Haftasonu kaçamağı, Benzin almaya çıkıp Şile'ye kaçmak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Arabaya yeni aldığım açıp kapanabilir obd 2 elm327 bluethoot bağlantı aparatını denemek ve benzin almak için kısa bir sürüşe çıktım. Fakat kendimi Şile yolunda kamyonlarla çebelleşirken buldum.

Bu arada aldığım cihazı ve kullandığım programı tanıtmayıda ihmal etmedim. 18:40 dan sonrada arabanın içinde sesli düşünmeye başladım. :) Biraz tuhaf oldu. Ama i10 ile benim aramdaki iletişimi sesli olarak duymuş olursunuz. Yokuşlarda neler düşündüğümü, Rampa aşaği neler aklımdan geçirdiğimi, yanımdan bir araç geçince tavrımı bu şekilde çok daha iyi anlarsın :)

Bana deli gözüyle bakmayın bu sadece 1992 yılından beri var olan otomobil sevdamın ulaştığı son nokta.

Tam 8 litre gaz yakmışım.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bu cihazdan bana da lazım :) Keyifli Sürüşler :)

Devamını İzlemek İçin AKK Beklemem Gerekli 2 Gün Sonra Geri Kalan Kısmını İzlerim Keyifli Olacağına İnanıyorum :)

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
25
İstanbul
Abi videonun başını, ortasını ve sonunu izledim. Bir şey kaçırmamışımdır gerekli inşallah. Aklıma takılan bir soru var. Arabanın gösterdiği tüketim değeriyle cihazın ölçtüğü arasında fark var mı? Birde cihazı nereden ne kadara aldın? Cevaplarsan sevinirim hocam.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Abi videonun başını ve ortasını izledim. Bir şey kaçırmamışımdır gerekli inşallah. Aklıma takılan birkaç soru var. İbredeki hız ile cihazın ölçtüğü hız aynı mı? Arabanın gösterdiği tüketim değeriyle cihazın ölçtüğü arasında fark var mı? Birde cihazı nereden ne kadara aldın? Cevaplarsan sevinirim hocam.

Şöyle söylüyeyim, arabanın göstergesi %8 km yüksek gösteriyor,
Program 6,8 ölçtü, pompada ise 7,2 litre çıktı.
Cihazı 29 liraya gittigidiyordan aldım. Açılır elm 327 diye aratırsan çıkar.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Beyler, ben araba kullanırken konuşamıyacak kadar beceriksizim. Araba sürerken utkum tutuluyo. Yanımdakiler ile konuşurken bile "hı hı" deyip geciyorum. Ayda 400 km keyfe keder km yol yapıyorum. Sadece keyif için km yapmak . Gerçekten araba kullanırken teyip bile açmadan sadece yolu syretmek bile bana inanaılmaz huzur veriyor. Bilmiyorum benmi tuhafım, yoksa arabakolikmiyim.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
25
İstanbul
Beyler, ben araba kullanırken konuşamıyacak kadar beceriksizim. Araba sürerken utkum tutuluyo. Yanımdakiler ile konuşurken bile "hı hı" deyip geciyorum. Ayda 400 km keyfe keder km yol yapıyorum. Sadece keyif için km yapmak . Gerçekten araba kullanırken teyip bile açmadan sadece yolu syretmek bile bana inanaılmaz huzur veriyor. Bilmiyorum benmi tuhafım, yoksa arabakolikmiyim.
Normalsin hocam yadırgamıyorum bence gariplik yok;););)

Deniz_Acikgul

Profesör
20 Eyl 2016
108
101
1,085
Hatay
Bizde o 400 dediğiniz yaklaşık 700-800 :)

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
25
İstanbul
Şöyle söylüyeyim, arabanın göstergesi %8 km yüksek gösteriyor,
Program 6,8 ölçtü, pompada ise 7,2 litre çıktı.
Cihazı 29 liraya gittigidiyordan aldım. Açılır elm 327 diye aratırsan çıkar.
Abi baktım ama bir sürü var 160 liraya bile var aynı ürün gözüküyor. Senin aldığın yerini linkini verebilir misin?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım