Hangi yakıt türünde araç tercih edilmeli?

Hangi yakıt tercih edilmeli?

• Benzin

• Dizel/Motorin

• LPG

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Denizyagmur012

Profesör
8 Eyl 2016
376
212
1,145
26
Tokat
Arkadaşlar ilk anket benden :))

Belki basit bir soru ancak uzun veya kısa vadede biz takipçiler olarak bilgileneceğimiz bir anket olabilir.

Fakat yanlış anlaşılma olmasın şu anki kullandığınız araç değil, km başına yakılan krş,tasarruf imkanı,sürüşe etkisi,bakım masrafı, tehlike riski vs. olarak hangi yakıt türünde araç tercih edilmeli?

Cevap verip aşağıda açıklarsanız aydınlabiliriz

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
benzin: kefye keder. diğer iki yakıt türü TR şartlarında cebe yarar sağlasada kısa ömrümdeki zevkimi öldürmesine izin veremiyorum. belki ileride değişir..

funtroverted

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
122
157
1,235
32
-Dizel araçların fazla km yapacak kurumsal işleri olan kişiler için uygun olduğunu düşünüyorum. Sesli çalışması da dezavantaj.Bakım maliyetinin fazla olduğu düşüncesi de cabası ama ülkemizde çok tutulmaları da ikince elde bir artı.
- Lpgli araçların ise uyum sorunu ve kapalı otoparklara alınmama problemi benim açımdan güvenlik olarak can sıkıcı. Masraf olarak yakıtta benzinli araca göre daha uygun olması ve aynı keyfi sağlayabilme olasılığı daha yüksek. Ama güvenlik açısından daha dusuk seviyede olması bir dezavantaj.
- Benim cevabım olan benzinli araçlar ise sürüş zevki ve sorunsuzluk açısından daha makul geliyor bana.

ceyhansuyu

Panpa
8 Eyl 2016
499
1,229
2,520
38
Benzinliyi tercih ederim ama dizel araba fiyatları benzinliye yaklaşırsa dizeli de tercih edebilirim.

burakcan_tt

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
43
29
595
İstanbul
Marka
Nissan
atmosferik motorlu benzinli aracım var şehiriçi 50 krş yakmasından dolayı tüp taktırdım 1 yıldır tüplü kullanıyorum her avm nin kapalı otoparkına da giriyorum en ufak sorun da yaşamadım bugüne kadar uzun yolda 20krş yakıyo dizelle benzin arasındaki yaklaşık her markada bulunan 10 milyarlık farkı göz önünde bulundurcak olursak benzin alıp 2 bin tl ye tüp taktırmanın daha avantajlı olcağını söylerim

serdarakbg

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
12
1
595
Benzin en temizi ama Türkiye şartlarında az yakan bi dizel her türlü önde

sdt

Profesör
8 Eyl 2016
108
116
1,185
Yaptığın km ye ve bütçeye bakar o işler.. şartlar uygunsa tabiki benzin kim zevk için lpg takar ki?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım