Hangi Motoru Alayım ?

Motor Kullanırken Kask ve Ekipman Takıyor Musunuz

• Kullanılan toplam oy
    28
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Arkadaşlar bu başlığın altında , hangi motor daha iyi , hangisini alsam diye sorarak paylaşalım . Buralar hep mt-07 olacak :D @surmeklazim burada size çok iş düşecek :)
dip not : motorum yok :D

surmeklazim

Profesör
Moderatör
Yayın Yönetmeni
8 Eyl 2016
70
273
1,210
32
İstanbul
Anket biraz saçma olmuş gerçi ama foruma halen motosiklet başlığı gelmeyince açmak da farzdı artık :)

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Üniversitede durumum el verirse motora başlamayı düşünüyorum, o zaman olmazsa da maaş almaya başlayınca kesin kafamda var.
Büyük ihtimal başlangıç tercihimi YBR125' den yana kullanırım.
Herşeyden önce de ekipman benim için. He gidipte yarış pantolonuyla falan da binemem tâbi ybr' ye ama; en azından kask, eldiven, mont, zırh, dizlik kesin olur.

Bu ekipman olayı benim için aynı emniyet kemeri gibi hatta ondan bir tık üstte hissettirdikleri açısından. Böyle giyince hem güvende hissediyorsun hemde çok şekil görünüyorsun bana göre

Bir de ben ekipman takan motorcuya daha çok önem verildiğini düşünüyorum. Misal trafikte sıkıştık, yanıma kasksız çakal bir eleman gelse hayatta açmam önünü fakat ekipmanı tam has bir motorcu gelse hemen çekilir veririm yolunu.

Motorsiklete ne kadar şeytan icadı da denilse, bulunduğumuz zaman diliminde sürüş hisleri öldürülen otomobillere tercih edilecek, sürücüler için bulunmaz bir nimet bir zevk kaynağı bana göre. Hâlâ mekanik hislerin korunduğu araç sınıfı motosiklet. Esp temelli otomobiller mi, yoksa böyle dizleri değdire değdire viraj kasmak mı ? Seçim sizin. :D

Tercihim naked makinelerden yana benim de. Ayrıca MT-07 severiz. :D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,600
18,385
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yanlış oy bastım.Ekipmam kullanmama bastım.Mont dizlik ve kasksız ve eldivensiz hayatta binmem.Motor da scooter.2015 Honda Pcx 125cc.Sorunuz varsa cevaplayabilirim.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Motorum yok ama olsaydı herhalde full ekipmanlı kulanırdım diye düşünüyorum :)

surmeklazim

Profesör
Moderatör
Yayın Yönetmeni
8 Eyl 2016
70
273
1,210
32
İstanbul
Üniversitede durumum el verirse motora başlamayı düşünüyorum, o zaman olmazsa da maaş almaya başlayınca kesin kafamda var.
Büyük ihtimal başlangıç tercihimi YBR125' den yana kullanırım.
Herşeyden önce de ekipman benim için. He gidipte yarış pantolonuyla falan da binemem tâbi ybr' ye ama; en azından kask, eldiven, mont, zırh, dizlik kesin olur.

Bu ekipman olayı benim için aynı emniyet kemeri gibi hatta ondan bir tık üstte hissettirdikleri açısından. Böyle giyince hem güvende hissediyorsun hemde çok şekil görünüyorsun bana göre

Bir de ben ekipman takan motorcuya daha çok önem verildiğini düşünüyorum. Misal trafikte sıkıştık, yanıma kasksız çakal bir eleman gelse hayatta açmam önünü fakat ekipmanı tam has bir motorcu gelse hemen çekilir veririm yolunu.

Motorsiklete ne kadar şeytan icadı da denilse, bulunduğumuz zaman diliminde sürüş hisleri öldürülen otomobillere tercih edilecek, sürücüler için bulunmaz bir nimet bir zevk kaynağı bana göre. Hâlâ mekanik hislerin korunduğu araç sınıfı motosiklet. Esp temelli otomobiller mi, yoksa böyle dizleri değdire değdire viraj kasmak mı ? Seçim sizin. :D

Tercihim naked makinelerden yana benim de. Ayrıca MT-07 severiz. :D

Eskiler ekipman konusunda çok yakınır :) Şimdilerde günlük de giyilebilecek çok güzel pantolonlar var, gayet normal bir kot gibi ama iç kevlar astarlı, diz ve kalça korumalı pantolonları 150-200tl gibi bir fiyata alabiliyoruz.

Bende de ehliyet kemeri hissiyatı veriyor, hatta kaskım takılıyken daha rahat hissediyorum.

Hissiyat konusu zaten motosikleti motosiklet yapan olay :)

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Bende 2006 model Honda Beat vardı 100 cc sattığıma o kadar pişmanım ki anlatamam :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben bu it köpeğe karşı, motorsiklet kullanaların endişelerini merak ediyorum. Şimdi Motor ekipmanları itin köpeğin ısırmasına, sapığın ayyaşın ve bilimum cani herifin bıcağına yumruğuna karşı bir rezistan sağlıyormu. Motorun hıyarın biri çarpsa, üstündeki full ekipman ile rahat bir şekide dayak atabilirmiyiz.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Ben bu it köpeğe karşı, motorsiklet kullanaların endişelerini merak ediyorum. Şimdi Motor ekipmanları itin köpeğin ısırmasına, sapığın ayyaşın ve bilimum cani herifin bıcağına yumruğuna karşı bir rezistan sağlıyormu. Motorun hıyarın biri çarpsa, üstündeki full ekipman ile rahat bir şekide dayak atabilirmiyiz.

Abi çok güzel kafa atılıyor kaskla. Denemeyi düşünüyorum ileride, sağlam bir kafayı hakeden öküz çok trafikte.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Barkın abimizin meşhur bi sözü vardı , ekipmanlı motorcunun dayak yediğini henüz görmedim diye , deneme bence...

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai

He sen ben dövebilir miyim diye sormuşsun şimdi anladım. O zor, kavgada kaskı çıkarıp giren motorcu yok. Kaska da kafa, yumruk felan işlemiyor. O yüzden en iyisi mutlu mesut herkesin yoluna gitmesi. :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
He sen ben dövebilir miyim diye sormuşsun şimdi anladım. O zor, kavgada kaskı çıkarıp giren motorcu yok. Kaska da kafa, yumruk felan işlemiyor. O yüzden en iyisi mutlu mesut herkesin yoluna gitmesi. :D

Hayır yahu, Ben full ekipman giyip adamı dövebilirmiyim. Yumruk ve bıcak levye gibi şeylere karşı kotuyormu. Bizim istanbul bir sürü Kro adam dolu. full plate armor varmış gibi dolanabilirmiyim. Öz güven veriyormu.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Valla o biraz kişisel olur , yani ben normalde de kavgadan kaçmam direk Dalarım , onu giysem ters bakanlara bile dalarım :D öz güven verir yani bence , korunacağını biliyorsun sonuçta , harbi iyi korur kaliteli olanları

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Hayır yahu, Ben full ekipman giyip adamı dövebilirmiyim. Yumruk ve bıcak levye gibi şeylere karşı kotuyormu. Bizim istanbul bir sürü Kro adam dolu. full plate armor varmış gibi dolanabilirmiyim. Öz güven veriyormu.
Abi özgüveni bilmem de büyük ihtimal i10' un içinden ekipmanla çıkarsan sana gülmekten kavga çıkarmayı unutabilirler. :D

Onun dışında katana bir alternatif olabilir. Katana ile sosyal deney yapan bir motorcu vardı hatta millet kılıcı görünce R çekiyordu hemen. Yalnız göstermekten ve kullanmaktan çekinmemen lazım, kılıç kınından çıktıysa bir yere saplamadan geri sokulmaz. :)

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Böyle bir şey için ekipman yerine biber gazı kullanabilirsin . Direk etkisiz hale getirir . Ama bence hiç gerek yok , özellikle Büyükşehir'de eyvallah çekmeyi bilmek lazım bazen ama çok da salça olursa falan hangi eli kullanıyorsan onu geliştir iyice koy çenesine tamamdır :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Abi özgüveni bilmem de büyük ihtimal i10' un içinden ekipmanla çıkarsan sana gülmekten kavga çıkarmayı unutabilirler. :D

Onun dışında katana bir alternatif olabilir. Katana ile sosyal deney yapan bir motorcu vardı hatta millet kılıcı görünce R çekiyordu hemen. Yalnız göstermekten ve kullanmaktan çekinmemen lazım, kılıç kınından çıktıysa bir yere saplamadan geri sokulmaz. :)

Yahu, ne i10nu, Pulsar 150 Ns almayı düşünüyorum. Arabayı elden çıkartmam söz konusu olabilir. Çünkü Ev almak istiyor hanım. O yuzden i10 numu tutabildiğim kadar tutmaya çalışacağım. Sonra gelsin pulsar.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Yahu, ne i10nu, Pulsar 150 Ns almayı düşünüyorum. Arabayı elden çıkartmam söz konusu olabilir. Çünkü Ev almak istiyor hanım. O yuzden i10 numu tutabildiğim kadar tutmaya çalışacağım. Sonra gelsin pulsar.
He şimdi taşlar oturdu. Abi motorla öyle hypermilling kasacam diye uğraşırsan çok salça olurlar, her an tetikte olman lazım böyle aralara dalacaksın, makaslara gireceksin, devir çevire aragaz vere vere gitmen gerekecek. Çok stresli bir iş, sen naif sakin bir adamsın videolarda öyle gözüküyor o günler geride kalacak sanırım. İstanbul gibi bir şehirde motor kullanacaksan çelik gibi sinirler, şimşek gibi refleksler ve taş gibi bir sabra ihtiyacın var. Ben işin dalgasındaydım ama sen cidden motora geçiyormuşsun. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım