Hangi akaryakıt firmasını tercih ediyorsunuz ? Neden ?

HANGİ AKARYAKIT FİRMASINI TERCİH EDİYORSUNUZ ?

• Kullanılan toplam oy
    39

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Yıllardır Bp kullanıcısı olarak son dönemlerde araçtaki çekiş düşüklüğünden şikayet ederken tavsiye üzerine shell aldım. Çekişde pek bir fark göremesemde (tecrübe edecek kadar yol gidemedim) motorun çalışma sesinde düşüş gözlemledik. (Kesinlikle psikolojik değil)

Araç ecu su normalde yakıt oktan farkını otomatik olarak tolere edebiliyor, ama shell nasıl bir katkı kullanıyorsa bunun motora iyi geldiği aşikar.

Varmı bu şekilde yakıt sorunu yaşayan.. marka yazdım ancak bu pompadan veya oradaki istasyondanda kaynaklı bişey olabilir. yani tesadüf mü diyelim buna ?

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
896
1
1,710
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Ben de genelde bp alıyorum. Aracım 250 300 kilometrede bir pasif jenerasyona giriyor. Shell ise benim gözlemlerime göre 100 kilometrede yaklaşık 0.5 lt daha fazla yaktırıyor. Ses farkı gözlemleyemedim.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Bilmediğim her yer ya da ülkede direkt Shell'den alıyorum. Onun dışında yıllarca aynı benzinliğe gittim ve o da BP'ydi. Daha bir kere bile sorun yaşamadım. O nedenle bildiğim yerde BP, bilmediğim yerde Shell tercihim. Genel olarak Türkiye'de yakıt sorunlu olduğunda Liqui Moly tarzı benzin ya da mazot katkısı kullanmak iyi olabilir. Ben gerçi hiç kullanmadım, bir sorun da yaşamadım ama kullanıp memnun olduğunu söyleyen çok kişi gördüm. Bu katkılar normalde oldukça pahalı. Genelde Avrupa'da litre başına 10-20 cent arası fark ediyor. Kendiniz alıp koyarsanız 3-4 cent'e kadar düşürebiliyorsunuz. Türkiye'de ise çok çok az fark var katkılı ve katkısız arasında. Bu beni kıllandırıyor :) Sanıyorum çok çok az katkı maddesi atıyorlar katkılı benzin ya da mazotta.

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Bilmediğim her yer ya da ülkede direkt Shell'den alıyorum. Onun dışında yıllarca aynı benzinliğe gittim ve o da BP'ydi. Daha bir kere bile sorun yaşamadım. O nedenle bildiğim yerde BP, bilmediğim yerde Shell tercihim. Genel olarak Türkiye'de yakıt sorunlu olduğunda Liqui Moly tarzı benzin ya da mazot katkısı kullanmak iyi olabilir. Ben gerçi hiç kullanmadım, bir sorun da yaşamadım ama kullanıp memnun olduğunu söyleyen çok kişi gördüm. Bu katkılar normalde oldukça pahalı. Genelde Avrupa'da litre başına 10-20 cent arası fark ediyor. Kendiniz alıp koyarsanız 3-4 cent'e kadar düşürebiliyorsunuz. Türkiye'de ise çok çok az fark var katkılı ve katkısız arasında. Bu beni kıllandırıyor :) Sanıyorum çok çok az katkı maddesi atıyorlar katkılı benzin ya da mazotta.

Lıquı nin speed tec katkısından uzun yola çıktığımda yanımda bulunduruyorum. Ancak ona gelmeden yakıt olayınıda bir deneyeyim demiştim.

chesteren

Profesör
19 Eyl 2016
125
247
1,385
Elazığ
Marka
Toyota
Eskiden sadece Shell'den alırdım fakat artık bankam o ay hangi firma ile kampanya yapmışsa oradan alıyorum. Sadece o ay kampanya sırası hangi firmadaysa, satışı yapan bayinin en çok satış yapan, sirkülasyonu en fazla olan, en temizinden alıyorum ama artık firma marka takıntımdan kurtuldum, senede muhtemelen 1000 liraya yakın puan kazanıyorum bu sayede.. Şimdilik çok şükür hiçbir sorun sıkıntı yaşamadım hiçbir aracımda.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Biz opetten alıyoruz fiatın hem garanti hem puan toplama anlaşması nedeniyle. Bikaç kez shell fuelsave almayı denedik ama inadına diğer pahalı olandan koydular her seferinde ve onun tüketimi baya fazlaydı opete göre. Düzenli alabileceğimiz yol üstü bp olsa onu denemek istiyoruz ama denk gelmedi yine opet devam en azından puan topluyoruz.

Favorite de nerde hangisi ucuzsa ordan :D

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Yani ben cok uzun zamandir shell den normal benzin yerine vpower kullaniyordum. Kac seferdir artik fark yok diyorlar normale dondum. Katki ne zaman gelecek kimse bilmiyor zaten

Rekabet kurulu ya da Epgis vs. gibi denetim yapan kamu kurumları ne işe yarıyor acaba? Katkılı diye aynı ürünü satmak skandal neresinden baksan. Zaten dediğim gibi Avrupa’da 20cent ekstrası olan katkının Türkiye’de 3-4 kuruş fark etmesi zaten abesti, yine çok insan biliyorum ethanol katkısı kullanan. Yazık yani 150 yıldır kullanılan yakıtlarda bir standardın hala bu kadar düşük kalması.

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
202
144
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Farklı istasyonlar farklı markalar denedim, en verimlisi olarak BP'nin kendi işlettiği istasyondan aldığım katkılı benzini buldum. Ayrıca gene Türkiye Petrolleri'nin kendi işlettiği istasyondaki benzin de temizdi ama yetersizdi, 70L deponun üzerine 1L ethanol ekleyince çok güzel olmuştu. Hem de aynı paraya gelmişti :)

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,113
2,570
Ankara
Marka
BMW
Benzinde Opet, Shell ve BP deneyimleme fırsatım oldu. BP Ultimate gerçekten dedikleri gibi 20 km civarı ekstra menzil sunuyor. Benzinli aracım 1997 Nissan Micra oldığu için performans karşılaştırması pek yapamıyorum açıkçası.
Dizelde Opet ve BP kullanıyorum. Motorinde her akaryakıt istasyonunun kullandığı temizleyici ürün farklı olduğundan BP ve Opet dönüşümlü alıyorum. Bi kıyaslama yapabilecek kadar bilgi sahibi değilim. İlk sahibi tanıdık olan aracımın (E90 320D) 95.000’e kadar hep Shell V-Power alınmış. 95k’dan 140k’ya kadar (günümüz) Opet ve BP karıştırarak gidiyorum. Çok şükür bi enjektör sorunu yaşamadım.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,918
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Ben Shell ya da Opet tercih ediyorum.Shell aldığımda motor daha rahat ve sessiz çalışıyor,yarım tık performansta iyileşme hissediyorum ama menzil kesinlikle daha az gidiyor.Opet ise motoru biraz daha sesli çalıştırıyor ama normal bir menzil sunuyor.Opetin istasyonlarından çok memnun olduğum için Opet tercih ediyorum genelde,ama uzun yolda her zaman Shell alırım.

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Benzinli araç için merkezi ve yoğun satış yapan her markanın istasyonunu kullanıyorum. Hiç problem yaşamadım bu güne kadar.
Sadece bir defa, kırsal denebilecek bir yerden aldığım benzin çok çabuk bitmişti, onun haricinde bence bilindik bütün markalar aşağı yukarı aynı. (Shell performans serisi hariç, o sanki birazcık daha iyi performans veriyor atmosferik motorda dahi).

Edit: Benzin pompasını 290 bin km'de değiştirirken pompanın ağzındaki süzgeç tertemizdi. Yani benzinimiz kirli de değil bilginize (tabii yine aktif sirkülasyonlu istasyonlardan bahsediyorum).

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Rekabet kurulu ya da Epgis vs. gibi denetim yapan kamu kurumları ne işe yarıyor acaba? Katkılı diye aynı ürünü satmak skandal neresinden baksan. Zaten dediğim gibi Avrupa’da 20cent ekstrası olan katkının Türkiye’de 3-4 kuruş fark etmesi zaten abesti, yine çok insan biliyorum ethanol katkısı kullanan. Yazık yani 150 yıldır kullanılan yakıtlarda bir standardın hala bu kadar düşük kalması.
Aynı ürün değil. Fuelsave ile vpower arasında kesinlikle fark var. Eğer fark yok diyen varsa aldığı istasyonu değiştirmesinde yarar var. Şahsa ait olan değil direkt Shell Petrol A.Ş.'nin kendi istasyonundan alıyorum gayet memnunum. İki yakıt arasındaki farkı da çok net görüyorum.

Soruya gelecek olursam, üstte yazdığım gibi Shell'den alıyorum. Shell dışında BP, Opet, Total, Aytemiz, PO gibi hatta Moil (OYAK almış, o zamanlar Demirören'deydi) farklı yerlerden yakıt aldım (bu yazdıklarım uzun zaman dilimini kapsıyor, zamanla iyileşen veya geriye giden olmuş olabilir, uzun süredir Shell'den başka yerden almadım). En memnun kaldığım Shell. Opet'in artısı genel istasyon seviyesi hepsinden daha iyi gibi duruyor, mesela Shell'de çok kötü istasyonlara da denk geldim. Ama genel olarak Opet'in kalitesi Shell'in iyi istasyonlarındaki yakıt ayarında değil. Yazdıklarım benzin yakıt tipi için geçerli.

emre344

Elit Apaçi
25 Ara 2016
102
33
995
İstanbul
Marka
BMW
Türkiye'de benzin yakıt kalitesi oldukça yüksek. Genellikle sirkülasyonu olan Shell istasyonlarını tercih ediyorum. Özellikle Shell Ataköy (Gelik Restoran karşısı) Shell Türkiye tarafından işletildiği için oradan alıyorum. Bir de Atatürk Havalimanı çıkışında bulunan istasyon da sirkülasyonu iyi olan ve eski bir işletmedir. Tavsiye ederim.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Türkiye'de benzin yakıt kalitesi oldukça yüksek. Genellikle sirkülasyonu olan Shell istasyonlarını tercih ediyorum. Özellikle Shell Ataköy (Gelik Restoran karşısı) Shell Türkiye tarafından işletildiği için oradan alıyorum. Bir de Atatürk Havalimanı çıkışında bulunan istasyon da sirkülasyonu iyi olan ve eski bir işletmedir. Tavsiye ederim.
Bilmiyordum teşekkürler.
Merter'den alıyordum, Shell'in kendi yeri.

Shell'in kendi yeri değil ama Topkapı'daki istasyonun kalitesi iyi.
Hedef göstermiş gibi olmamak için direkt adını yazmayayım, (yıkılan) Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yolundaki Shell'den hiç memnun kalmamıştım. Yıllar yıllar oldu belki işletmecisi bile değişmiştir ama bir daha giresim gelmedi oraya.

*Bu kadar Shell dedim ama gerekli durumda markaya takılmadan alıyorum.

Son düzenleme:

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Shell
Bulamazsam Aytemiz, opet, po
Kullanımda hiçbirinin diğerinden ciddi farkı yok, en azından İstanbul'daki istasyonlar böyle bence.

emre344

Elit Apaçi
25 Ara 2016
102
33
995
İstanbul
Marka
BMW
Bilmiyordum teşekkürler.
Merter'den alıyordum, Shell'in kendi yeri.

Shell'in kendi yeri değil ama Topkapı'daki istasyonun kalitesi iyi.
Hedef göstermiş gibi olmamak için direkt adını yazmayayım, (yıkılan) Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yolundaki Shell'den hiç memnun kalmamıştım. Yıllar yıllar oldu belki işletmecisi bile değişmiştir ama bir daha giresim gelmedi oraya.

Bu listeden Shell Petrol A.Ş olanlar Shell Türkiye'ye ait istasyonlar. Yakın olana bakabilirsiniz =) Florya Şenlikköy E5 çıkışında olan (sahildeki değil, Beşyol kavşağındaki) orası da Shell Türkiye işletmesi olan bir istasyon. Bakırköy bölgesi buralardan alabilir =)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım