Hangi lastik ?

Semih Yalçın

Semih
Takipçi
25 Kas 2020
4
3
20
31
İzmir
Marka
Renault
Arkadaşlar herkese merhaba , bayadır lastik araştırıyorum alma kararı verdim bir kaç lastik arasında kaldım . Lastik boyutları 225 50 17 , araba 2.0 dizel latitude üzerinde Pirelli var .

1. Continental premium contact6 910 TL
2. Nokian powerprof 825 TL
3.yokohama blueart 725 TL

Bu 3 lastiğin de değerleri görünür de aynı hepsi yaz lastiği . Önerisi olan varsa yazarsa sevinirim . İlla şu olsun kaygım yok fiyat performans da olabilir . Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Premium Contact 5 kullandım. Yumuşak hamurlu çok uzun ömürlü olmayan bir lastik ama özellikle ıslak zemin performansı mükemmel. Diğer modeller hakkında bir fikrim yok

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
3.seçenek benim için diğerleri arasında devre dışıdır. Onun yerine Goodyear Eagle F1 Asym 5'i eklerim. Listem de tam olarak;

- Conti PC6
- Nokian Powerproof
- Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

şeklinde olur.

Bunların hepsi alanında iyi lastikler. Nokian'ın girdiği tüm testlerde sonuçları biraz dalgalı. Tam bir istikrar tutturmuş vaziyette değil. Bununla birlikte Conti ve Goodyear'ın tüm test sonuçları hemen hemen ilk üç içinde. Her iki modelin sürüş kabiliyeti oldukça yüksek.

Sonuç itibariyle bu üç modelin hepsi üst seviye, alındığında memnun eden lastikler. Aralarındaki farkları yol üzerinde anlamak pek kolay olmasa da sürüş meziyetlerinin yanında konfor da sunabiliyor olmasından dolayı Asymmetric 5'i alırdım ben olsam. Yok illa bu belirttiğiniz üç lastikten biri olsun diyorsanız da PC6.

Son düzenleme:

Semih Yalçın

Semih
Takipçi
25 Kas 2020
4
3
20
31
İzmir
Marka
Renault
3.seçenek benim için diğerleri arasında devre dışıdır. Onun yerine Goodyear Eagle F1 Asym 5'i eklerim. Listem de tam olarak;

- Conti PC6
- Nokian Powerproof
- Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

şeklinde olur.

Bunların hepsi alanında iyi lastikler. Nokian'ın girdiği tüm testlerde sonuçları biraz dalgalı. Tam bir istikrar tutturmuş vaziyette değil. Bununla birlikte Conti ve Goodyear'ın tüm test sonuçları hemen hemen ilk üç içinde. Her iki modelin sürüş kabiliyeti oldukça yüksek.

Sonuç itibariyle bu üç modelin hepsi üst seviye, alındığında memnun eden lastikler. Aralarındaki farkları yol üzerinde anlamak pek kolay olmasa da sürüş meziyetlerinin yanında konfor da sunabiliyor olmasından dolayı Asymmetric 5'i alırdım ben olsam. Yok illa bu belirttiğiniz üç lastikten biri olsun diyorsanız da PC6.
Teşekkürler cevap için , Goodyear da bakıyordum normalde sonradan zamlandi o yüzden vazgeçmiştim şuan 850 TL civarı onunda fiyatı .

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Teşekkürler cevap için , Goodyear da bakıyordum normalde sonradan zamlandi o yüzden vazgeçmiştim şuan 850 TL civarı onunda fiyatı .
Rica ederim.. Söylediğim gibi bunlar benim takip edebildiğim kadarıyla kişisel tercihim. Bir başka kullanıcı başka lastiğe daha yakın olup onu seçebilir. Saydığım üç lastik arasındaki farkları da her sürücü kullanırken ayırt edemeyecektir. Yani hepsi iyi lastikler. Goodyear Asym 5 - PC6 - Powerproof benim tercih sıralamamdır. Şimdiden size hayırlı olsun tercihiniz.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,185
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar herkese merhaba , bayadır lastik araştırıyorum alma kararı verdim bir kaç lastik arasında kaldım . Lastik boyutları 225 50 17 , araba 2.0 dizel latitude üzerinde Pirelli var .

1. Continental premium contact6 910 TL
2. Nokian powerprof 825 TL
3.yokohama blueart 725 TL

Bu 3 lastiğin de değerleri görünür de aynı hepsi yaz lastiği . Önerisi olan varsa yazarsa sevinirim . İlla şu olsun kaygım yok fiyat performans da olabilir . Şimdiden teşekkürler.
Yokohama'yı bilmiyorum. Diğerleri hakkında yazılanların altına imzamı atarım. Şu ana kadar yazılanlara alternatif olarak Falken ve Dunlop markalarına da göz atabilirsiniz. F/p ürünleridir. Dunlop kullanıyorum, memnunum.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
PremiumContact6 konfor ve ıslak zemin performansı bakımından Primacy 4 ile aynı izlere sahip gibi,ömür bakımından Primacy 4 daha uzun ömürlü sanki lakin kuru fren performansı PC6 nın daha iyi,kendim Primacy 4 kullandığım için bu şekilde karşılaştırma yaptım,diğerlerini bilmiyorum.

Semih Yalçın

Semih
Takipçi
25 Kas 2020
4
3
20
31
İzmir
Marka
Renault
Rica ederim.. Söylediğim gibi bunlar benim takip edebildiğim kadarıyla kişisel tercihim. Bir başka kullanıcı başka lastiğe daha yakın olup onu seçebilir. Saydığım üç lastik arasındaki farkları da her sürücü kullanırken ayırt edemeyecektir. Yani hepsi iyi lastikler. Goodyear Asym 5 - PC6 - Powerproof benim tercih sıralamamdır. Şimdiden size hayırlı olsun tercihiniz.
Goodyear aldım :)

Semih Yalçın

Semih
Takipçi
25 Kas 2020
4
3
20
31
İzmir
Marka
Renault
Hayırlı uğurlu olsun hocam. Allah kaza bela göstermeden kullanmayı nasip etsin :) Lastiği tecrübe ettikten sonra deneyimlerinizi aktarabilirseniz bizlere de iyi bir geri bildirim olmuş olur.
Eyvallah sağol , gelsin biraz kullandıktan sonra yazarım mutlaka alacak arkadaşlara bir nebze katkımız olur .

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım