KAPALI Golf mü Freemont mu Scirocco mu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
Evet başlığım ilk bakışta çok saçma gelebilir sizlere ama saçma durumu çözmek için yazıyorum zaten.
Çok istemesemde 75000₺ kadar çıkarttım arabaya vereceğim parayı ama hangi arabaya konusunu bulamıyorum. Golf e bindiğimde kendimi iyi hissediyorum. Trim olayı cidden premium sınıfa çok yakın. Hem TDI hemde TSI Dsg li kullandım ve yumuşaklığı beni açmadı. Golf gibi bir HB biraz daha sportif olmalı diye düşünüyorum. SCİROCCO yeni kasa dsg 150 lik sürdüm. Sürüş dinamiklerine bayıldım. Trim kalitesi güzel ancak donanım zayıf. Freemont; sürüşü zevkli, malzeme kalitesi vasat, marka algısı kötü, ikinci elde çok yavaş ama SUV keyfini dolu dolu yaşatıyor hemde az yakarak ve o paraya. İstanbul da SUV kullanmak rahatlık.
Freemont a çok yakınım ama bir türlü netleşemedim.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Yerinizde olsaydım ikinci eli dert ediyorsam Golf, dert etmiyorsam Freemont alırdım. Sciroccolar ikinci elde bulaşılmaması gereken araçlardan bana göre.

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
Hocam siz freemontta karar kılmışsınız zaten
Yok hocam karar veremedim. Biraz meyilliydim ama piyasası çok karman çorman bir otomobil Freemont. 2012 modeline 115.000 ₺ yazanda var 80.000 ₺ yazanda. Bayi ve galeriler aynı otomobili siz satmaya gitseniz 65-70 bin ₺ lerden kapı açıyorlar. İkinci eli çok ölü. Sanırım GOLF 7 1.4 TSI 125 olacak seçimim. Mantığım o yönü gösteriyor:))

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
2. el alacaksanız Golf'ü manuel tercih etmenizi öneririm. Sürüşü zaten çok rahattır, ama sportiflik konusunda üzecek kadar da konfor odaklı bir araba değildir. Direksiyon simidinin yapısı, yola oturması filan gayet iyi. Gövde salınımı da yapmaz, yolu iyi tutar. Ha, imajı sportif değildir, sürüşü Ford'lar kadar eğlenceli yapıda değildir o ayrı. Ama başarılıdır. :)

2. el olduğu için Scirocco'yu direk eleyin derim. O risk alınmaz.

Freemont her türlü alınır. Çevredekilerin marka algısından kaynaklanan önyargıları içine binene kadar olur. Dışarıda Fiat değil Dodge logosu kalsa "ooo" diyecek insanların önyargılarına takılmanıza gerek yok. Emin olun trim sesi peynir ekmek gibi satan Chevrolet Captiva'dan daha fazla değildir. Amerikan SUV keyfini olabilecek en ekonomik şekilde yaşarsınız. Satmaya değil, kullanmaya alacaksanız aralarındaki en mantıklı seçim. :)

Golf ve Freemont'lara bakın. Hangisinin en temizi en uygun şekilde denk gelirse onu alın. Hatta Freemont'a öncelik verin derim. Nasılsa Golf'ü ne zaman ararsanız bulabilirsiniz :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Golf alacaksanız kesinlikle manuel bakmanızı tavsiye ederim. Ben ne zaman golf ilanlarına baksam mutlaka manuel olanlara yöneliyorum. Dsg şanzımanı sıfır almadığım müddetçe imkanı yok ikinci el almam. Kim bilir nasıl kullandı, dikkat edildi mi, kullanım prensipleri doğru uygulandı mı hiç güvenemem açıkçası. Otomatik araç tercih edeceğim zaman ise çift kavramalı araçların ilanlarını kafadan eliyorum. Eğer otomatik şartınız yoksa kesinlikle manuel.

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
Makyajlı kasa 1.6t insignia baktınız mı? her yerde önermeye devam ediyorum :)
İlgilenip öneride bulunduğunuz için teşekkür ederim.
Sadece insignia değil astra da baktım. Yakıt tüketiminin fazla olması, iç tasarımının 2000 li yılların başlarından kalma gibi olması ve direksiyonun aşırı hissizliği nedeniyle vazgeçtim. Uzun yolda bile 11-13 yakan bir arabaya bineceksem bu İnsignia olmaz. Sevene, alıp kullanana saygı duyuyorum ama ben sevmiyorum.

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
Golf alacaksanız kesinlikle manuel bakmanızı tavsiye ederim. Ben ne zaman golf ilanlarına baksam mutlaka manuel olanlara yöneliyorum. Dsg şanzımanı sıfır almadığım müddetçe imkanı yok ikinci el almam. Kim bilir nasıl kullandı, dikkat edildi mi, kullanım prensipleri doğru uygulandı mı hiç güvenemem açıkçası. Otomatik araç tercih edeceğim zaman ise çift kavramalı araçların ilanlarını kafadan eliyorum. Eğer otomatik şartınız yoksa kesinlikle manuel.
Öneriniz için teşekkürler.
DSG den çekincem yok, biliyorum sorunlar çıkabiliyor. İkinci el işi gözünü karartmak gerektiren bir alış-veriş. Henüz karar veremedim. Manual lerin fiyat avantajıda 10000₺ civarında. Piyasada otomatik otomobiller revaçta ve manual alırsam satmak istediğimde zorlanırım gibi bir düşüncem var. Aslında Scirocco 150 lik manual olsa keşke...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
İlgilenip öneride bulunduğunuz için teşekkür ederim.
Sadece insignia değil astra da baktım. Yakıt tüketiminin fazla olması, iç tasarımının 2000 li yılların başlarından kalma gibi olması ve direksiyonun aşırı hissizliği nedeniyle vazgeçtim. Uzun yolda bile 11-13 yakan bir arabaya bineceksem bu İnsignia olmaz. Sevene, alıp kullanana saygı duyuyorum ama ben sevmiyorum.

Tasarıma laf edemem tabiki zevkler ve renkler tartışılmaz ama uzun yolda 11-13 yakan insignia opc filandır herhalde benim karma tüketimim 9lt seviyelerinde zaten uzun yolda nasıl 11lt yakıyor. Bide direksiyon hissizliği demişsiniz scirocco bilmem ama golf ve freemont kadar hissi olduğuna eminim siz herhalde makyajsız 180 bg lik olan ile karıştırdınız.
IMG-20160802-WA0006.jpg

IMG-20160802-WA0015.jpg

IMG-20160802-WA0007.jpg

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Yetkili servis bakımlı ise ve aracınızla sürekli birilerini arka koltuklarda taşımıyorsanız scirocco alınır zevkle kullanılır, burada dsg/vag hk yazılanları dikkate almanıza gerek yok, ilgili başlıkları incelerseniz durumun psikolojik vaka olduğunu net şekilde görürsünüz. Tasarımı ve özellikleri ile özel bir araç.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yetkili servis bakımlı ise ve aracınızla sürekli birilerini arka koltuklarda taşımıyorsanız scirocco alınır zevkle kullanılır, burada dsg/vag hk yazılanları dikkate almanıza gerek yok, ilgili başlıkları incelerseniz durumun psikolojik vaka olduğunu net şekilde görürsünüz. Tasarımı ve özellikleri ile özel bir araç.

Katılıyorum..Vag'dan araç sahibi olmayan adamlar bile kulaktan dolma bilgilerle marjinal görünmek için karalamaya çalışıyor

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
2.0 dizel görünce mantıklı geliyor da otomatik ve 4 çekeri 2 ton yazıyor acaba nasıl yakar çok merak ettim
Benzer ağırlıkta ve motorda kullandığım araçları düşünüyorum da, 8,5 - 9 lt/100km civarı yakacağını düşünüyorum. Multijet motor bir sürpriz yapıp daha verimli çalışırsa bilemem :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Benzer ağırlıkta ve motorda kullandığım araçları düşünüyorum da, 8,5 - 9 lt/100km civarı yakacağını düşünüyorum. Multijet motor bir sürpriz yapıp daha verimli çalışırsa bilemem :)
2.0 4x4 6 ileri tork konvertörü bide üstüne 2 ton bende 9-9.5 düşünüyorum ama dediğiniz gibi fiatların dizelleri verimli oluyor belki sürpriz yapabilir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
2.0 4x4 6 ileri tork konvertörü bide üstüne 2 ton bende 9-9.5 düşünüyorum ama dediğiniz gibi fiatların dizelleri verimli oluyor belki sürpriz yapabilir.
Emsal makinalarım olan Captiva 10 lt'yi rahat görüyordu. Ssangyong Pick-up 4x4 düz vites 8,5 filan yakıyor.

Fiat markası içinize sinmezse aracı Fiat'ın iyi yönlerini almış Dodge Journey olarak düşünebilirsiniz :) Paranızı konforlu Amerikan aracı keyfine verdiğinizi düşünün.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Çok yoğun trafikte 10lt ye çıkıyormuş. Normal trafikte Ş.içi 8lt ve üzeri. Uzun yolda ise 6.5 lt nin altına inmediğini söylüyor kullanan tanıdıklarım.
8,5 - 9 mantıklı öngörüymüş. Kendimi beğendim. :)
Alıp en az 4-5 yıl kullanırım derseniz 2. el piyasasını düşünmeden almanızı öneririm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım