KAPALI Golf 7 kasislerden geçerken ve düşük devirlerde gelen sesler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maayyildiz

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
47
58
635
Merhaba Arkadaşlar,

Araç Golf 7 110hp manuel 15 000KM de
Sabahları kasislerden geçerken garip bir ses gelmeye başladı.
sese ait video :

Ayrıca 1 ve 2. viteslerde tahmini 2000 devire kadar gırr gırr kırık dişli sesi benzeri bir ses geliyor. Durur vaziyette, rölantide ve diğer viteslerde ses yok.

Bilgisi olan var mı ?

Servis hepsine normal diyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla şanzıman seslerine çok aşina değilim ama bir sıkıntı olduğu aşikar. Servis kadar anlamasam da normal değil ondan eminim :)
@motorsinann ??

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,769
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Videoda görüntü yok ama kasise ilk çıkan ön taraf sonra arka taraftır mantığıyla bakarsak önden fazla ses geliyor, arkadan da aynı ses geliyor gibi ama bir miktar daha az. Yine de kesin emin olmak için sorayım; bu ses sadece ön taraftan mı geliyor yoksa ön-arka her iki taraftan mı ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
manuel oldugunu ben cıkaramamıstım hocam

edit : sanırım arkadasın youtube dakı dıger vıdeolarına bakmıssınız sımdı bende gordum ama beyefendı vw den nefret etmıs anlasılan
Hocam arkadaş yazmış ilk mesajda işte :) Diğer videolara da bir bakayım.

edit:
Ben bu videoyla ilgili konuyu bu forumda hatırlıyorum sanki. Büyük geçmiş olsun hocam. En temizi garantisi devam ediyorken satmak.

"Hocam düşük km'li garantisi devam eden Golf'ler var. 0 km'leri ateş pahası, dizelini 2. el almak en mantıklısı..."
düşüncesi çok yaygın. Önerim bu yönde.

Yine de sorunu benden daha iyi yorumlayabilecek arkadaşlar var, onların yorumundan sonra belki çözüm bulursunuz.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hocam arkadaş yazmış ilk mesajda işte :) Diğer videolara da bir bakayım.

edit:
Ben bu videoyla ilgili konuyu bu forumda hatırlıyorum sanki. Büyük geçmiş olsun hocam. En temizi garantisi devam ediyorken satmak.

"Hocam düşük km'li garantisi devam eden Golf'ler var. 0 km'leri ateş pahası, dizelini 2. el almak en mantıklısı..."
düşüncesi çok yaygın. Önerim bu yönde.

Yine de sorunu benden daha iyi yorumlayabilecek arkadaşlar var, onların yorumundan sonra belki çözüm bulursunuz.
kör olmak bunu gerektırır helal bana o zaman :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
manuel dsg fark etmez kullanıcı hatası birazdan bunu diyen piyasanın en sorunlu markasına biniyor diye laf yerim kesin :)
eger dıger vıdeolara bakarsanız demıskı beyefendı sorun vardı test aracı ıle zorla karsılastırdım sonra bakmalarını ıstedım incelemek ıcın 500 lıra ıstedıler demıs bunu kacıncı defa duydum kım bılır. kımse mukemmel degıldır kul yapımı ama su muhabbet komık geldı

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
eger dıger vıdeolara bakarsanız demıskı beyefendı sorun vardı test aracı ıle zorla karsılastırdım sonra bakmalarını ıstedım incelemek ıcın 500 lıra ıstedıler demıs bunu kacıncı defa duydum kım bılır. kımse mukemmel degıldır kul yapımı ama su muhabbet komık geldı

Her arabada oluyor böyle şeyler zaten bu işin esprisi :) ben sadece 9 sn videoyu izledim gerisine bakmadım 0 bir araçtan özellikle vw gibi işçilik kalitesi olarak kendini öne çıkaran bir firmadan daha iyisini bekliyor insan.

maayyildiz

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
47
58
635
Bıktırdı bu araç beni, her yeri sorunlu lanet arabanın. Pedala basarken gelen ses pedaldan dı ama anlatamadım. Altına bir parça sıkıştırdım ses kesildi.

Ses kasislerden normal geçerken değilde frenli geçerken geliyor. Frensiz geçince ses gelmiyor gibi geldi bana. bir kaç kez denedim çünkü.

Ekli dosyalar

• pedal.JPG
    pedal.JPG
    172.5 KB · Görüntüleme: 440

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bıktırdı bu araç beni, her yeri sorunlu lanet arabanın. Pedala basarken gelen ses pedaldan dı ama anlatamadım. Altına bir parça sıkıştırdım ses kesildi.

Ses kasislerden normal geçerken değilde frenli geçerken geliyor. Frensiz geçince ses gelmiyor gibi geldi bana. bir kaç kez denedim çünkü.
size ciddi anlamda diyorum eğer bir kaç saniye çabuk hızlanılması sorun değilse ve bır arabanın tıcaretını yapmayı dusunmuyorsanız , mazda öneririm. eğer japon sevmiyorsanız başka tür markalardan örnekleyebilirim. ama şu sorunlarınızdan sonra ıkıncı el degerlenırken satın ve kurtulun ben sinir oldum cidden

maayyildiz

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
47
58
635
size ciddi anlamda diyorum eğer bir kaç saniye çabuk hızlanılması sorun değilse ve bır arabanın tıcaretını yapmayı dusunmuyorsanız , mazda öneririm. eğer japon sevmiyorsanız başka tür markalardan örnekleyebilirim. ama şu sorunlarınızdan sonra ıkıncı el degerlenırken satın ve kurtulun ben sinir oldum cidden

Yaptırabilsem satıp kurtulacam. Bunu bu şekilde satmak istemiyorum, Sorunlarını çözdüğüm an elimden çıkaracağım. Bir dahada volkswagen marka eşek bile almam.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam ilk bakılacaklar @TMRT arkadaşın yazdıkları gibi duruyor. Benim attığım videodaki gibi bayinin satış sırasında büyük bir ihmalkarlığı da olabilir. Ama bu işin kesin çözümü için direksiyon kutusundan krank kasnağı ve vibrasyon sönümleyici damperlere kadar geniş bir kontrol yapılması gerekir.
Acaba şöyle bir şey mümkün olur mu, yapılabilir mi? Aracınızdan anlayacak iyi bir usta bulup en azından sorun tespitini yaptırsanız? Yetkili servisten daha uygun bir fiyata yapacaktır. Daha sonra yetkili servisin kafasına vura vura nokta hedefi göstererek onarım talep etseniz?

Şimdi Doğuş Oto'ya veya markaya sallasam da yangına körükle gitmek olur. =)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım