Hanımcılıkta zirve ve bmw den poloya

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Selam arkadaşlar geçen hafta ani bir kararla vw polo 1.0 tsi dsg aldık.
Alım hikayemizi anlatıp gevezelik yapmak istiyorum zira foto ekliyemedim zaten eklesemde stock bir polo ve yakın zamanda sinan beyde testini yaptı zaten.Pazar günü nişanlımın düğün ucuza geliyor gelinliği kiralattın dırdırına kalmadan hadi seat ibiza bakalım sana diyip kandırma bahanesiyle altur yetkili satıcısına gittik.Açıkça söyliyim seat ibizaya binince oluşan ve hissettiren kalitesizlik hissi oldukça üzücü.isterse fırlatan koltuk koysunlar özellik olarak ne yazıkki bu algıyı en azından frda kırsalardı.Fiyat bandında 1.0 tsi dsglerde fiyatların 87 lerden başlaması (dolu paketler)nedeniyle birde poloya bakalım dedik.Ordaki hanfendi ise poloya bakmayın onlar 100 binden başlıyor dedi.Alturda vw de umut beyi bulduk ve ne yalan söyliyim ülkenin haline her türlü üzüldüm.Daha önceden şımarık vw satıcılarına hepimiz denk gelmişizdir limitli sayıda gelen tok kapı sesli otomobiller nedeniyle satış temsilcileri ukalalaşmışlardı.Hatta 2012 ekim ayında golf 7 alıp ordaki kadının (ankara doğuş oto) babama terbiyesizliği nedeniyle golfü bırakıp clio aldık(gerçekten meyilimiz vardı heralde yoksa bu düşüş hayra alamet değil).neyse yine konudan saptık adamlar etrafımızda 4 dönüyorlar içecekler geliyor falan filan.Bize comfortline 1.0 tsi dsg 85.600 e bırakabilceklerini söylediler .Sahibindende sanırım bu fiyata ikinci el yok.Arabada sis farı olmasını istemem sebebiyle highline paketine kaydık(tabiki sis farı için değil bahane bulamadım başka)ve 2018 highline paketi 93900 e bırakabileceğini söyledi.Gizem ise özellikle poloyu çok beğendi çünkü iç mekan kalitesi leon ve astrayla aynı ama tabiki bir c sınıfı araba değil mesela kapı içleri tamamen sert plastik.Tamamen derken TAMAAAMEN.Bu arada tamaşdan fiyat aldık kendileri highline led farlı geri görüş kameralıyı 91400 e verebileceğini söyledi(ingilizlerinde dediği gibi omg)gittim aldım.Ama arabaya para vermedim .Şöyle oldu sadece 20 bin liram var dedim olsun hasan bey siz onu verim biz arabanın faturasını keselim gerisini sonra verirsiniz dedi sırf hırboluğuna geri kalan parayı cuma günü verdim fatura ise nisanda verildi.
Evet bu arabalar bu fiyatlar etmez clioda dizel alınırdı i20 de daha dolusu alınırdı fiesta daha iyi yol tutuyor ama sıfır araba alıcaktık gizeme alıcaktık ve arkadaşlar kadınlar sadece tipine bakıyor beğendi aldı yani ona göre ekstra özelliği olmuş umrunda değilki.
Kendim 2010 trafiğe çıkışlı bmw 3 kullanıyorum ve ufak bir kıyaslama yapmak istiyorum ikinci el bir 2011 d sınıfı hatta lükse giriş bir bmwye göre artısı eksisine geçicek olursam.Benim arabanınkapısının içi kauçuk kaliteli bir metalimsi plastik altında deri onun altı dolgu plastik her yer kalite .ama gitmiyor.öyle işte foto ekliyemedim o sorunu çözebilrsem eklicem söz veriyorum

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
CC3C49E4-12D6-47C9-9E7F-0DE63FBC0A76.jpeg
299527BF-E5B7-406B-B984-D0B24D5E67C1.jpeg
36CD3FEB-97EF-4B57-8E10-03221ABCF2E0.jpeg

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Hayırlı uğurlu olsun. Benzer bir durumu bende yaşıyorum, kadınların birçoğu (genellemekten nefret ediyorum ama öyle) arabanın özelliklerine kullanışlılığına vs bakmıyorlar. Tek önemsedikleri şey görünüşü. Hem mutluluklar hem de kazasız belasız sürüşler dilerim:)

328i

Asfalt Kurutucu
8 May 2018
13
33
645
24
Mersin
Marka
BMW
Hayırlı olsun :) yeni kasanın fiyatının biraz uçuk olduğunu düşünsem de sizin söylediğinize göre piyasanın altında bir fiyata denk gelmiş. Bu arada kendi aracınız da hoşuma gitti stock duruşu filan :) ama plaka 'ben duvara çarptım' der gibi bakıyor objektiflere :D

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Kız arkadaşımla araba muhabbeti yaparken polo nasıl dediğimde direksiyonunun yoldaki tepkisi çok çirkin ben fiestami seviyorum demişti. En son kasanın bi altı makyajlı 1.6 atmosferik vardı sanırım. Ah ulan.. O günler aklıma geldi.
Polo hayırlı olsun yazıyı okurken başlarda inşallah beyaz değildir demiştim sonlara yaklaştıkça kesin beyaz diye tahmin ettim. Harbiden de beyazmis

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Kız arkadaşımla araba muhabbeti yaparken polo nasıl dediğimde direksiyonunun yoldaki tepkisi çok çirkin ben fiestami seviyorum demişti. En son kasanın bi altı makyajlı 1.6 atmosferik vardı sanırım. Ah ulan.. O günler aklıma geldi.
Polo hayırlı olsun yazıyı okurken başlarda inşallah beyaz değildir demiştim sonlara yaklaştıkça kesin beyaz diye tahmin ettim. Harbiden de beyazmis
Buzdolabı beyazı.gri yada kırmızı olsun istemiştim yalan yok kırmızı olsa bizim hanımın araba derdim griside yakışıklı ama şimdilik tek tesellim Beşiktaşlı olmaları :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Allah kaza bela gostermesin hocam. Hanimlarin tercihleri ve begenileri bizlerden oldukca farkli olabiliyor. Aslinda bazen hanimlar kadar az kriterli ve net bakmak istemiyor degilim su otomobil secimi mevzularina. Ince eleyip sık dokudukca, kriterler cogaldikca tatmin olmak ve tercih yapmakta zorlasiyor. Alinir alinmaz ikilemini bir kenara birakip yeni aracinizin tadini cikarmaya bakin derim..

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Günahıyla sevabıyla artısıyla eksisiyle ne aldığınızı ve neden aldığınızı bilerek size en uygun koşullarda en uygun seçeneği tercih etmişsiniz. Bize iyi günlerde kazasız belasız kullanmayı dilemek düşer :) Bu arada hanımcılık kutsalımızdır. =)

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Hanımcılık dedikten sonra akan sular durur arkadaş. Ben hanımcılıktan sosyete mantısı yapmış adamım. Hanımcılık önemli. :D

Güle güle kullanın hocam, ekonomi malum, bu paralar etmez filan eyvallah da, bi daha da gelmiyoruz yani dünyaya. Allah kaza bela vermesin.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Araçla ilgili ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.daha öncedende bahsetmiş olduğum 0.9 clio ve kendi sahip olduğum 2011 bmw 3.16 i ilede kıyaslamalar yapıcam.ben genelde karamsar bir adamımdır o yüzden arkadaş sende köpeğin kulağına soktun diyenler olabilir.Clio 0.9 ile hız sabitleyici ile 90 a sabitleyince 3.9 yakmıştı araba poloda 110 a sabitleyince 5.7
90 a sabitleyince 5.1 yakıyor.kendimi övmek istemem ama bmw yi 5.4 fiesta 1.5 tdci i 2.9 lara düşürmüş adamım (88 km hızla sinoptan izmire tek depoyla).yani araba gösterdiği gibi az yakmıyor sinan beyinde dediği gibi.tabi aranızdan 5.1 yakıyor Allah’tan belanı mı istiyorsun gibi cümleler duyucam ama neyse ben anlatmaya devam ediyim.şehir içi klima açıkken ve araba doluyken 9 un altında yakması imkansız özellikle şehir içinde 3.16 i ye 10 litre yaktıran birisi olarak iki segment düşünce ve teknoloji harikası denilen 1.0 tsi motora geçince belkide beklentimi çok yüksek tutmuşum.zaten beklediğim değerler 4.5 -7.5 tu yüzde 10 sapma olmuş olabilir .Arabanın ambians aydınlatmalarında sorun yaşıyorum zira durup duruyor kapılardaki çalışmıyor bazen.birde belki yanlıştır ama ben bmw ile parkederken araba geri giderken bir anda d ye alıp öne doğru giderdim ve sanki düz vites araba kullanıypr gibi sarsıntısız olurdu bunda oda yok bilenler uyarabilirmi beni .ekstra olarak yaşadığım bir sorunu daha paylaşıcam ön cam suyu 4 saniye sonra geliyor evet vidyoda atıcam su atmaya basıyorsunuz ve 4 saniyr sonra su geliyor 1001 1002 1003 1004 gerçekten uzun bir süre belki de eski de olsa diğer araba şımarttı beni.Birde özel olucak ama eşim tam bir uykucudur bmw ile bahçelievlerden karaköye giderken uyurdu şimdi 1000 km (bin km ) geldik ve hiç uyuyamadı :)) .kıyaslama yapma sebebim iki arabanın eşit fiyatlarda olması ve sinan beyin testtedr dediği gibi sıfır bir polo mu yoksa ikinci el bir d serisi mi alınabileceği ile ilgili aklında kuşku olanlar düşünebilir.ayrıca bu arabada bagajı kapatmak çok zor arkadaşlar iki hamle gerekiyor ve bagajda tok kapı sesi yok :).ön konsolda fotoğraf oynatabiliyor olmak güzelken 13 saat nişan fotolarımın dönmesi biraz gözümü yordu :)).neyse keşke iki araba istanbulda olsaydıda sinan bey ikisinide aynı anda test etseydi en azından bu fiyata polo almam d segmenti alırım diyenlere güzel bir test olurdu ama .neyse yine uzun bir yazı yine gevezelik...

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Araçla ilgili ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.daha öncedende bahsetmiş olduğum 0.9 clio ve kendi sahip olduğum 2011 bmw 3.16 i ilede kıyaslamalar yapıcam.ben genelde karamsar bir adamımdır o yüzden arkadaş sende köpeğin kulağına soktun diyenler olabilir.Clio 0.9 ile hız sabitleyici ile 90 a sabitleyince 3.9 yakmıştı araba poloda 110 a sabitleyince 5.7
90 a sabitleyince 5.1 yakıyor.kendimi övmek istemem ama bmw yi 5.4 fiesta 1.5 tdci i 2.9 lara düşürmüş adamım (88 km hızla sinoptan izmire tek depoyla).yani araba gösterdiği gibi az yakmıyor sinan beyinde dediği gibi.tabi aranızdan 5.1 yakıyor Allah’tan belanı mı istiyorsun gibi cümleler duyucam ama neyse ben anlatmaya devam ediyim.şehir içi klima açıkken ve araba doluyken 9 un altında yakması imkansız özellikle şehir içinde 3.16 i ye 10 litre yaktıran birisi olarak iki segment düşünce ve teknoloji harikası denilen 1.0 tsi motora geçince belkide beklentimi çok yüksek tutmuşum.zaten beklediğim değerler 4.5 -7.5 tu yüzde 10 sapma olmuş olabilir .Arabanın ambians aydınlatmalarında sorun yaşıyorum zira durup duruyor kapılardaki çalışmıyor bazen.birde belki yanlıştır ama ben bmw ile parkederken araba geri giderken bir anda d ye alıp öne doğru giderdim ve sanki düz vites araba kullanıypr gibi sarsıntısız olurdu bunda oda yok bilenler uyarabilirmi beni .ekstra olarak yaşadığım bir sorunu daha paylaşıcam ön cam suyu 4 saniye sonra geliyor evet vidyoda atıcam su atmaya basıyorsunuz ve 4 saniyr sonra su geliyor 1001 1002 1003 1004 gerçekten uzun bir süre belki de eski de olsa diğer araba şımarttı beni.Birde özel olucak ama eşim tam bir uykucudur bmw ile bahçelievlerden karaköye giderken uyurdu şimdi 1000 km (bin km ) geldik ve hiç uyuyamadı :)) .kıyaslama yapma sebebim iki arabanın eşit fiyatlarda olması ve sinan beyin testtedr dediği gibi sıfır bir polo mu yoksa ikinci el bir d serisi mi alınabileceği ile ilgili aklında kuşku olanlar düşünebilir.ayrıca bu arabada bagajı kapatmak çok zor arkadaşlar iki hamle gerekiyor ve bagajda tok kapı sesi yok :).ön konsolda fotoğraf oynatabiliyor olmak güzelken 13 saat nişan fotolarımın dönmesi biraz gözümü yordu :)).neyse keşke iki araba istanbulda olsaydıda sinan bey ikisinide aynı anda test etseydi en azından bu fiyata polo almam d segmenti alırım diyenlere güzel bir test olurdu ama .neyse yine uzun bir yazı yine gevezelik...
Hocam o geri hareket halindeyken d ye takma hareketini yapmaya devam ederseniz mekatronigi kucaklarsiniz. Yakıt ilerleyen kmlerde 0,5-1 lt arası düşer diye tahmin ediyorum.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Abi ben de diyorum evlenmeyen adamlar neden ilk bakışta anlaşılıyor. Adamlar enerjik kalıyor genç kalıyor en azından bakışları. Baksana kardeşimiz daha nişanlı başına gelenlere bak :d

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
o şanzıman hareketini tekrarlamayın derin :) araba iyice durmadan d'den r'ye r'den d'ye almayın ve bunu hiçbir otomatik şanzımanda yapmayın

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Evet 21 gün 2400 km istanbuldan adana adanadan malatya malatyadan elazığ sonra tekrardan malatya derken arabayada baya km yaptırmış oldum.Bugün ise arabayı eşime bırakıp istanbula geri döndüm öncelikle şöylensöyliyim bmw e90 a dönünce aman Allahım traktöre mi döndüm dedim.motor güçsüz değil diyordum ya motor hantalında ötesindeymiş bugün bir hyundai h200 bana artistik yaptı ben ne yaptım sağa döndüm yolumu değiştirdim utançtan.Neyse yine bir kaç bilgi vermek istiyorum özellikle elazğa gidiş dönüşte 3.8 litre yaktım yol bilgisayarı beni kandırmıyorsa .hem gidişi hem dönüşü kaydetmem artık giderken hep yokuş aşağı tarzı laflar duymamak içindi giderken indiğim yokuşları dönerken çıktım diyebilmekti asıl mesele.Artık elektirik destekli direksiyona alışınca baktımki diğer araba tam bir kalas hatta kütükmüş .Arabanın ilk alındığı zamandan itibaren 2400 km de yakıt tüketimi 4.8. Benzin alındıktan sonra 4.4 son yolculuk 3.8iken bıraktım.Böyle yol mu biter diyen arkadaşlar için güvenli olmayan bölgr dendiği için elazığ malatya arasında 110 km de 7 tane çevirme var zaten hız yapamıyorsunuz.O bu değilde araca iyice alışmışım gaza basınca 50-100 devri 2-3 saniyede atıyordu şimdikinde ise rahat bi 7-8 saniyesi var.bu arada arabamın fabrika verisi şehir dışı 4.0 litre yanlış hatırlamıyorsam.

Ekli dosyalar

• FD2B56C7-BF00-47BD-9918-E51EA962D178.jpeg
    FD2B56C7-BF00-47BD-9918-E51EA962D178.jpeg
    194.9 KB · Görüntüleme: 216
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım