Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Herkese hayırlı forumlar

Benim bir sorunum var, start-stop çalışmıyor.
Car menüsünden girip baktığımda ise “Aracın enerji ihtiyacı yüksek” diyor.
Ben bunu servise sordum bakım esnasında akü değerlerine bakarız dedi aracı teslim alırkende baktık bi problem yok dedi, baktıklarınada pek inanmıyorum da neyse...
Devam ederse getirin dediler ediyor götürmedim bişe olmaz diye ama canımı sıkmaya başladı artık.
Bilgisi, daha önce karşılaşmış olam var mı acaba ?
Ve bazen çalışıyor, mesela 7 günde 1 sürüş boyunca(ortalama 1 saat) çalışıyor sonra tekrar o hatayı alıyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aküde sıkıntı yoksa şarj dinamosunda sorun olabilir. Marş motorunda bir sıkıntı olup fazla güç çekmek istiyor olabilir. Gözünüzden kaçmışsa klima filan açık kalıp ayarlanan sıcaklıkla mevcut sıcaklık çok farklı olabilir.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Aküde sıkıntı yoksa şarj dinamosunda sorun olabilir. Marş motorunda bir sıkıntı olup fazla güç çekmek istiyor olabilir. Gözünüzden kaçmışsa klima filan açık kalıp ayarlanan sıcaklıkla mevcut sıcaklık çok farklı olabilir.
Bütün dış şartlar olması gerekende, muhtemelen aküyle ilgili, bi forumda gördüm ondada akü probleminden dolayıymış..

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Aracınız Golf 7.5 diye hatırlıyorum. Sorununuz %99 aküden kaynaklı. Akünüze baktığınız zaman saçma sapan bir marka göreceksiniz maalesef. Vw makyajda yenilikler getirmiş, ama bir yerlerden de kısmış maalesef. Bu kısılan yerlerden birisi de akü. Bizim aracımız 2015 Golf 7 ve Varta AGM akü mevcut. Fabrika çıkış aküsü ve hiç hata vs almadım. Akünüzün markasını yazarsanız sorunu anlarız. Bir çok kişi sizin yaşadığınız problemi yaşadı. Garanti varsa garantiden akü değişimi talep edin yoksa Varta akü alıp geçin.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Aracınız Golf 7.5 diye hatırlıyorum. Sorununuz %99 aküden kaynaklı. Akünüze baktığınız zaman saçma sapan bir marka göreceksiniz maalesef. Vw makyajda yenilikler getirmiş, ama bir yerlerden de kısmış maalesef. Bu kısılan yerlerden birisi de akü. Bizim aracımız 2015 Golf 7 ve Varta AGM akü mevcut. Fabrika çıkış aküsü ve hiç hata vs almadım. Akünüzün markasını yazarsanız sorunu anlarız. Bir çok kişi sizin yaşadığınız problemi yaşadı. Garanti varsa garantiden akü değişimi talep edin yoksa Varta akü alıp geçin.
Çok teşekkür ederim, evet 7.5, en azından aküden olduğunu anladık, kahvaltıdan sonra atarım akü resmini.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Birde bu akünün üstünde kapağı olmaması normal mi ? Makyajlamı kaldırmışlar acaba ?

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
He bide son sorum olucak, servise götürüp ne demem lazım aküyü garantiden değişmeleri için ? Bu işlerden pek anlamamda.

Servise gidip kayıt açtıracaksınız ve şikayetinizi belirteceksiniz. Garanti kısmı da şikayetinizi değerlendirip sonucu söyleyecek. Olay bu kadar basit.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
@yunuscelik29 Start&Stop konusuna baktırın tabi.. düzelsin.... akü problemi de çözülsün de.. bence siz o sistemi hep devre dışı bırakın ... zaten yararı olmadığı kanıtlanmış bir sistem ... marş motorunu yoruyor... o marş motoru her defasında, VW grubunda görece hassa olan volan dişlisini döndürüyor falan ... aman diyim .. boşverin... :)

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Vw grubunun start-stop sistemlerini gereksiz heyecanlı buluyorum olur olmadık yerlerde bile stop ediyor trafikte kaç kere son direksiyon hareketim yapmama izin vermeden veya park ederken son manevramı yapmadan stop ettiğini gördüm hemen tekrar çalışıyor fakat o bir kaç saniyelik afallama can sıkıcı, hem yeterli süre stop konumunda kalmadığı için yakıt tasarrufu hayal oluyor hemde kullanım konforu açısından çok kötü bir durum. Vw sahibi tanıdığım herkes araba biner binmez ilk iş start-stopu kapatıyor. Anlaşılan bu gereksiz tempo akünüzü de yormuş ve s&s' a elverişsiz duruma gelmesine sebep olmuş.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Vw grubunun start-stop sistemlerini gereksiz heyecanlı buluyorum olur olmadık yerlerde bile stop ediyor trafikte kaç kere son direksiyon hareketim yapmama izin vermeden veya park ederken son manevramı yapmadan stop ettiğini gördüm hemen tekrar çalışıyor fakat o bir kaç saniyelik afallama can sıkıcı, hem yeterli süre stop konumunda kalmadığı için yakıt tasarrufu hayal oluyor hemde kullanım konforu açısından çok kötü bir durum. Vw sahibi tanıdığım herkes araba biner binmez ilk iş start-stopu kapatıyor. Anlaşılan bu gereksiz tempo akünüzü de yormuş ve s&s' a elverişsiz duruma gelmesine sebep olmuş.
Volvo'larda çok daha fazla devreye giriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım