Golf ve BMW 1 Serisi Kıyaslaması

hoodie54

Profesör
8 Ara 2019
93
1
51
1,020
balıkesir
Marka
Nissan
golf7 ve 2019ve öncesi bmw 1 i kastederek yazacağım. halk otomobillerinde c segmentte en iyi malzeme kalitesi golf diye biliyorum.premiumlarda c segmentte malzeme kalitesi en zayıf bmw1 diye biliyorum.
bu iki aracın malzeme kalitesi ve işçiliklerini kıyaslar mısınız? google yerine petrolhead yorumları benim için daha değerli. sağlıklı günler beyler.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Malzeme kalitesi özelinde konuşursak 1 serisi premium olmasına rağmen hayal kırıklığı, özellikle donanımsız modellerinde golfun daha iyi olduğu noktalar hiç de az olmayacaktır.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Malzeme kalitesi olarak golf 7,5 u olan biri olarak söylüyorum sınıfının çok üzerinde falan olduğunu düşünmüyorum. Eski golf 6 daki kalite yok. Ha bu sınıfının en iyisi ise böyle sınıfında Allah bin belasını versin. Ön kapı üzeri ve torpido üzeri yumuşak (auriste de aynı yerler yumuşak). Gerisi sert plastik ama sert plastiği belki diğer araçlardan bir tık iyi olabilir. Golf kullanışlılık açısından herşeyi ortalama üzeri yapabildiği için golf. Yumuşak malzeme falan hepsinde var artık

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,007
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
akrabamın e87 kasa 116i’si var 2011 model.
e90 320d aracımla kıyasladığımda bir 3 serisi kadar olmasa da gayet eğlenceli direksiyon tepkisi ve sürüş zevki veriyor.
golf ile malzeme kalitesi farkını bilemem ama e87 kasa 1 serisi de bence çok eğlenceli bir araç.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Malzeme kalitesi olarak golf 7,5 u olan biri olarak söylüyorum sınıfının çok üzerinde falan olduğunu düşünmüyorum. Eski golf 6 daki kalite yok. Ha bu sınıfının en iyisi ise böyle sınıfında Allah bin belasını versin. Ön kapı üzeri ve torpido üzeri yumuşak (auriste de aynı yerler yumuşak). Gerisi sert plastik ama sert plastiği belki diğer araçlardan bir tık iyi olabilir. Golf kullanışlılık açısından herşeyi ortalama üzeri yapabildiği için golf. Yumuşak malzeme falan hepsinde var artık
İnsanlar malzeme kalitesinde görsel ve dokunma hissiyatı ikilisini yanlış anlıyor. İki hissiyatın da iyi olduğu, olmasını beklendiğiniz segmentin başlangıcı D sınıftır. C ve B sınıfı araçlarda dokunma hissiyatından öte malzemenin göze nasıl göründüğü malzeme kalitesini belirliyor. Vw araçlarının yaptığı en iyi iş bu. Hemen hemen çoğu C sınıfı araçta Golf ile aynı yerlerde sert ve yumuşak plastik kullanılıyor. Fakat Vw grubu, iç mekan malzemelerine şöyle bir baktığında müşteriye kaliteliymiş hissi uyandıracak seçimi iyi yapıyor. O yüzden benim için sık dokunduğum yerler hariç malzeme kalitesinin görünümü çok daha önemli oluyor.

Golf ve Bmw 1 arasında malzeme kalitesini belirlerken gözünüze nasıl hitap ettiğiyle ilgilenin bence. Çünkü sert ve yumuşak plastik daha nesnel olduğu için kalitesine karar vermek kolay. Önemli olan göreceliği daha fazla olan görsel hissiyatta karar kılmaktır. İçine oturun ve bakın. Görsel hissiyatı iyi olmayan malzeme bir işe yaramaz. İsterseniz aracın tabanı dahil her yerini yumuşakla doldurun bir cacık olmaz.

Son düzenleme:

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
604
1,463
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Açılın 1 serisi sahibi olarak konuşmaya geldim 😂 😂 Golf Volkswagen'ın en üzerine titreyerek ürettiği araba ve o segmentte rekabeti çok iyi yakaladılar. 1 serisi güzel mi ? Evet güzel. (F20 için konuşuyorum) Golf 1 e göre daha güzel yol tutuyor, sessizlik ve konfor konusunda kesinlikle daha üstün, ve malzeme kalitesi olarak daha kaliteli. BMW'nin o segmentte 1 ile tutunabilmesinin sebebi bence arkadan itişli olması, eğer 1 serisi FWD bir araç olsaydı Golf kesinlikle daha çok tutulurdu.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
yani beyler özetle golf ve 1 serisi malzeme kalitesi kafa kafaya mı?
aldigin donanima gore degisiklik gosteriyor, Mpaket diye adlandirilan 1 serisi golf highline'dan daha kaliteli bence. Ama bos 1 serisi ile highline karsilastirirsan durum farkli, Golf R, highline, bmw advantage(bazpaketi), sportline, M, Mpaket deneyimledim ve sunu soyleyebilirim, bmw advantage paket cok bos ve ic mekan cok kalitesiz, golf highline bariz daha iyi..
Ama Mpaket 1 serisi de highline dahil butun golflerden daha kaliteli.

recruit

Tan
Asfalt Kurutucu
6 May 2020
65
23
670
38
Ankara
Marka
BMW
BMW 1 serisi f20 için konuşuyorum premium sınıfta Mercedes A serisinden geride kalıyor malzeme kalitesi olarak golf diyorsunuz premium bir marka değil ama malzeme kalitesi güzel evet VW tabiri caizse golfü özene özene üretiyor ama BMW nin yanında esamesi okunmaz birde konu sürüş zevkine gelirse herkesin bileceği gibi mekanın Sahibi BMW

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım