goodyear efficientgrip performance

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atınc özkok

Düz Yol Gazcısı
8 Ağu 2017
2
0
235
Öncelikle merhabalar; konuya hemen gireyim bu lastiğin 195/50/15r için 4 kanallı olanı OEM olmayanını arıyorum ve hiçbir yerde bulamıyorum bu ebat için yok mudur zor mu bulunur yardımcı olabilecek olursa sevinirim başka lastik fikirlerine de açığım
iyi forumlar

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
http://www.rezulteo-lastik.com.tr/goodyear-lastikler/efficientgrip-performance-lastik-2579214
Yanlis bakmadiysam sizin ebatlarinizda uretimi mevcut gorunuyor. Goodyear daha cok 3 kanalli yerli uretimi satmaya calistigi icin 4 kanalli orijinal versiyonlarin stoklari azaltiliyor. Haliyle her cesit ebati da ellerinde bulundurmayabiliyorlar.

Goodyear yetkili bayilerini bulup telefonla bilgi almaya calisin. Yetkili bayilerde yoksa bir ihtimal internetten bulursunuz belki. Olmazsa da premium contact 5 veya biraz daha ekonomi odakli lastik olsun derseniz eco contact 5 onerebilirim continental ailesinden.

tpexxx

Düz Yol Gazcısı
3 Ocak 2018
8
2
145
üstteki hesabın şifresini unutmam sebebiyle bu hesabı açtım kusura bakmayın
bu lastikte en önemli şey sessizlik ve dönmeye karşı uyguladığı direnç ondan bunu seçtim ama hiçbir bayide bulunmuyor avrupa yakasında oturuyorum anadolu yakasındaki bayilere sordum var diyorlar ama gidince 3 kanallı çıkıyor
premium contact 5 de sesli ve egp ye göre biraz daha sert geldi araç da ford olunca az da yumuşak olsun istiyor insan

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
üstteki hesabın şifresini unutmam sebebiyle bu hesabı açtım kusura bakmayın
bu lastikte en önemli şey sessizlik ve dönmeye karşı uyguladığı direnç ondan bunu seçtim ama hiçbir bayide bulunmuyor avrupa yakasında oturuyorum anadolu yakasındaki bayilere sordum var diyorlar ama gidince 3 kanallı çıkıyor
premium contact 5 de sesli ve egp ye göre biraz daha sert geldi araç da ford olunca az da yumuşak olsun istiyor insan
Pc5'in de hamuru yumusaktir, en azindan iki lastik arasinda buyuk fark yok bu konuda diyebilirim. Zaten boyle bir fark olsa bile maksimum 1 sezon surer. Ondan sonra dogal bir durum olarak lastiklerin hepsi sertlesmeye baslar. Yuvarlanma direnci konusunda dediginiz gibi egp cok daha iyi. Hatta totalde egp daha iyi bir lastik. Ama egp bulamadiginiz takdirde piyasada da basi ceken fazla bir model yok.

tpexxx

Düz Yol Gazcısı
3 Ocak 2018
8
2
145
Ben Goodyear EGP ye takmış durumdayım bu lastikleri internetten sipariş verince üretim tarihleri ile ilgili bilgi vermiyorlar.İşin garip tarafı piyasada egp pc5 hankook ventus prime gibi iyi olduğunu düşündüğüm lastikler bulunmuyor.Abi petlas verelim muahhbetine dönüşüyor.Sizin verdiğiniz linklere baktım nokıan hiç kullanmadım.Nasıldır acaba tecrübeniz var mıdır o lastikle?

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Kış lastiği olarak kullanmıştım memnun kaldım ama benim asıl satın alma kriterim tyrerreviews hiç yanıldığını görmedim

tpexxx

Düz Yol Gazcısı
3 Ocak 2018
8
2
145
N11 sitesinden zamanında çok alışveriş yaptım hiç doğru ürün ulaştıramadılar bana ama bunlarda sorun olmaz derseniz linklerdeki lastiklerden birini sipariş edeceğim.Conti diye Konti falan gelmez dimi hocam?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tyrereviews sitesinde lastiklerin mevcut sonuçlarına bakarken kaç kişi tarafından oylanmış, kaç mil kullanılmış gibi detaylarına bakmazsanız veriler yanıltır. Daha iyi olarak gözüken iline modeli toplam 9 kişi tarafından oylanmış ve sadece toplamda 33.500 mil kullanılmış. Oysa egp modeli 156 kişi tarafından oylanmış ve toplamda 1.689.246 mil kullanılmış. Arada ciddi şekilde kullanıcı ve deneyim farkı var. 9 kişinin tecrübesiyle 156 kişinin tecrübesi aynı oranda belirleyici olmaz. Keza Nokian Line modeli de çok güzel bir lastiktir ama onun da kullanıcı deneyimi egp'a göre 3 kat az ve aynı zamanda yapılan mile baktığımızda neredeyse 3 kata yakın yapılan mil farkı var.

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
N11 sitesinden zamanında çok alışveriş yaptım hiç doğru ürün ulaştıramadılar bana ama bunlarda sorun olmaz derseniz linklerdeki lastiklerden birini sipariş edeceğim.Conti diye Konti falan gelmez dimi hocam?
Şuana kadar n11'den bir sürü alışveriş yaptım en kötü ihtimal mağaza özelden arayıp tehdit etti iade etme paranı göndermem diye bende n11 iade kodunu kullanarak gönderdim ses çıkarmadan kabul ettiler iadeyi ancak sipariş vermeden önce mağaza ve ürün yorumlarını okuyun doğru lastik ebatı yük ekdeksi olduğundan emin olun kargo geldiğinde de üertim tarihi ebat vb. hemen kontrol edin.Baktığım kadarıyla conti satıcısı düzgün görünüyor 2 yıl garantili diyor gelen kağıtlardan ve faturalardan anlarsınız zaten

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Tyrereviews sitesinde lastiklerin mevcut sonuçlarına bakarken kaç kişi tarafından oylanmış, kaç mil kullanılmış gibi detaylarına bakmazsanız veriler yanıltır. Daha iyi olarak gözüken iline modeli toplam 9 kişi tarafından oylanmış ve sadece toplamda 33.500 mil kullanılmış. Oysa egp modeli 156 kişi tarafından oylanmış ve toplamda 1.689.246 mil kullanılmış. Arada ciddi şekilde kullanıcı ve deneyim farkı var. 9 kişinin tecrübesiyle 156 kişinin tecrübesi aynı oranda belirleyici olmaz. Keza Nokian Line modeli de çok güzel bir lastiktir ama onun da kullanıcı deneyimi egp'a göre 3 kat az ve aynı zamanda yapılan mile baktığımızda neredeyse 3 kata yakın yapılan mil farkı var.
haklısınız cenk hocam :)

tpexxx

Düz Yol Gazcısı
3 Ocak 2018
8
2
145
Teşekkürler. Egp için irtibat kurdum.Burada da 3 kanal mevzusu çıkarsa sizin linkteki Cpc 5 lerden birini sipariş edicem.Varsın sesten kafamız ağrısın napalım.:)
Nokıan'ı kışlık için alabilirdim ama yaz için daha güvenilir modellere yönelmek istedim.

tpexxx

Düz Yol Gazcısı
3 Ocak 2018
8
2
145
İyi akşamlar.Sizin tavsiyeleriniz üzere Premium contact 5 taktırdım.Birçok özelliğiyle memnunum ama bu lastik sesi fazla değil mi daha önce Pc2 kullanmıştım sanki daha mı yumuşaktı bi de size sorayım dedim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İyi akşamlar.Sizin tavsiyeleriniz üzere Premium contact 5 taktırdım.Birçok özelliğiyle memnunum ama bu lastik sesi fazla değil mi daha önce Pc2 kullanmıştım sanki daha mı yumuşaktı bi de size sorayım dedim.
Pc5'in yol sesi cok iyi degildir. Kaliteli asfaltta sessiz ilerler ama eskimis, sertlesmis ya da kalitesiz dokulmus asfaltlarda ki Turkiye'nin cogu yolu boyledir, daha fazla ses yapar. Goodyear daha sessiz bir lastiktir o yonden.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım