KAPALI Hangi Otomatiği Almalıyım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fzterden

Takipçi
16 Eyl 2019
4
0
10
32
Kahramanmaraş
Marka
Opel
Arkadaşlar herkese merhaba yeni katıldım aranıza otomatik araç almak istiyorum fikirlerinizi bekliyorum.
Öncelikle aracımla 130 km yola git gel yapacağım aylık ortalama 1800 1900km arası kullanımım olacak. Beklentim hepsinden olsun tarzı performans tasarruf konfor .
Bütçem 90 110 arası ama zorlayıp 130 da çıkabilirim.
Aklımda şuan Focus Astra 308 Golf Leon ve Civic var.
Astra yı bir tık önde tutuyorum ama onunda uzun yoldaki konforu beni tatmin etmedi.
Focus ikinci seçeneğim ama onunda şanzımanın yarı otomatik masraf çıkarma riski soru işareti. Yakıt dizel veya lpg olabilir performansı üzmesin yeter

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
yaptığınız listede focus ve 308 ikisi arasında bir tercih yapardım başka bir tercih isterseniz 2019 toyota corolla inceleyin

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,644
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
1- 308
2- ASTRA

üzmeyecek ve her ihtimale cevap verecek araçlardır gözümde :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Mazda 3 dizel otomatik dusunebilirsiniz. Astra'nin uzun yol konforu memnun etmediyse performanstan bir miktar taviz verip insignia dizel otomatik bakabilirsiniz. Bunlar hem saglam sanzimanli hem de uzun yol konforu, surus zevki iyi makineler.

Aracinizi daha cok uzun yolda kullanacaksaniz listelediginiz araclardan cift kavrama olanlara da yonelebilirsiniz. Cift kavramalar dur kalk trafiklerde sıkıntılı olabiliyor. Uzun yol suruslerinde kullanimdan kaynakli problem ihtimali dusuk. Bunlara ragmen yinede almam derseniz 308 - astra ikilisinden once en temiz olani hangisiyse ona yonelin derim. Temizlik haricinde de tercihim astra olur.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
civic dizel ile benzinli otomatiği farklı onu belirtmek istedim egae 1.6 etorque otomatik seçeneklerde yok ama aisin marka tam otomatik çok sağlam japon şanzıman var test edilmiştir

Fzterden

Takipçi
16 Eyl 2019
4
0
10
32
Kahramanmaraş
Marka
Opel
civic dizel ile benzinli otomatiği farklı onu belirtmek istedim egae 1.6 etorque otomatik seçeneklerde yok ama aisin marka tam otomatik çok sağlam japon şanzıman var test edilmiştir
Egea dizel otomatik kullandım kayınbaba da var şanzıman biraz kararsız geldi bana tepkilerde yavaş birde 120 den sonra çok bariz rüzgar ve yol sesi alıyor o yüzden direk eledim onu

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Egea dizel otomatik kullandım kayınbaba da var şanzıman biraz kararsız geldi bana tepkilerde yavaş birde 120 den sonra çok bariz rüzgar ve yol sesi alıyor o yüzden direk eledim onu
Egea'nın dizellerinde DCT çift kavrama şanzıman var. 1.6 benzinlileri ise tork konvertörlü. 1.6 benzin + otm şanzıman kombinasyonu ABD pazarında da bire bir şekilde Dodge Neon olarak satılıyor. ABD'lilerin konforlu ve dayanıklı otm. şanzıman beklentilerini karşılayan bir araç.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım