece istanbulda var bu sorun

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
dogru soyluyorsun tabi de niye sadece istanbulda bu kadar cok var da diger illerde yok sence o zaman her sokakta olsun 10 metre de 1 kimse yolda ilerliyemesin zira bazi sokak veya caddelerde 5 metre de bir butun cadde veya sokak boyunca var bence cozum bahsettigin sekilde yanlis dostum dogrusu herkes hiz sinirlarina uymali ve tumsek olmasa da yavas gitmeli sadece istanbulda var bu sorun
Yok yok, başka yerlerde de denk geldim. Ama şunu söyleyebilirim: Kasis uygulaması şekli ve yoğunluğu, medeniyet seviyesiyle ters orantılı. Gebze'de belediye tarafından yapılmış, standart aracı askıda bırakan kasis görmüştüm yıllar önce. Hiç unutmuyorum :D Bizim Fiesta oturmuştu, tanıdığımız da Twingo'suyla da hız kesmeden tamamen uçarak geçmişti aynı tümsekten. Sebebini o zaman anlamıştım.:)

MesutC.

Profesör
23 Şub 2019
50
1
39
1,020
istanbul
Marka
Renault
Belki de bizi sıkıntıya düşüren esas sorun kasislerin kesinlikle bir standardının olmaması. Her kasis birbiinden farklı kimi çok yumuşak kimi aniden yükseliyor ve ya alçalıyor. Bir adet de çukurlaşan bölgelerin doldurularak kasis haline getirilmesi :)

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Daha önce o kasisin olduğu yerde birkaç kez canlar yandıysa, birkaç kez yayaya bisikletliye filan çarpıldıysa, o zaman şart olmuştur. Kasisler metal kedi gözleri gibi değildir, arabanın yürüyeni için sorun oluşturmazlar. Yeter ki nizami ebatlarda olsun ve aracın sürücü de yavaşlayıp geçsin. Kendi yaşadığım sokakta da okul yok bir şey yok ama bazen sokağa çıkmaya korkuyoruz, bazı insan müsveddeleri saçma sapan son gaz inebiliyor. Bazen belediyeye bırakmadan ben kendi imkanlarımla hız kesici yapmaya niyet
Yok yok, başka yerlerde de denk geldim. Ama şunu söyleyebilirim: Kasis uygulaması şekli ve yoğunluğu, medeniyet seviyesiyle ters orantılı. Gebze'de belediye tarafından yapılmış, standart aracı askıda bırakan kasis görmüştüm yıllar önce. Hiç unutmuyorum :D Bizim Fiesta oturmuştu, tanıdığımız da Twingo'suyla da hız kesmeden tamamen uçarak geçmişti aynı tümsekten. Sebebini o zaman anlamıştım.:)
sokakta yavas gidilmesi icin egitim verilmeli dostum bence mesela ankara izmir gibi diger sehirlerde bu yok ,haklisin ve hicbir uyari yok gozukmuyor tumsek hoopp ucuyorsun uzerinden bizim orada esnaf belediyeye yaptirdi gelen gecen ucuyor uzerinden on tampon alti liplerin hepsi yere surtuyor bence bu istanbul a ozgu bir durum

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Belki de bizi sıkıntıya düşüren esas sorun kasislerin kesinlikle bir standardının olmaması. Her kasis birbiinden farklı kimi çok yumuşak kimi aniden yükseliyor ve ya alçalıyor. Bir adet de çukurlaşan bölgelerin doldurularak kasis haline getirilmesi :)
evet cukurlasan yerler yama yapilirken orantisiz ve araci sarsan tumsek olarak onariliyor

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Bence de standardının belirlenmesi gerekiyor. Bununla alakalı haber bile görmüştüm. Olması gereken yükseklik değeri (avrupa baz alınarak sanıyorum,geçmiş zaman tam hatırlayamadım) 4 cm olması gerekirken muhabirin ölçtüğü kasis tam 23 cm yüksekliğindeydi.Söylenecek pek laf kalmıyor.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
b
Bence de standardının belirlenmesi gerekiyor. Bununla alakalı haber bile görmüştüm. Olması gereken yükseklik değeri (avrupa baz alınarak sanıyorum,geçmiş zaman tam hatırlayamadım) 4 cm olması gerekirken muhabirin ölçtüğü kasis tam 23 cm yüksekliğindeydi.Söylenecek pek laf kalmıyor.
bir ara da yuksek kedi gozleri var lastigin telini bile kiriyor torpido konsol falan titriyor zangir zangir

MesutC.

Profesör
23 Şub 2019
50
1
39
1,020
istanbul
Marka
Renault

Bir kere kasise sert girince gelen sesten canı sıkılıyor insanların. Dolayısıyla her kasise en kötüsüne hazırlıklı olmak için oldukça yavaşlıyorlar. Bu da trafiği arabaları yavaşlatmaktan çok durduruyor. Aslında bu da bence daha kötü bir durum çünkü kalabalık yerleşim yerlerinde araçlar birbirlerine çok yaklaşıyor ve bu kez yayalar arabaların arasından dans ederek geçmek zorunda kalıyor adete. Her şey kararında güzel =)

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
sokakta yavas gidilmesi icin egitim verilmeli dostum bence mesela ankara izmir gibi diger sehirlerde bu yok ,haklisin ve hicbir uyari yok gozukmuyor tumsek hoopp ucuyorsun uzerinden bizim orada esnaf belediyeye yaptirdi gelen gecen ucuyor uzerinden on tampon alti liplerin hepsi yere surtuyor bence bu istanbul a ozgu bir durum
Hemen hemen her şehirde var kasis. Eğitim veriliyor. Şehir içinde belirli bir hız limiti vardır zaten. Ama kimse uymadığı için hayvan gibi kasis yapıyorlar işte. Ama belli bir standardı olmaması sorun. Ha zaten ne yolların, ne sürücülerin, ne kaldırımların, ne şehirlerin belli bir standardı olmadığı için kasislerin de belli bir satandardı olması beklenemez.

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Gebze’yi görünce, istemsiz şekilde yorum yapma gereği duydum :) Siz de, İzmit’te ikamet ediyordunuz sanırım. Gebze’ye, son zamanlarda geldiniz mi bilmiyorum, ama her yerde kasisler çoğaldı. Hız yapmak mümkün olmuyor. Hepsi de yerli yerinde, güzel oldu bence.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
medeni ulkelerde kasis uygulamasi yok kasis uygulamasini onaylamak yada savunmak bence dogru degil ,gerci medeniyet seviyemiz de tartisilabilir tabiki

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
medeni ulkelerde kasis uygulamasi yok kasis uygulamasini onaylamak yada savunmak bence dogru degil ,gerci medeniyet seviyemiz de tartisilabilir tabiki
Keşke, hiç böyle şeylere gerek kalmadan, nerede yavaşlayıp, nerede hızlanacağımızı bilsek, toplum olarak. Ancak şu kombin birleşti mi, tapagaz gitmek kaçınılmaz oluyor;
Linea vb. araçlar, dizel, şirket veya kiralık.
Sonra ver yansın, sokak arası 60-70 KM/H’a çıkıp, el freniyle durmalar falan. Her şey var :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Medeni bir ülke olmadığımız, ülkemizde eğitilmemiş ve eğitilmeyi reddeden milyonlar olduğu için arabalarımıza olan zararlarını bile bile destekliyorum kasisleri. Hatta gözüme kestirdiğim, olmasını gerekli gördüğüm yerler için kasis eklenmesi için başvurmayı düşünüyorum.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
bu videolarda ilişkilendirme yapamadım tümsek uygulaması ile 5 iq varsa tümsek varsa da bu kazalar olur şirket araçları tümseklerden uçuyor ve seni daha çok sıkıştırıyor yani bu tümsekler az ise her 5 metre de bir koysalar iq seviyesimi yükselecek ki dostum bu kazaları yine yapacaklar

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
bu videolarda ilişkilendirme yapamadım tümsek uygulaması ile 5 iq varsa tümsek varsa da bu kazalar olur şirket araçları tümseklerden uçuyor ve seni daha çok sıkıştırıyor yani bu tümsekler az ise her 5 metre de bir koysalar iq seviyesimi yükselecek ki dostum bu kazaları yine yapacaklar
Millet kasap gibi araç kullanıuyor diyorum. Nesini anlamadın? Herkes insan gibi kurallara uysa tümseğe gerek kalmaz.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Caydırıcı oluyor. Tümsekler gereklidir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım