yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen

Arkadaşlar artık arabamı oto yıkamada kendim yıkamaya karar verdim,adamlar 40TL alıyor iç dış yıkamaya.
Şu kurulama havlusundan aldım sizce iyi mi ? Kullanan varmı bundan ? Birde sizden lastik parlatıcı önerisi istiyorum,teşekkürler

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Kurulama havlusunda GSM değeri önemli.Sizce iyi mi sorunuza cevap vereyim bence değil.Gojo her benzincide bulunan,gayet ucuz fiyatlı ürünleri olan bir marka, kaliteli olacağını sanmıyorum.Kurulama havlusu için ayıracağınız bütçe ne kadar? Ona göre yardımcı olayım.Lastik parlatıcı için en iyisi soft99 black black.Ama tuzludur fiyatı 110 mLsi 45 tl civarında.Aynı fiyata birçok kişinin kanısıyla soft99 dan sonra 2. gelen 3d magic dressing alınabilir 750mL.1 Yıldır kullanıyorum bol bol ve 2 sefer sıkıyorum ona rağmen bitmedi.Normal kullanımda bile birkaç hafta parlaklığını sürdürüyor tavsiye ederim.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kurulama havlusunda GSM değeri önemli.Sizce iyi mi sorunuza cevap vereyim bence değil.Gojo her benzincide bulunan,gayet ucuz fiyatlı ürünleri olan bir marka, kaliteli olacağını sanmıyorum.Kurulama havlusu için ayıracağınız bütçe ne kadar? Ona göre yardımcı olayım.Lastik parlatıcı için en iyisi soft99 black black.Ama tuzludur fiyatı 110 mLsi 45 tl civarında.Aynı fiyata birçok kişinin kanısıyla soft99 dan sonra 2. gelen 3d magic dressing alınabilir 750mL.1 Yıldır kullanıyorum bol bol ve 2 sefer sıkıyorum ona rağmen bitmedi.Normal kullanımda bile birkaç hafta parlaklığını sürdürüyor tavsiye ederim.
Önce konuyu çok gereksiz görmüştüm, sonra şu mesajı okuyunca şokum katlandı:D Ben arabamın camlarından fazlasını kuruladığımda şımartmış hissediyorum. Kaputun içini temizleyince kaputu kapadıktan sonra şöyle çamurluğa pat pat vuruyorum "hadi yine iyisin" deyip.:)

Şahsi fikrim, araç kurulama için büyük ve su emebilen bir bez yeterlidir. Eski atlet tişört kullanın diyeceğim ama suyu yeterince emmez, o yüzden demiyorum. :) Bu kadar üzerinde durmaya gerek yok bence. Ne kadar temizlerseniz temizleyin, o arabayla Türkiye yollarına çıkacaksınız. O büyük kurulama havlularından havalar ısındığında ben de almayı düşünüyorum. Hangi bezi aldığınızdan daha önemlisi, o bezi sürekli temiz tutmanızdır. Kir çamur filan bir şekilde bulaştıysa, kurulama esnasında kılcak çizikler oluşturur. Bezin temiz olmasına dikkat edin yeter.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Vallaha ibretlik yorum :D

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Önce konuyu çok gereksiz görmüştüm, sonra şu mesajı okuyunca şokum katlandı:D Ben arabamın camlarından fazlasını kuruladığımda şımartmış hissediyorum. Kaputun içini temizleyince kaputu kapadıktan sonra şöyle çamurluğa pat pat vuruyorum "hadi yine iyisin" deyip.:)

Şahsi fikrim, araç kurulama için büyük ve su emebilen bir bez yeterlidir. Eski atlet tişört kullanın diyeceğim ama suyu yeterince emmez, o yüzden demiyorum. :) Bu kadar üzerinde durmaya gerek yok bence. Ne kadar temizlerseniz temizleyin, o arabayla Türkiye yollarına çıkacaksınız. O büyük kurulama havlularından havalar ısındığında ben de almayı düşünüyorum. Hangi bezi aldığınızdan daha önemlisi, o bezi sürekli temiz tutmanızdır. Kir çamur filan bir şekilde bulaştıysa, kurulama esnasında kılcak çizikler oluşturur. Bezin temiz olmasına dikkat edin yeter.

Yeni doğan bebeğini uzunca bir süre damacana suyuyla yıkayan bir yakınıma da buna benzer bir yorum yapmıştım :)

Görüyorum ve artırıyorum: Ben o çamurluğa vurma hareketini bonkörlük yapıp köpükten önce kabasını almak için su kullandığımda yapıyorum :D

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul

Zevk-renk meselesi, herkesin uğraşı farklı:)
Şok olmak istiyorsanız egzozlara cila süren,sadece çamurluğu temizlemek için lastiği söken,pedallara diş ırçasıyla girişip pedal plastiğinin tırtıkları arasında kalan tozları temizleyen insanlar var.İlla şok olmak istiyorsanız bunlara olabilirsiniz bende oluyorum ama aracı yıkadıktan sonra güzel emen bezle kurulamak gayet sıradan bir olay şaşırılacak yönü yok bana göre :rolleyes:

Vallaha ibretlik yorum :D
Neden :)

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Superclean sitesindeki kurulama bezlerine bakabilirsiniz .

Yukarıda da söylendiği gibi gojonun bu havlusu yapı marketlerde- benzinliklerde daha uygun fiyata bulunabilir . Biz genelde (detaycı tayfa) bu tür yerlerde satılan ürünlere fazla itibar etmeyiz .
Ben kullanıyorum orası ayrı ama zaten tek seferde arabayi kurulama kabiliyetine sahip değil .

Şimdi size acayip gelebilir , aramızda arabasını yıkamaya üsenen insanlar varken([emoji2772]) bu bezlerin bile özel temizliğe ve bakıma ihtiyacı olduğunu söylesem ... :)

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Zevk-renk meselesi, herkesin uğraşı farklı:)
Şok olmak istiyorsanız egzozlara cila süren,sadece çamurluğu temizlemek için lastiği söken,pedallara diş ırçasıyla girişip pedal plastiğinin tırtıkları arasında kalan tozları temizleyen insanlar var.İlla şok olmak istiyorsanız bunlara olabilirsiniz bende oluyorum ama aracı yıkadıktan sonra güzel emen bezle kurulamak gayet sıradan bir olay şaşırılacak yönü yok bana göre :rolleyes:

Neden :)
Sen beni nerden görüyorsun :)

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW

Yukarıda da söylendiği gibi gojonun bu havlusu yapı marketlerde- benzinliklerde daha uygun fiyata bulunabilir . Biz genelde (detaycı tayfa) bu tür yerlerde satılan ürünlere fazla itibar etmeyiz .
Ben kullanıyorum orası ayrı ama zaten tek seferde arabayi kurulama kabiliyetine sahip değil .

Şimdi size acayip gelebilir , aramızda arabasını yıkamaya üsenen insanlar varken([emoji2772]) bu bezlerin bile özel temizliğe ve bakıma ihtiyacı olduğunu söylesem ... :)

Çok önemli bir noktaya değindin bu bezi almakla iş bitmiyor. Bezleri kurutma konusunda maharetli yapan kısımları telleri. Yani bezle arabayı kuruladıktan sonra bezi yıkayıp güneş olmayan bi yerde kurumaya bırakırken tüylerini Bayaa evcil hayvan tarar gibi taramak lazım yoksa en kral havluyu bile alsanız güneşli yerde kurutup taramadan kurutursanız 3. yıkamada hem zımpara gibi olur hem su filan tutmaz.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Gojo yerli mal tam f/p ürünü, hatta otopark.com’un gojo şampuan testi bile var linkini bulamadım ama olduğuna eminim zaten o testten sonra kullanmaya başladım.

Özel bir kurulama bezi kullanmıyorum, migrostan 5 li mikrofiber bez aldım 2-3 yıl önce onları kullanıyorum.

İstasyonlardaki köpük makinelerini kullanmam asla çünkü bir kez üşenip de kullandım ve sonraki yıkamada boyada hareler oluştuğunu farkettim artık nasıl bi temizleyici kimyasal koyuyorlarsa..

Gojonun cilalı şampuanı baya başarılı, kokusu ve yıkama sonrası etkisi gerçekten baya iyi. Yağmurda veya bir sonraki yıkamada arabaya su tuttuğum zaman cila etkisini direk farkediyorum. Tabi yılda 2 kez cila uygulaması yapmamın da etkisi var. Tavsiye ederim.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Çok önemli bir noktaya değindin bu bezi almakla iş bitmiyor. Bezleri kurutma konusunda maharetli yapan kısımları telleri. Yani bezle arabayı kuruladıktan sonra bezi yıkayıp güneş olmayan bi yerde kurumaya bırakırken tüylerini Bayaa evcil hayvan tarar gibi taramak lazım yoksa en kral havluyu bile alsanız güneşli yerde kurutup taramadan kurutursanız 3. yıkamada hem zımpara gibi olur hem su filan tutmaz.
Çamaşır makinesinde hızlı yıkamaya mı atayim yoksa eldemi yıkayayim ?

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bezin fiyatı 50TL altı olursa iyi olur,birde hocam bu bezleri saklamak için ne yapmak gerekir tam olarak ? Mesela aracı kuruladık sonra ne yapayim direk yıkayayim mi ?

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen

Bu heralde ?

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul

Bende uber blue modeli var.Yerli olduğunu bilmiyordum,memnun edici tabi yerli olması ama benim aracımı kurulamada bazen tamı tamına yeterken bazen son 2 paneli sırılsıklam bırakıyordu.Araç d segment uzun diye çok takılmadım ama bazen cidden canımı sıkıyordu.Tabi ilk kurulama bezim yumuşatıcıyla da yıkandı zamanında tam anlamıyla kurulanmadan da kullanıldı ilk başlangıç zamanlarımda bir şey bilmezken :rolleyes: Yinede şuan kendi sitesinde yazana göre 80 tl fiyatı var ona o fiyatı verir miyim sanmam.Şuan 2. bezi alma zorunluluğunda beni bıraktığı için 50 lira eder gözümde ,fazlası fuzuli pahalı olur.

Sen beni nerden görüyorsun :)
Her ne kadar şaşırsam da yakında bende yapacağım büyük ihtimalle o yüzden bir yerden görmüyorum :p Bir şampuana 30 tl (sonax turuncu) mi verilir kendi şampuanım 20 tl derken şuan kendimi zymölün şampuanına 140 tl vermemek için zor tutuyorum.O gün bugündür büyük konuşmam:D

Çamaşır makinesinde hızlı yıkamaya mı atayim yoksa eldemi yıkayayim ?
Hızlı yıkamanın ben yararlı olduğunu düşünmüyorum kirleri çok çıkarmıyor elde yıkamak her zaman iyidir.
Bezin fiyatı 50TL altı olursa iyi olur,birde hocam bu bezleri saklamak için ne yapmak gerekir tam olarak ? Mesela aracı kuruladık sonra ne yapayim direk yıkayayim mi ?
Ben eve gelir gelmez tüm bezleri yıkıyorum-yıkatıyorum.Bazılarıyla cila vs yaptığım için kristalleşme olmaması için,kirlerin kurumadan hemen çıkması için eve gelince yıkamak en iyisi.Yıkandıktan sonra 1 günden fazla elle dokunduğumda kurumuş olsa bile güneşte bekletiyorum genelde 2 gün boyu güneş yiyor.Sonra elimle mümkün olduğu kadar tarar gibi şekil veriyorum.Sonra kendi poşetine koyup detay çantamın yanına koyuyorum sıradaki yıkamaya kadar bagajda bekliyor.

O fiyata önerebileceğim soft99 un kurulama havlusu var.İyi markadır soft99 ama kurulama bezi hakkında bilgim yok.Yine de markasız bezlerden katbekat iyi olduğu tartışılmaz.Kimyasal adamlarda 3 tanesini 60 liraya satıyorlar bir tanesi fazla bile gelebilir. Link; https://www.kimyasaladamlar.com/soft99-mikrofiber-50x80cm-3adet,PR-124.html
Evet bu.

Son düzenleme:

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bende uber blue modeli var.Yerli olduğunu bilmiyordum,memnun edici tabi yerli olması ama benim aracımı kurulamada bazen tamı tamına yeterken bazen son 2 paneli sırılsıklam bırakıyordu.Araç d segment uzun diye çok takılmadım ama bazen cidden canımı sıkıyordu.Tabi ilk kurulama bezim yumuşatıcıyla da yıkandı zamanında tam anlamıyla kurulanmadan da kullanıldı ilk başlangıç zamanlarımda bir şey bilmezken :rolleyes: Yinede şuan kendi sitesinde yazana göre 80 tl fiyatı var ona o fiyatı verir miyim sanmam.Şuan 2. bezi alma zorunluluğunda beni bıraktığı için 50 lira eder gözümde ,fazlası fuzuli pahalı olur.

Her ne kadar şaşırsam da yakında bende yapacağım büyük ihtimalle o yüzden bir yerden görmüyorum :p Bir şampuana 30 tl (sonax turuncu) mi verilir kendi şampuanım 20 tl derken şuan kendimi zymölün şampuanına 140 tl vermemek için zor tutuyorum.O gün bugündür büyük konuşmam:D

Hızlı yıkamanın ben yararlı olduğunu düşünmüyorum kirleri çok çıkarmıyor elde yıkamak her zaman iyidir.

Ben eve gelir gelmez tüm bezleri yıkıyorum-yıkatıyorum.Bazılarıyla cila vs yaptığım için kristalleşme olmaması için,kirlerin kurumadan hemen çıkması için eve gelince yıkamak en iyisi.Yıkandıktan sonra 1 günden fazla elle dokunduğumda kurumuş olsa bile güneşte bekletiyorum genelde 2 gün boyu güneş yiyor.Sonra elimle mümkün olduğu kadar tarar gibi şekil veriyorum.Sonra kendi poşetine koyup detay çantamın yanına koyuyorum sıradaki yıkamaya kadar bagajda bekliyor.

O fiyata önerebileceğim soft99 un kurulama havlusu var.İyi markadır soft99 ama kurulama bezi hakkında bilgim yok.Yine de markasız bezlerden katbekat iyi olduğu tartışılmaz.Kimyasal adamlarda 3 tanesini 60 liraya satıyorlar bir tanesi fazla bile gelebilir. Link; https://www.kimyasaladamlar.com/soft99-mikrofiber-50x80cm-3adet,PR-124.html

Evet bu.
Hocam çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için,zamanla öğrenicez herşeyi inşallah,siz şampuan olarak ne kullanıyorsunuz ?

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen

Şampuan olarak bunu düşünüyorum,lastik parlatıcıda dediğinizi alsam,kurulama bezinide biraz kullandıktan sonra değişirim.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Hocam çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için,zamanla öğrenicez herşeyi inşallah,siz şampuan olarak ne kullanıyorsunuz ?
Estağfirullah hocam ne demek bilginin paylaştıkça çoğaldığına inanan bir insanım,eğer bir şeyler öğrenmenize vesile olduysam ne mutlu bana.Yaklaşık 1-1.5 senedir bende detailturkey.net forumunu takip ediyorum oradan deneyimleyen,bilenlerden öğrenip kendim deneyip yararını görürsem önermeye çalışıyorum naçizane.Şampuan olarak şuan valet pro concentrated wash siparişini verdim bir iki güne elime ulaşır diye ümit ediyorum.Birçok yorum okudum bu konu hakkında bunu denemeye karar verdim.Genel anlamda f/p ürünü olduğunu söylüyorlar.Hızlı cila kullanmayı da sevdiğim için şampuanı cilasız alayım dedim.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul

Şampuan olarak bunu düşünüyorum,lastik parlatıcıda dediğinizi alsam,kurulama bezinide biraz kullandıktan sonra değişirim.
Bu şampuan hakkında bilgim yok ama şöyle söyleyeyim sonax iyidir güzeldir ama eğer merakınız varsa biraz detay forumlarında vakit geçirin derim.Aynı veya benzer fiyatlara daha makul ürünler bulabilirsiniz.Sonax benim gözlemimle genel anlamda sevilen bir marka.Ama bsd sini kullandım ondan örnek vereyim iyi hoş ciladır ama toz tutar,uygulaması zordur.Bunun gibi her markanın kendine has iyi olduğu ve kötü olduğu noktalar var.Şöyle söyleyeyim en kolay ve herhangi birini kızdırmayacak şekilde,arabanıza iyi mal kullanmak isterseniz sonax alınabilir kullanılabilir zararı yoktur işini yapar,hatta bazı ürünleri f/p dir ama işin biraz detayına inmeyi isterseniz birçok seçenek mevcut.Genelde bana şu şu iş için lazım ne alayım dendiğinde sonax öneririm alanında benimde kafam rahat olur.Ne rezil bir performans sergileyip benim yüzümü kara çıkarır ne de ağzı açık bırakacak bir şey yapar.Görevi neyse onu yerine getirir.Baya uzun olmuş ama anlatabildim umarım.:)

Kişisel yorumum: 100 mLsi 10 tl ye geliyor neredeyse.Bu fiyata en üst segment markalardan olan zymölün şampuanı satılıyordu bir ara 1400 mL 140 tl.O yüzden aceleci davranmayın derim.Daha ucuza daha kaliteli birçok şampuan var

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım