Hangi Kredi Kartını Kullanmalıyım?

Sizce hangi kredi kartı daha avantajlı?

• WORD

• MAXİMUM

• PARAF

• BONUS

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,807
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Arkadaşlar Ziraat maksimum halkbank paraf ve vakıfbank word kartımız var. Sadece word ü kullanıyoruz diğerlerini hiç kullanmadık öylece duruyorlar evde. Bir arkadaşım Garanti bonus card ı önerdi. Özellikle Aylık en az 400-500 tl yakıt masrafım olduğundan sorulacak en mantıklı yerin bizim forum olduğuna karar verdim :D
Sizce ben hangi kredi kartını kullanmalıyım?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Valla hocam bence hiç kullanma ya :D
İlla kullanacaksan harcamalarına göre sana en avantajlı kartı kullanabilirsin. Mesela Yapı Kredi ve Opet Koç grubu şirketleri olduğu için Yapı Kredi ile yapılan yakıt alışverişlerinde çeşitli kolaylıklar sağlanıyor. Hatta bunun için Opet World Card isimi bir kredi kartları da var..

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,807
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Kart kullanma sebebim birazda bu akaryakıt kampanyalarından faydalanmak aslında. Neticede nakit alımda bir ekstra yok. Ama misal ay içinde 4 kere 100 tl yakıt alınca 30 tl hediye yakıt veriyor. Bu tip kampanyalardan faydalanmak gayem :)

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Bende Word ve Bonus var. Akaryakıt anlamında Bonus daha avantajlı gibi geliyor. Örneğin BP de her zaman bir bonus kampanyası oluyor. Word un kampanya yaptığını da gördüm ama bonus kadar denk gelmedim. Word 'u giyim, mağaza tarzı alışverişlerde vade farksız taksit avantajlarında kullanıyorum. Bonus'u da akaryakıt ve diğerlerinde. Ayrıca bonus kartı sorgusuz size kartınızın yıllık kullanım bedeli iade edebiliyor. Ancak word bu konuda 3 ayda xxx TL para harcarsan iade ederim diyor. Neticede oyumu bonus olarak kullanıyorum.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Bende bonus var valla her ay en az 20-30 tl bonus getirebiliyorum. Kampanyaları kişiye özelleştirdiği de oluyor bi arkadaşıma 125tl al 4 kere diyor bana 4 kere 50 al diyor :D

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Biz İstanbul'dayız haliye isparkı çok kullanıyoruz onun için mesela Paraf kullanıyoruz.
200 lira ve ustu her alışverişe bir adet park hakki veriyor sinirsiz kullanabiliyorsun.
Malum artik istanbulda sokak kenarları bile artık isparka bağlı. Yeni nesil değnekçiler bir nevi..
Bu arada mesela 1000 liralık bir şey alacaksak mesela 2 seferde çektirtiyorum ki 2 hakkım olsun..

Edit : Ama taksit vb. durumlarda sanki bonus daha iyi gibi geliyor bana..

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bir öğrenci olarak Enpara kredi kartı ve banka kartını kullanıyorum. Aidat yok, işlem ücretleri yok, diğer bankalara göre çok avantajlı geliyor bana. Tavsiye ederim Enpara ilr çalışmanızı.
Bende banka kartı olarak kuveytturk kullanıyorum çok iyi ayda bir kere başka bankamatikten para çekme hakkında var ücretsiz olarak ve ptt bankamatiklerinden sürekli çekebiliyorsun 1 tl karşılığında. Birde işlem ücreti vs hic bir şey yok. İstediğin bankaya at işlem ücreti almıyor..

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi

Sektörden sektöre, siteden siteye değişkenlik gösteriyor. Ben Word kullanıyorum, puan olarak neredeyse hiçbir şey kazandırıyor. Bonus ve Maksimum kullananlar milleriyle uçak bileti satın alıyorken ben 1 yılda biriktirdiğim puanla (harcamalar yaklaşık aynı) ancak bir kutu bebek bezi/deterjan falan alıyorum.

Bu sebeple ağırlıklı harcamanızda kullandığın internet sitelerine göre bile değişkenlik gösterecek bir soru sormuşsun.
Cevabım Word hariç hepsi olur bu yüzden.

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Ing Pegasus Kart; çok fazla uçak seyahati yaptığım için hem daha fazla puan kazandırıyor hem de pegasus uçuşlarında puanlarla indirim almamı sağlıyor.
Cepteteb; bankacılık işlemleri ücretsiz, günlük faiz kazandırmasının yanı sıra havaalanında hızlı geçiş sisteminden yararlanmamı sağlıyor.
Vakıfbank; maaş anlaşması nedeni ile kullanıyorum, puan falan hak getire :)
Gördüğüm, gözlemlediğim kadarı ile en çok kampanya Bonus, World ve Maximum kartta var. Ben bonus ya da maximum tercih ederdim.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,807
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Bende banka kartı olarak kuveytturk kullanıyorum çok iyi ayda bir kere başka bankamatikten para çekme hakkında var ücretsiz olarak ve ptt bankamatiklerinden sürekli çekebiliyorsun 1 tl karşılığında. Birde işlem ücreti vs hic bir şey yok. İstediğin bankaya at işlem ücreti almıyor..
Ben ziraatin avans hesabını kullanıyorum. Hem alışverişlerden faiz almıyor hemde faizsiz yarısını bir sonraki aya devredebiliyorum. Ayrıca eft vs ücretsiz ve devlet bankalarından yani halk ve vakıf atm lerindende sınırsızca para çekip bakiye sorabiliyorum hepsi ücretsiz. Keza vakıf ve halkbank kartlarınıda aynı şekilde kullanabiliyorum. Genellikle mecbur kalmadıkça avans hesaba ellemediğimden kredi kartı daha önemli. Bonusu incelediğimde evet getirisi çok ama bp den hiç yakıt almıyorum nedense bana 2. kalite gibi geliyor birazda belki istasyonlarında kullandıkları renk kombinasyonlarından bilemiyorum :D
shell yada opette anlaşmalı bankalar sürekli değişiyor sanırım.

Son düzenleme:

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus

Sektörden sektöre, siteden siteye değişkenlik gösteriyor. Ben Word kullanıyorum, puan olarak neredeyse hiçbir şey kazandırıyor. Bonus ve Maksimum kullananlar milleriyle uçak bileti satın alıyorken ben 1 yılda biriktirdiğim puanla (harcamalar yaklaşık aynı) ancak bir kutu bebek bezi/deterjan falan alıyorum.

Bu sebeple ağırlıklı harcamanızda kullandığın internet sitelerine göre bile değişkenlik gösterecek bir soru sormuşsun.
Cevabım Word hariç hepsi olur bu yüzden.
Aslinda normal sartlarda cok onermesemde world kart dediginizin aksine ucak bileti almak icin cok avantajli
ama yapmaniz gereken kampanyalari takip etmek, aksi halde dediginiz gibi hic puan kazandirmiyor.
ornegin bazen GETIR den 50 tl alisverise 10 tl puan veriyor, ucak bileti alirken mesafeye gore yaklasik 2 ile carpiyor
Bu arada esim koc personeli oldugu icin adios premium kullaniyor, bende de var ama ben Garanti miles & smiles platinum kullaniyorum, cok uctugum ve thy elite kartim oldugu icin (elite karti korumak icin)

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
ben sadece maximiles kullanıyorum, yılda 6-7 defa uçak bileti aldığım için en avantajlısı maximiles, cinemaximum da da sürekli kampanyaları oluyor.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,283
16,185
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Ben parafly önerirm geçen ay 170 lira paraf puan verdi 1000 liraya.sgk ödemesi yaptım ücretsiz 3 e böldü.
Enpara card öneririm iki sene boyunca haziranda size 100 lira verir.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Enparada ayda 3 kere 1000₺ altı satın almaları ücretsiz taksitlendirebiliyorsunuz ki çoğu iş yeri artık taksitlerden kurtulmak istiyor.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Biz İstanbul'dayız haliye isparkı çok kullanıyoruz onun için mesela Paraf kullanıyoruz.
200 lira ve ustu her alışverişe bir adet park hakki veriyor sinirsiz kullanabiliyorsun.
Malum artik istanbulda sokak kenarları bile artık isparka bağlı. Yeni nesil değnekçiler bir nevi..
Bu arada mesela 1000 liralık bir şey alacaksak mesela 2 seferde çektirtiyorum ki 2 hakkım olsun..

Edit : Ama taksit vb. durumlarda sanki bonus daha iyi gibi geliyor bana..
ispark olayını tam anlayamadım, nasıl oluyor? aylık 200 lira üzeri alışveriş yaparsan 1 kere park etmek mi ücretsiz?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım