Goodyear Asymmetric5 mi Continental premium contact 6 mı?

umut777

Senkromeççi
Katılım
30 Kas 2019
Mesajlar
7
Beğeni puanı
1
Puanları
70
Yaş
19
Konum
İstanbul
Marka
Opel
Astra k aracımda fabrika çıkışlı gelen bridegestone turanzalarım eskidi. Yerine başlıktaki iki lastikten birisini almak istiyorum facebook grubumuzda bu iki lastik çok tavsiye ediliyor. Dünya çapında testlerde de iyi sonuçları var. Çok iyi yol tutuşu ve ortalama konfor arıyorum. Siz hangisini tavsiye edersiniz? Cpc6 nın yanaklarının balon yaptığı ve garanti kapsamına alınmadığını gördüm yaşayan var mıdır?
 

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
Katılım
8 Eyl 2016
Mesajlar
14,496
Beğeni puanı
39,346
Puanları
6,820
Konum
Zonguldak
Marka
Ford

Asym 5 ve Pc6'nın karşılaştırması burada mevcut. İki lastik de 1.liği paylaşıyor. Aralarında ufak farklar mevcut.

Kuru tutuş Pc6'da biraz daha fazla beğenilmiş. Her durumda lastiğin tutuşu iyi bulunmuş. Islak tutuşta Asym 5 ile aynı sonucu almışlar ama Asym 5'in dengesi biraz daha fazla beğenilmiş. Bunun haricinde su birikintisinden geçişler, konfor ve gürültü olarak Asym 5 daha fazla beğenilmiş. Pc6'nın kuru tutuşta daha çabuk yıprandığından da bahsetmişler.

Değerlere bakarsanız bu anlatılanlar arasında bariz farklar olmadığını, ufak detay farklılıkları olduğunu, çoğu sürücünün de bu farklılıkları anlamayacağını düşünüyorum. Balon konusu garantiye biraz zor girer. Kullanıcı hatasına sokulma durumu yüksek bir sıkıntı bu. Lastikler pahalı olduğundan Pc6'yı bu konuda deneyimleyip size geri bildirim verecek kişi sayısı pek azdır. Önceki Pc5 modelinde de balondan yana sorun olabiliyor diyenler var ama ben 3 senedir hiç bir sıkıntı yaşamadım. Lastiğin yanaklarını sürtmediğiniz, çukurlara pervasızca girmediğiniz müddetçe bariz sorun olacağını düşünmüyorum. İnsanların kullanımlarına, park edişlerine bakıyorum da çoğu lastiklerin yanaklarını umursamadan kaldırıma, taşa sürterek park ediyor. O şartlarda zaten balon yapması normal.

Hangisini alayım diye sorarsanız fiyat avantajı kararı belirler derim.
 
Son düzenleme:
Üst