AÇIK Hangisi Mantıklı 🤔 Yaris Cross Hybrid vs 2008

Sinistra

Elit Apaçi
16 May 2019
69
36
970
43
Marka
Volkswagen
Herkese selamlar. Eşimin 5 yıldır kullandığı 2015 manuel 1.2 TSİ comfortline 50000 km deki golfü değiştirmeyi düşünüyoruz. Aslında eşim golfünden de memnun ancak şu crossover modası aklını çeliyor.
Golf den sonra Peugeot 2008 active 1.2 otomatik mi yoksa Yaris Cross 1.5 hibrit dream arasında kaldık ancak bu araçlar izolasyon ve golfün verdiği konfor ve güveni verebilir mi değiştirirsek pişman olurmuyuz yada hangisini seçmeliyiz kararsız kaldık. Ayrıca bu son fosil yakıtlı aracımız olur diye düşünüyorum. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
222
349
1,085
29
ankara
Marka
Ford
alınır mı alınır. mantıklı mı mantıklı. sonuçta 7 senelik bir aracın modelini yükseltiyorsunuz. fakat segment düştüğünüz de bir gerçek. golf 7 neredeyse eksiksiz bir araçtı kendi sınıfında. bu araçlara bindiğinizde ister istemez "b segment" hissettirecektir. bu iki araç arasında turbo olması nedeniyle 2008 i tercih ederdim. fakat b crossover segmentinde favori araçlarım şahsen puma ve makyajlı t roc...

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
2015 golftense 2022 Yaris cross kesin daha güvenlidir onu madde dışı bırakmak gerek.Konfor yalıtım olarak test edip görmenizde fayda var.Herhalde forumda da Yaris Cross test eden yoktur şuan için.2008 ise macera aramadan 2022 VW polodan beklentinizi yüksek oturuş pozisyonuyla sunar size artısı o olur

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Her türlü geçilir. Özellikle güvenlik konusunda Yaris Cross eksiksiz donanım sunuyor. Performans ve iç/dış tasarım konusunda ise 2008 önde. Yol tutuş konusunda ikisini de deneyimlemedim, denemeden ezbere konuşamam o konuda. Konfor ve iç hacim genişliği konusunda ise ikisi de Golf'ün gerisinde kalacaktır.
Şahsen ikisi arasında seçim yapacak olsam hybrid motor nedeniyle Yaris Cross seçerdim. Fosil yakıttan elektrifikasyona meylettiyseniz, geçiş süreci olarak sizin için de daha doğru tercih olacaktır.

Sinistra

Elit Apaçi
16 May 2019
69
36
970
43
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar bu gün eşimle birlikte dolaştık ve şöyle birşeyle karşılaştık; puma, 2008, yaris cross malzeme kalitesi iç hacim ve izolasyon ve hani şu vw efsane tokluk hissi😂 veremiyor bi miktar 2008 iç hacim ve malzeme kalitesi ile yakın durdu sanırım tamamen alakasız ama yeni golf e TSİ 1.0 life alcak gibiyiz ama tam netleşmedi son kez 2008 e bakıcaz yine aşağı yukarıfiyatlar birbirine yakın gibi bütçemizde buraya kadar yetiyor.

Son düzenleme:

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
596
719
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Son fosil yakıtlı aracınız olması bence zor gibi. Neyse.

İki araba da çok yakın zaten.
Biri Turbo Benzin , biri Atmosferik + Elektrik motoru
(onu da turbo gibi sayabiliriz aslında , sonuçta atmosferik motorun alt devirlerini dolduruyor)

Daha önemli seçim bence şanzıman.
Biri Tork konvertörlü , biri CVT.

Bu arada ikisi de (uzun yolda - virajda - yüksek hızlarda) C segment düzgün bir arabanın verdiği güveni vermez.

2000 model Focus 1 dahil.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım