Hangi Oto Yıkamacıları Tercih Ediyorsunuz?

mcb

Murat
Profesör
Beğeni puanı
503
Marka
Mercedes
Selamlar,

sitede aradım ancak bulamadım. O nedenle güzel bir database olabilecek bir konu açmak istedim. En memnun kaldığınız oto yıkamacılar nereler? Belki yakınlardaysak bize de bir rehber olur. Her yerde mantar gibi oto yıkamacı var ancak hangisi iyi hangisi kesinlikle uzak durulmalı nerede arasam bulamıyorum. Google'da ya hiç yorum olmuyor ya fake yorumlarla 5 yıldız alan yerler oluyor.

Kendi adıma İstanbul'da şu ana kadar AutoClub ve Sonax'tan normal yıkamalarda genelde memnun kaldım ben mesela. Ancak AutoClub Bostancı şubesini pek sevmemiştim. Çalışanlar herkesten yapışır derecede bahşiş istiyordu. Güzel temizlenmişse bahşiş de verirsin ama herkes vermek zorunda değil bence. Bu kadar ısrar kıyamet de gözünde düşürüyor insanın aldığı hizmeti. Hele bir de markalaşmış yerlerde göze batıyor. Şu ana kadar en iyi hizmeti Güneşli Sonax'ta aldım diyebilirim. Çalışanlardan sahibine çok ilgililerdi ve araba gerçekten çok güzel temizlenmişti. Bu konuştuklarım hep standart iç dış yıkama için tabii. Sizin sevdiğiniz yerler neresi?

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
Beğeni puanı
376
Marka
Volkswagen
Dış için Tünel Yıkama olan istasyonlar. Kimseyle uğraşmıyorum Makina sağolsun tazyik+köpük+fırça+durulama+cila+kurulama yapıp gönderiyor Mis :) Hem de 10-15 TL

mcb

Murat
Profesör
Beğeni puanı
503
Marka
Mercedes
Hiç kimse bahşiş vermek zorunda değil , bahsi geçen firmalar kurumsal firmalar . Genel merkeze durumu bildiriniz ...

Ben ise , kendim yıkayanlardanım :)
bir daha gitmemeyi tercih ettim onun yerine :D

alkın

Elit Apaçi
Beğeni puanı
265
Marka
BMW
ankara’da buharlı yıkama yapan birlik mahallesinde “alc oto yıkama”yı herkese kesinlikle öneririm.
buhar sayesinde el girmeyen yerler de tertemiz oluyor.
iç-dış fiyat 35₺ ancak hem gayet özeniyorlar hem de buhar baya bi fark yaratıyor.
tavsiye ederim.

yakkocan

Yakup ÖZER
Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
155
Marka
Yok
Ben kendim yıkıyorum benzinlikte. Ama sadece suyunu kullanıyorum. Köpüğü kendi malzemelerimden kullanıyorum.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
Beğeni puanı
21,137
Marka
Skoda
Hiç yıkamaya araba vermedim, özellikle iç mekan temizliği (koltuk döşemeler falan) için Ankara içi öneri alabilirim fiyat/performans oranı en büyük kriterimdir :D onun dışında normal yıkamamı 15 litre suyla kapının önünde yapabiliyorum

yakkocan

Yakup ÖZER
Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
155
Marka
Yok
Hiç yıkamaya araba vermedim, özellikle iç mekan temizliği (koltuk döşemeler falan) için Ankara içi öneri alabilirim fiyat/performans oranı en büyük kriterimdir :D onun dışında normal yıkamamı 15 litre suyla kapının önünde yapabiliyorum
Meguiars Şaşmaz var Ankara Şaşmazda. Basık Çocuk Works var yine Şaşmazda. İkisininde işçilikleri kaliteli.

Son düzenleme:

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
Beğeni puanı
793
Marka
Volkswagen
%80 kendim yıkarım. Uzun yol dönüşlerinde sadece yıkatırım veya içi çok pis olursa. O da sonax'a yıkatırım veya Ümraniye'de Meydan AVM'nin otoparkında yıkamacı var orası da fena değil.

mcb

Murat
Profesör
Beğeni puanı
503
Marka
Mercedes
%80 kendim yıkarım. Uzun yol dönüşlerinde sadece yıkatırım veya içi çok pis olursa. O da sonax'a yıkatırım veya Ümraniye'de Meydan AVM'nin otoparkında yıkamacı var orası da fena değil.
sonax'ta hangi şubeye gidiyorsunuz?

AHU

Profesör
Destekçi
Beğeni puanı
1,259
Marka
Audi
Evdeysem kendim,işim varsa ya da profesyonel bir temizlik istiyorsam genelde avm yıkamacılarına ya da isim yapmış yerlere bırakırım.Şuana kadar yaptıkları işi beğenmediğim olmadı ama pahalı bulduğum oldu.

alfhonso

Hakan BIÇAK
İnfazcı
Yönetici
Admin
Beğeni puanı
60,678
Marka
Opel
Denizli'de kampüs oto var, oraya gidiyorum araba çok kötü durumdaysa. değilse sürücü pisti shell şubesine gidip kendim yıkıyorum.

furkankaya585597

Profesör
Beğeni puanı
1,049
2 kova, eldiven, kurutma havlusu, 2-3 tane miktofiber bez, bir de cilalı şampuan tercih ediyorum kafam rahat ediyor.

CetinAdam

Profesör
Beğeni puanı
114
Marka
Honda
Kendim hallederim o işleri, genelde her dışarı çıktıgımda ya da 2 seferde bir alt yıkama dahil yapar öyle çekerim garaja. Arabam telefonum ve ayakkabım çok hassasım bu üç eşyamda.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Profesör
Beğeni puanı
439
Marka
Volkswagen
IMG_20200714_154921-min.jpg

2 3 senedir Point Bornova Shop&Wash'a götürüyorum. Fiyat biraz tuzlu ama çok güzel yıkıyorlar. Bugün 45₺ verdim. KaStyle'in sahipleri burayı işletiyor.