Goodyear Efficientgrip Performance 2 mi yoksa Michelin Primacy 4 mü almalıyım

Kıvançdemir

Kıvanç
Senkromeççi
25 Nis 2021
3
0
85
34
Lastik
Marka
Fiat
Arkadaşlar merhaba. Fiat Bravo 1.6 mjet aracımın lastiklerini yenileyeceğim fakat karar veremedim. Sizce Goodyear Efficientgrip Performance 2 mi yoksa Michelin Primacy 4 mü almalıyım? Fiyatlar zaten birbirine yakın. Aracı geçen sene aldım, şu an üstünde 2015 Goodyear egp lastikler var. Özellikle 2. viteste çok patinaja düşüyor, deforme olduğundan diye düşünüyorum. Yorumlar için şimdiden teşekkürler. 205/55/16

Son düzenleme:

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,384
2
3,008
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Bu ikisinin çok benzer kalite ve özellikte olduğunu düşünüyorum. Hangisi stokta varsa, hangisi daha ucuzsa onu alır geçerdim. 5 seneden ziyade kaç km yaptığı ve nasıl özellikte yollarda kullanıldığı önemli lastiğin. Bir de deforme olmuş mu, çatlak vs. var mı, bir taraftan yeme yapmış mı gibi şeylere bakabilirsiniz. Muhtemelen 5 senede miadı dolmuştur.

Retrocarsturkey

Arda G.
Taklacı Güvercin
16 Eyl 2019
27
14
295
İstanbul
Marka
Dacia
Lastiklerinizin tarih olarak ömürleri dolmuş yenilemeniz yerinde. Efficientgrip Performance 2 biraz daha performans yanı ağır basar güzel lastiktir, Primacy 4 konfor odaklı güzel bir lastiktir. İkiside Premium segmente lastiklerdir. Benim tercihim Michelin olurdu.
Bu arada lastik sektöründenim ;)

Kıvançdemir

Kıvanç
Senkromeççi
25 Nis 2021
3
0
85
34
Lastik
Marka
Fiat
Hocam bende Micchelin düşünüyordum fakat bazı sitelerde olumsuz yorumları görünce kafam karıştı.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,917
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Primacy 4'ü ben kullanıyorum.Performans beklentilerine yüksek cevap veremez diye düşünüyorum,özellikle patinaja sık kalma ve yüzme efekti bu lastiğin kötü yanı ne yazık ki.Ama konfor,ıslakta frenleme mesafesi,uzun ömürlülükte bu lastik gayet iyidir.Kullanım stilinize göre alabilirsiniz de,almayabilirsiniz de.

Kıvançdemir

Kıvanç
Senkromeççi
25 Nis 2021
3
0
85
34
Lastik
Marka
Fiat
Primacy 4'ü ben kullanıyorum.Performans beklentilerine yüksek cevap veremez diye düşünüyorum,özellikle patinaja sık kalma ve yüzme efekti bu lastiğin kötü yanı ne yazık ki.Ama konfor,ıslakta frenleme mesafesi,uzun ömürlülükte bu lastik gayet iyidir.Kullanım stilinize göre alabilirsiniz de,almayabilirsiniz de.
Evet özellikle yüzme olayı beni egp2'ye itecek galiba. Teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım