Halojen merceğe LED?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Beyler aracımın orijinali halojen mercek. En son yetersiz geldiği için Osram Nightbreaker almıştım. Çok memnunum ama şöyle bir fırsat geçti elime, arkadaşım kendi aracına led far almış, farı aynalı olduğu için diğer sürücüler rahatsız olmuş ve sökmek zorunda kalmış. Şimdi çocukla şöyle bir anlaşma yaptık; bendeki Osramları verip üstüne 20-30 TL verip ondaki LEDleri alacağım. Benim sizlere sorum, LED far, halojen mercekte iyi bir aydınlatma sağlar mı? Diğer sürücüleri rahatsız eder miyim? Bu deneyime sahip olan biri varsa merakla cevabını bekliyorum. Ulan niye bize soruyorsun takıp denesene diyorsanız, demin denedik, takamadık, farın arkasında soğutucu var, farı söküp küçük ayarlamalar yapmam gerekecek, eğer sonuç kötü olacaksa böyle bir işe hiç girmeyeyim diyorum.

LED: Super Bright LED Headlight 12V/3300 Lumens/33W

Son düzenleme:

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Perdeli mercek sistemi ise başkasını rahatsız edeceğini zannetmiyorum. Randıman alır mısınız bir tahminde bulunamam. Daha önce benzerini dahi yapana şahit olmuş değilim.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Aynı sıkıntının senden olmamasının bir garantisi varmı. Yani karşıdan gelenin gözünü alma durumu söz konusumu.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,024
1,994
2,770
Marka
Subaru
Osram Nightbreaker dışardan bakınca çok mavi duruyomu. yani tabiki hafif mavi olabilirde çok apaçi duruyormu

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Mavi falan durmuyor kesinlikle, sadece %10-20 daha beyaz standart halojene göre, bakan kişi sarı der.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
knka led xenonlar genelde dikdörtgen bi biçimin her köşesinde led olduğu için aşşağı yukarıda ileri sağ sol her yere ışık saçıyo benim uzunlarda led xenon var maltepe sahil otoparkında bi selektör yapıyorum taa ufuktaki tabelalar parlıyo 3.4 kattaki evlerin önünde parlak bişey varsa onlar bile parlıyo :D ve pek iyi aydınlatmıyor ya

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Beyler denedim, takılmıyor, ampülü tutan yay, kocaman soğutmalı LED'in takılmasına izin vermiyor. Bütün fark söktüm, acaba ayarı bozulmuş mudur?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkasını kesmeye gerek yok, arka kapağı talmıyorsun, su geçirmez aparatı çıkıyor zaten kutudan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım